X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne progesteron wysoki
Odpowiedz

progesteron wysoki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bgosia80 Znajoma
    Postów: 22 67

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie, udzielam się pierwszy raz. ale tak próbuje sobie zinterpretować wyniki progesteronu.
    Mam cykle monitorowane. Wiem kiedy owulacja i wyznaczony termin wykonania badania progesteronu.
    I takie są moje wyniki z kilku ostatnich miesięcy:
    październik.2020 - były 2 pęcherzyki, progesteron 21dc - 58,81 nmol/L
    listopad.2020 - były 4 pęcherzyki, progesteron 21dc - 67,79 nmol/L
    grudzień.2020 - były 2 pęcherzyki, progesteron 24dc - 51,56 nmol/L
    styczeń.2021 - był 1 pęcherzyk, progesteron 24dc - 95,88 nmol/L
    Ten miesiąc troszeczkę podeszłam na luzie .....

  • Blanka1988 Autorytet
    Postów: 460 692

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się na wysokim progesteronie nie znam. Mój po owulacji jest z okolicach 12-15nmol.

    A co lekarz minitorujący cykl mówi na to? Jakieś inna badania w normie?

    W Internecie pierwsza informacja o tym:
    Przyczyny i objawy nadmiaru progesteronu.
    Nadmiar progesteronu również może stanowić problem. Jak objawia się wysoki progesteron? Objawy to obrzęki, zatrzymywanie wody w organizmie, wolniejszy przepływ krwi, a także żylaki. Nadmiar progesteronu może łączyć się niewydolnością wątroby, zespołem nadnerczowo-płciowym, zespołem policystycznych jajników, nowotworami nadnercza lub jajników. Objawy niepokojące zawsze należy skonsultować ze specjalistą.

    🙋33🤵31
    💚19dpo HCG 1309,92
    thgfs65gxmx9kgs4.png

    qdkke6ydl3jfmmh3.png
    Rodzę 16 października
  • bgosia80 Znajoma
    Postów: 22 67

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozostaje mi czekać do 30-31.01 na miesiączkę. Po takich wynikach zaczęło we mnie kiełkować że może jednak się udało i będzie ciąża. cały ten czas od starań uważałam że się nam nie udało.

  • bgosia80 Znajoma
    Postów: 22 67

    Wysłany: 3 lutego 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak miesiączka przyszła, więc na to dowód że progesteron znaczy tylko i wyłącznie tyle że owulacja była.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ