X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Profil endokrynologiczny, tsh a prolaktyna
Odpowiedz

Profil endokrynologiczny, tsh a prolaktyna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpowiedzcie, jakie badania miałyście przeprowadzane w ramach ustalania profilu endokrynologicznego?
    Bo mi lekarka zleciła TYLKO tsh, progesteron i prolaktynę. To jest ok? Bo nie bardzo chcę się mądrzyć na wizycie, ostatecznie to ona jest lekarzem a nie ja, ale mam poczucie, że to jakoś tak... ubogo ;).
    Pytanie nr 2: Czy możecie mi w miarę przystępnym językiem napisać, na czym polega zależność między tsh a prolaktyną a progesteronem (w kontekście ustalania przyczyn niepłodności)? Jak to jest z tą hiperprolaktynemią czynnościową, w końcu może blokować owulację czy nie? (internety nie są zgodne w tej materii ;))
    Tak patrząc na mój wykres, ten i poprzednie... Czy Wam też się wydaje, że ja jednak NIE MAM owulacji?

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak robiłam endo badalam wzystko tj. tsh, ft3, ft4, atg, atpo oraz trab

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    Ja jak robiłam endo badalam wzystko tj. tsh, ft3, ft4, atg, atpo oraz trab
    Co to są te wszystkie parametry? ft3 i ft4 to od tarczycy, prawda? a cała reszta?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie ww parametry dotyczą tarczycy. ft3 i ft4 to wolne hormony tarczycy, ATG i ATPO to p-ciała przeciwtarczycowe a TRAB to przeciwciała przeciw receptorom dla TSH

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ