X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Problemy z implantacja
Odpowiedz

Problemy z implantacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 22 lipca 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam zapytać bardziej doświadczone koleżanki. Czy wiecie może co może być przyczyną tego że implantacja nie dochodzi do skutku? Czytałam temat o spadku temp w kilka dni po owulacji, następnie jej wzroście i niestety fiasku w postaci @. Też tak miałam. Spadkowi towarzyszył ból podbrzusza, dość nawet silny potem były wzdęcia i bóle piersi. Powiem szczerze że byłam zaskoczona gdy nagle 29 dnia cyklu yemp spadła przyszedł okres. Byłam przekonana że coś się zadzialo a tu nic... Dlaczego tak się mogło stac? Czy coś da się zrobić by sytuacja zakończyła się pozytywnie?

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Chciałam zapytać bardziej doświadczone koleżanki. Czy wiecie może co może być przyczyną tego że implantacja nie dochodzi do skutku? Czytałam temat o spadku temp w kilka dni po owulacji, następnie jej wzroście i niestety fiasku w postaci @. Też tak miałam. Spadkowi towarzyszył ból podbrzusza, dość nawet silny potem były wzdęcia i bóle piersi. Powiem szczerze że byłam zaskoczona gdy nagle 29 dnia cyklu yemp spadła przyszedł okres. Byłam przekonana że coś się zadzialo a tu nic... Dlaczego tak się mogło stac? Czy coś da się zrobić by sytuacja zakończyła się pozytywnie?
    Problemów może być masa, może to być niedomoga lutealna, słaba morfologia endometrium, zbyt cienkie endometrium, problemy z krzepnięciem krwi, zaburzenia metaboliczne czy immunologiczne, nieprawidłowości chromosomalne zarodka. Z resztą nasz organizm może też celowo przeszkodzić w implantacji, choćby na skutek stresu, czy innych czynników - organizm tak jakby mówił "to nie jest dobry czas na ciążę".
    Co może pomóc przy zagnieżdżaniu? Na poprawę endometrium polecany jest ananas (głównie jego środek, trochę twardy ale na prawdę działa) jemy go od momentu owulacji. Chodzi tu o bromelinę która jest w nim zawarta, ma właściwości przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe i fibrynolityczne działa gojąco na rany, wpływa korzystnie na krążenie krwi, ma działanie przeciwnowotworowe i immunomodulujące.
    Inne dziewczyny biorą acard ale to już polecam skonsultować z lekarzem.
    Dobrze jest takie sytuacje skonsultować z lekarzem i szukać przyczyny takich problemów. Ja przeszłam 4 ciąże biochemiczne, jedno poronienie pod koniec 6tc i ciążę pozamaciczną, mój lekarz uparcie twierdził, że nie potrzebne są mi badania, że "zobaczymy jaka będzie kolejna ciąża" i prawdopodobnie kolejna również byłaby poronieniem ze względu na nieprawidłowy kariotyp u mnie. Dlatego ciśnij lekarzy jak tylko się da, jak nie ten to inny, szukaj dobrych klinik gdzie Ci pomogą.

    /Natalka, Ignissa, inka lubią tę wiadomość

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 22 lipca 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ci wielkie za pomoc ale wyczerpująca odpowiedz!

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 22 lipca 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola, wiesz moze jak dlugo tego ananasa po ovu jeść? Przeczytalam juz sporo o tym ale sa rozbiezne informacje, czy po implantacji nie zaszkodzi?

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 24 lipca 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena986 wrote:
    Ladinola, wiesz moze jak dlugo tego ananasa po ovu jeść? Przeczytalam juz sporo o tym ale sa rozbiezne informacje, czy po implantacji nie zaszkodzi?

    Co prawda-pytanie nie do mnie, ale podzielę się tym, co wiem. Nie zaszkodzi. Ma działanie relaksujące macicę, zapobiega jej mikroskurczom.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ