X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Prolaktyna 4dc
Odpowiedz

Prolaktyna 4dc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ro Przyjaciółka
    Postów: 145 26

    Wysłany: 12 października 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z prolaktyną? Badałam w 4 dc - wynik 630 (normy 127-637). Mam wynik w górnej granicy normy - czy to może być powód moich trudności z zajściem w ciążę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może być. Warto pójść do ginekologa na coś do zbicia.
    Mi pomógł Norprolac- ma chyba najmniej skutków ubocznych.
    Na pewno po nim poprawiły mi się wykresy i owulacje.

    Ro lubi tę wiadomość

  • Ro Przyjaciółka
    Postów: 145 26

    Wysłany: 12 października 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie prawdopodobnie ostatni cykl miałam bezowulacyjny :/ - może to ta prolaktyna.

  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 12 października 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ro wrote:
    Dziewczyny jak to jest z prolaktyną? Badałam w 4 dc - wynik 630 (normy 127-637). Mam wynik w górnej granicy normy - czy to może być powód moich trudności z zajściem w ciążę?
    Podobnie jak koleżanka polecam Norplorac na prl js miałam ponad 800 teraz 150:) Dobrze się po nim czuje, ale niestety drogi warto zrobić tsh często te hormony idą w parze u mnie prl właśnie tsh podniosło teraz jedno i drugie w normie. Wysoka prl może być przyczyną braku owulacji warto zrobić sobie monitoring u gin:)

    Ro lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 12 października 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ro wrote:
    Dziewczyny jak to jest z prolaktyną? Badałam w 4 dc - wynik 630 (normy 127-637). Mam wynik w górnej granicy normy - czy to może być powód moich trudności z zajściem w ciążę?
    A długość cykli i wszystko inne w normie?

    Ro lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ro Przyjaciółka
    Postów: 145 26

    Wysłany: 12 października 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o TSH - mam niedoczynność tarczycy ale biorę leki od kilku miesięcy i już w normie.
    Czy to jest sens, że biorę CLO w tym cyklu pierwszy raz jeśli teraz okazuje się że mam wysoką prolaktynę? Czy bez zbicia prolaktyny to nie ma sensu?

    Jeśli będę musiała brać leki na zbicie prolaktyny to w których dniach cyklu się je bierze?

  • Ro Przyjaciółka
    Postów: 145 26

    Wysłany: 12 października 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest ok bo mam plamienia przed okresem, w ostatnim cyklu nie miałam ale cykl był krótszy niż normalnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na zbicie prolaktyny bierze się codziennie. Ja ostatnio wskoczyłam na całą tabletkę, bo brałam pół. Powiem szczerze, że chyba się to przyczyniło do wysokich wyników w tym cyklu. Bo LH przeważnie do owulacji miałam 9/11 a teraz aż 35...

    Najlepiej brać to na noc, bo potem jak za szybko się podniesiesz, wstaniesz, to leżysz na podłodze. Ja już łykam jak się położę i idę spać. Nie zaryzykowałam brania szybciej.

    Norprolac jest drogi, ale powiem szczerze, że 0 problemów ze skutkami ubocznymi po nim. Jestem zadowolona. Nie badałam ostatnio, ale wychodziłam z wynikiem 37 (zakres do 23), potem było 27, 8, 15, 16. Teraz może mam mniej, bo większa dawka.

    Na plamienia Duphaston. Też mi pomógł. Teraz 0 plamień w drugiej fazie. A do tego przyczyną były polipy w macicy.

    I jeśli masz dylemat, to warto robić cokolwiek, niż tracić czas i czekać z nadzieją. Jeśli jest problem, trzeba z nim walczyć.

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 12 października 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu musisz powiedzieć to lekarzom. U mnie każdy zbywa, wszyscy zrzucają winę na nadwagę. Mam plamienia przed @, podwyższoną prolaktynę, miałam zaśniad w zeszłym roku, progesteron 7 dpo 8,9 i nie dostaję od lekarzy nic. Jak dla mnie to też powinnam być wspomagana duphastonem w drugiej fazie cyklu, ale lekarze mnie zbywają. Każą schudnąć 5 kg. Nie jestem otyła. Przy wzroście 169 mam 77 - 78 kg. Nadwaga jest, ale czy to rzeczywiście jedyny problem.. nie wiem.

    mi88 lubi tę wiadomość

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Ro Przyjaciółka
    Postów: 145 26

    Wysłany: 12 października 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam duphaston przez 6 cykli ale w ogole nie działał

  • WNK Przyjaciółka
    Postów: 61 63

    Wysłany: 13 października 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ro wrote:
    Dziewczyny jak to jest z prolaktyną? Badałam w 4 dc - wynik 630 (normy 127-637). Mam wynik w górnej granicy normy - czy to może być powód moich trudności z zajściem w ciążę?

    Ja badałam prolaktynę i wynik to 27 ng/ml, a norma jest do 23. Owulację mam potwierdzoną przez ginekologa, ale zastanawiałam się czy w jakiś inny sposób ten wynik nie wypływa na zajście w ciążę.
    U koleżanki był taki przypadek, że wysoka prolaktyna obniżała jej poziom progesteronu przez co zarodek nie mógł się zagnieździć, a owulację miała normalnie. Nie znam się jeszcze tak bardzo na tym wszystkim i nie wiem czy u każdego to tak działa, ale słyszałam że przy staraniach im mniejsza prolaktyna tym lepiej.
    Ja jak na razie biorę castagnus, a jeśli w tym cyklu się nie uda, wybieram się ponownie do ginekologa żeby zasięgnąć jego porady.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2017, 08:40

    7v8rugpjtdvu3riq.png
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 13 października 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierzyłam prolaktynę dwukrotnie, za pierwszy na początku cyklu 624 (29) kolejnym razem pod sam koniec cyklu 672. Miałam napisane na karcie z wynikami że norma jest do 496 o ile dobrze pamiętam. Dostałam bromergon, od wczoraj łykam od pierwszego dnia cyklu, też lekarz zalecił mi brać na noc :)

    Zastanawiam się dlaczego u mnie to cholerstwo występuje... cykle jak w zegarku, dwa razy byłam w tym roku u gin i za pierwszym razem byłam tuż po owulacji, było widać że pęchrzeyk pękł, za drugim razem 12 dc i był piękny pechęrzyk dominujący, ponadto czuję że że mam te owulacji, żadnych plamień i czemu taka wysoka, nie wiem :)
    Jestem dobrej myśli, zbiję i pojawią się piękne dwie tłuste krechy w końcuuu :)

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 13 października 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNK ja też mam lekko podwyższoną prolaktynę, podobnie jak u Ciebie i też biorę od tego cyklu Castagnus. Wydaje mi się, że podwyższona prolaktyna może wpływać na jakość komórki jajowej. Też niby mam owulację, a rok temu zaszłam w ciąże zaśniadową całkowitą (czyli komórka jajowa była bez kodu genetycznego), a teraz nie mogę zajść w ogóle, do tego progetseron 7 dpo jedynie 8,9. Lekarze twierdzą, żę to nie prolaktyna ale moje przeczucie mówi inaczej. A jakoś ostatnio sprawdza się wszystko, co przeczuwam.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem nowa..
    Dwa miesiace temu prolaktyna prawie 1000...duzo ponad norme...biore dostinex pol tabletki raz w tygodniu...od dzis pije inofolic...

    Czy dostinex Wam pomagal?
    A jakies inne sposoby zbicia prolaktyny??

  • marzenieomarzeniu Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 14 października 2017, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam zrobic prolaktyne po obciazeniu MTC. W moim przypadku prolaktyna przed byla w mormie ,a przy obciazeniu wyszlo szydlo z worka i mam.. prolaktyna 13xwieksza (granica 6x). Walka z prolaktyna dobiega konca. Biore od kwietnia 1/4 tabletki dostinexu raz na 7DNI,obecenie prolaktyna spadla ponizej normy wiec lekarz zmienil dawke na 1/4tabletki raz na 10DNI. Polecam dostinex -zero skutkow ubocznych

    walka z hormonami - prolaktyna po mtc 13xwieksza, tarczyca w okolicach 5.. brak OWULACJI..
    kuracja dostinexem i eutyroxem od kwietnia 17r.

  • marzenieomarzeniu Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 14 października 2017, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy prolaktynie warto rowniez badac tarczyce.. niestety jedno oddzialowuje na drugie. Z wlasnego doswiadczenia moge doradzic to... jesli wyniki twoje wyniki mieszcza sie w normie laboratoryjnej skonsultuj je z dobrym lekarzem!! U mnie dlugo bylo wszystko "ok".. ale przestalam sluchac i wzielam sprawe w swoje rece. Znalazlam dobrego lekarza i teraz wierze ,ze zobacze te dwie kreseczki

    walka z hormonami - prolaktyna po mtc 13xwieksza, tarczyca w okolicach 5.. brak OWULACJI..
    kuracja dostinexem i eutyroxem od kwietnia 17r.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tarczyca ok. Badalam srednio raz do roku i wynik zawsze byl dobry...

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 14 października 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zbijałam prolaktynę Dostinexem - bierze się go raz w tygodniu ;-) Cenowo mało atrakcyjnie wygląda ale ja brałam 1/4 tabletki na tydzień więc w miesiącu 1 sztuka to juz tragedii nie ma ;-) Zależy w jakiej aptece bo cena się bardzo waha - można kupić za 18zł a można i za 36zł. Jak widać mam dwójkę małych dzieci - Dostinex szybko zbił co trzeba :)

    Powodzenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2017, 13:46

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • marzenieomarzeniu Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 października 2017, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrob jeszcze raz badanie prolaktyny - przed i po obciazeniu.Moze byc tak ze ta pierwsza masz w normie ,a problemem jest ta po obciazeniu mtc.

    walka z hormonami - prolaktyna po mtc 13xwieksza, tarczyca w okolicach 5.. brak OWULACJI..
    kuracja dostinexem i eutyroxem od kwietnia 17r.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro powtarzam rano.
    Tsh mam 2.3 a dziewczyny tu pisza ze 1.5 to max przy staraniach...kazdy lekarz mi mowil ze taki wynik jest ok..a teraz juz sama nie wiem...najgorsze to ze mam twka prace ze nie moge chodzic ciagle po lekarzach a dwa na pueniadzach tez nue śpię...
    Ponoc stres i nerwy maja wplyw na prolaktyne?
    Ja zyje w stresie...niedawno przezylam szok i jeszcze nie ochlonelam...no ale nie mozna tez o wsxystko winic nerwy...nie wiem juz sama...

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ