X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Problemy hormonalne
Odpowiedz

Problemy hormonalne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bebetka93 Autorytet
    Postów: 2846 1734

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mam do Was pytanie. Czy któraś z Was przy regularnych miesiączkach miała stwierdzone problemy hormonalne, utrudniające zajście w ciążę? Jeżeli tak, to jakiego rodzaju były to zaburzenia?

    * starania od 10.2020
    * pozytywny test ciążowy 01.2021
    * ciąża obumarła, zabieg łyżeczkowania 03.2021

    *24.04.2021 II !
    *11.05.2021 mamy serduszko <3

    8p3ogywll1r5jmhn.png
  • Domistr Autorytet
    Postów: 430 421

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie np. Wyszlo TSH 4,710 i prolaktyna 132,7 zupelnie bezobjawowo, sprawdziłam z ciekawości. Pozostałe hormony tarczycy w normie, lekarz stwierdził, że tak wysoka prolaktyna dziala jak naturalna antykoncepcja. Innych hormonów jeszcze nie badałam :)

    13dpo ⏸ Beta hcg 131,20 mlu/ ml 🥰 (13.11.21)
    30.11 Jest ❤
    14.12 19,4mm szczęścia 🥰
    07.01 Badania prenatalne- zdrowy dzidziuś ❤CRL 5,77 cm
    11 01 CRL 6,25 cm 🥰
    08.02 usg- wszystko dobrze z dzidziusiem 🥰
    03.03 360g II prenatalne wczynka 💞
    08.03 374g 💞
    05.04 754g💞
    10.05
    13.05 III prenatalne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie testosteron był wysoki ale spadł i mam podwyzszony dość mocno dheas04 ktory może powodować brak owulacji -niepekanie pecherzyków ogolnie mam hiperandrogenizm

  • Bebetka93 Autorytet
    Postów: 2846 1734

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    u mnie testosteron był wysoki ale spadł i mam podwyzszony dość mocno dheas04 ktory może powodować brak owulacji -niepekanie pecherzyków ogolnie mam hiperandrogenizm
    Anka a nie miałaś żadnych objawów, które mogłyby na to wskazywać? Ja mam generalnie regularne miesiączki, skok temperatury i śluz wskazujący na owulacje, ale zastanawiam się czy mogę mieć jakieś problemy hormonalne poza tarczycą, bo TSH mam trochę podwyzszone. Wiem, że norma jest prawie do 5 ale ja mam między 2.0 a 2.5- waha się w tych granicach.

    * starania od 10.2020
    * pozytywny test ciążowy 01.2021
    * ciąża obumarła, zabieg łyżeczkowania 03.2021

    *24.04.2021 II !
    *11.05.2021 mamy serduszko <3

    8p3ogywll1r5jmhn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka93 wrote:
    Anka a nie miałaś żadnych objawów, które mogłyby na to wskazywać? Ja mam generalnie regularne miesiączki, skok temperatury i śluz wskazujący na owulacje, ale zastanawiam się czy mogę mieć jakieś problemy hormonalne poza tarczycą, bo TSH mam trochę podwyzszone. Wiem, że norma jest prawie do 5 ale ja mam między 2.0 a 2.5- waha się w tych granicach.
    A masz wykonany cały panel hormonalny? Ja mam nieregularne cykle no i że androgeny podwyższone to oczywiście że mam objawy. Dużo czarnych włosów na ciele i łysienie włosów typu męskiego

  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka93 wrote:
    Anka a nie miałaś żadnych objawów, które mogłyby na to wskazywać? Ja mam generalnie regularne miesiączki, skok temperatury i śluz wskazujący na owulacje, ale zastanawiam się czy mogę mieć jakieś problemy hormonalne poza tarczycą, bo TSH mam trochę podwyzszone. Wiem, że norma jest prawie do 5 ale ja mam między 2.0 a 2.5- waha się w tych granicach.

    Norma do 5,0, ale staraczki dobrze jakby miały TSH w okolicy 1-1,5, a już na pewno 2 to max. Najlepiej zrobić cały panel tarczycowy tj. TSH, fT4,fT3,anty TPO i anty TG. Wtedy będzie pełen obraz.

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ