X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne progesteron wyniki
Odpowiedz

progesteron wyniki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 4 maja 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki mojego progesteronu w 20 dniu cyklu to 16.50. Norma fazy lutealnej 1,2-15.9. Proszę o interpretacje. Moje cykle są różne 23-25 dni.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 maja 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobry wynik ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 4 maja 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ładny progesteron, możliwe, że wręcz ciążowy. :) Zwłaszcza, że masz krótkie cykle, więc 20 dc, to u Ciebie już raczej końcówka niż środek cyklu. Zrób test ciążowy ;)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczerze mówiąc BOJĘ SIĘ BIELI!! :P. nie chce się nakrecać

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    szczerze mówiąc BOJĘ SIĘ BIELI!! :P. nie chce się nakrecać

    To poczekaj z testem tyle ile potrzebujesz ;) jak @ nie przyjdzie to zaraz nabierzesz odwagi ;)
    Mi tez sie wydaje bardzo ładny skoro masz krótkie cykle to powinien juz spadać a jakos sie na dol chyba nie wybiera ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszałam, że progesteron spada 2-3 dni przed @, a ja szczerze mówiąc nie wiem jaki będę miała długi cykl tym razem, 23 czy może 25 . ehhh

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    słyszałam, że progesteron spada 2-3 dni przed @, a ja szczerze mówiąc nie wiem jaki będę miała długi cykl tym razem, 23 czy może 25 . ehhh

    U mnie w szczycie jest koło 16 a potem spada szybko :) Więc już 2-3 dni przed okresem to się ma go koło 3 i mniej a nie 16 :) Wiesz jak długie fazy masz? Ile jesteś po owulacji?

    ja miałam 16.78 w szczęśliwym cyklu, więc trzymam kciuki :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierzyłam w tym cyklu temperaturę od 10 do 15 dc i niestety temperatura wychodziła 36,7. Potem przestałam mierzyć. Odbierając wynik nastawiłam się, że potwierdzi on brak owulacji, a tu taka niespodzianka. No ale "krew" chyba nie kłamię?. Związku z tym nie mam pojęcia kiedy była owulacja. A fazy lutealne to chyba 10-14 dni. Też to różnie wychodzi przy tych nieregularnych cyklach.
    Bardzo Ci gratuluję ciąży!!! :) Obym poszła w twoje ślady!

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a pamiętasz jakie były u ciebie normy progesteronu?

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    a pamiętasz jakie były u ciebie normy progesteronu?

    faza folikularna: 0,057- 0,893 ng/ml
    faza owulacyjna: 0,121 - 12,0 ng/ml
    faza lutealna: 1,83 - 23,9 ng/ml

    Czyli do 15dc nie było skoku? hmm.... A 20 dc robiłaś proga? ciężko odgadnąć.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dokładnie tak jak piszesz.
    sama jestem zmieszana ta sytuacją. :/.
    Może jeszcze w poniedziałek zrobię progesteron, tylko czy jest sens?

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    no dokładnie tak jak piszesz.
    sama jestem zmieszana ta sytuacją. :/.
    Może jeszcze w poniedziałek zrobię progesteron, tylko czy jest sens?

    Możesz, będziesz wiedzieć czy rośnie czy spada :)

    A dobrze mierzyłaś? o stałej porze? w jednym miejscu? minimum po 3h snu i bez wstawania z łóżka?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może cykl będzie dłuższy i dlatego jest jeszcze taki wysoki?
    hmmm teraz będę wymyślać! . :)
    Staramy się z mężem od 2 lat.. mierzenie temp nie jest mi obce. Uważam, że robiłam wszystko dobrze :).

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    Może cykl będzie dłuższy i dlatego jest jeszcze taki wysoki?
    hmmm teraz będę wymyślać! . :)
    Staramy się z mężem od 2 lat.. mierzenie temp nie jest mi obce. Uważam, że robiłam wszystko dobrze :).

    A poprzednia miesiaczka? Bo jak była od okresu taka wysoka? 36.70 ?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatni cykl trwał 24 dni. Niestety nie mierzyłam temperatury bo po 2 latach czułam, że muszę odpocząć.I już od kilku cykli nie mierze jej, ale zawsze były piękne wyraźne skoki nawet powyżej 37. W tym cyklu wyjątkowo mierzyłam bo robiłam wszystkie hormony i chciałam zpbaczyć czy wynik progesteronu potwierdzi owu. A tu takie cuda.
    Ogólnie wszystkie wyniki są w normie .

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    ostatni cykl trwał 24 dni. Niestety nie mierzyłam temperatury bo po 2 latach czułam, że muszę odpocząć.I już od kilku cykli nie mierze jej, ale zawsze były piękne wyraźne skoki nawet powyżej 37. W tym cyklu wyjątkowo mierzyłam bo robiłam wszystkie hormony i chciałam zpbaczyć czy wynik progesteronu potwierdzi owu. A tu takie cuda.
    Ogólnie wszystkie wyniki są w normie .

    Chodzi mi raczej o krwawienie, czy było mocne ostatnio, czy nie? :P ja bym zrobiła test :) albo betę hcg. Bo dziwne, że od początku była wysoko

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie krwawienie trwa około 4 dni i jest hmmm delikatne :P.
    Może jutro odważe się na test! :P

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 maja 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo tempka wysoka taka ciągle może świadczyć o jakimś zapaleniu, albo że może ciąże masz z poprzedniego cyklu :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 5 maja 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się boisz zrobić test ciążowy, to powtórz sobie ten progesteron, bo to jest bardzo ciekawe, co się z nim dzieje, czemu jest taki wysoki. Może u Ciebie się tak utrzymuje wysoko i rzeczywiście spada dopiero przed @. Ale póki co trzymam kciuki, żeby się okazało, że nie spada z innego powodu ;)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 6 maja 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh to chyba nie ciąża, dzis 22 dc, zero objawów , a mała sie rozpulchnia :-\

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ