Forum Starając się - ogólne prolaktyma i progesteron
Odpowiedz

prolaktyma i progesteron

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • frankapzn Znajoma

Wysłany: 26 września 2018, 10:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzebuję pomocy. Chce zbadać sobie prolaktynę i progesteron. jestem po poronieniu (maj 2018 8 tydzień). Wcześniej nigdy nie miałam takich badań ale teraz starać się o kolejną ciąże chciała bym sprawdzić czy wszyto ok w szczególności ze mam Hashimoto i niedczynnos tarczycy.W którym dniu cyklu powinno wykonać się badanie progesteronu i prolaktyny/?

• Multiwitamina Autorytet

Wysłany: 26 września 2018, 10:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyne można badać 3-5 dc, razem z lh fsh , estradiol. Prolaktyne powinno się badać kiedy w dniu wcześniejszym nie było stresu, wysiłku, sexu. Progesteron się bada 7/8 dni po owulacji, kiedy jego stęrzenie jest największe. Ja również wtedy badałam kilkakrotnie prolaktyne , ponoć można.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2018, 10:46

♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ