Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Proszę o pomoc . Hormony
Odpowiedz

Proszę o pomoc . Hormony

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bąbelek_B Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    dziewczyny mam wielką obawę, że z moimi hormonami jest coś nie w porządku.
    Robiłam badania 19 dnia cyklu, gdzie owulacja przypada na 20-21 dc.

    Jeśli dobrze rozumiem mam za wysoki testosteron
    wynik: 0,82 gdzie norma 0,07 do 0,79

    czy taka nadwyżka to dużo? czym grozi? czy moze być to przyczyną niemożności zajścia w ciążę?

    LH 29,39

    Prolaktyna 10,33

    FSH 13,05
    normy: Faza folikularna: 3,85 do 8,78
    środek cyklu 4,54 do 22,51
    faza lutealna 1,79 do 5,12
    czy tutaj jest wszystko okej? naczytałam sie, ze mogę mieć niską rezerwę jajnikową.

    Czy możecie mi pomóc odczytać te wyniki badań? bardzo się martwię a wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie... :(

  • Omon Autorytet
    Postów: 810 851

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli można to dołączam do pytania. Też mam wyższy testosteron, ale widzę, że co laboratorium to inne wyniki, bo ja np. mam testosteron 59,41 a norma to 10,83-56,94

    Poza tym mam FHS 4,51 (3,03 - 8,08)
    LH 9,39 (2,39 - 6,60)
    Estradiol 34 (21 - 251)
    Progesteron 0,5 (0,1 - 0,3)
    Prolaktyna 19,74 (1,20 29,93)

    Badania robiłam 3dc, chciałabym powtórzyć przy owulacji, ale mam nieregularne cykle i cholera wie kiedy ona będzie, więc muszę się opierać póki co na fazie folikularnej.
    Wizytę u endo mam dopiero 9 maja

    x7g1xzdvlebraz19.png
    Aniołek 12.2015 - 7tc
    zem3x1hp3fae2ksw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąbelek, lekarz zalecał robienie tych badań tuż przed owu?

    Omon, trochę wysoki stosunek LH:FSH, miałaś robione USG jajników ostatnio? Nie ma podejrzeń PCOS?

  • Bąbelek_B Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie tak. Tym bardziej jestem zaskoczona, bo czytam że dziewczyny robią te badania w 3-4 dc. Czy moje wyniki są niepokojące?

  • Omon Autorytet
    Postów: 810 851

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 wrote:
    Bąbelek, lekarz zalecał robienie tych badań tuż przed owu?

    Omon, trochę wysoki stosunek LH:FSH, miałaś robione USG jajników ostatnio? Nie ma podejrzeń PCOS?
    Tak, mam policystyczny prawy jajnik. Ginekolog powiedział, że daje mi pół roku na starania, bo lepiej by było gdyby udało się zajść w ciążę bez żadnych wspomagaczy a jak się nie uda to mam do niego się za pół roku zgłosić. Ale chciałam jeszcze to skonsultować z endokrynologiem, więc zrobiłam badania, który z tego co sama doczytałam to właśnie potwierdzają diagnozę ginekologa

    x7g1xzdvlebraz19.png
    Aniołek 12.2015 - 7tc
    zem3x1hp3fae2ksw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też poproszę o interpretację. W sumie wszystko mam w normie tylko delikatnie prolaktyna podwyższona (30,79 przy normie 5,18-26,53).

    Martwi mnie tylko, ze stwierdzono obecność P/C anty-tpo 10,49 (przy normie 0-5,61) a wyniki badania tarczycy są w normie.

    Co to oznacza?

  • Morwa Autorytet
    Postów: 17069 27156

    Wysłany: 7 maja 2016, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines_Ban wrote:
    Ja też poproszę o interpretację. W sumie wszystko mam w normie tylko delikatnie prolaktyna podwyższona (30,79 przy normie 5,18-26,53).

    Martwi mnie tylko, ze stwierdzono obecność P/C anty-tpo 10,49 (przy normie 0-5,61) a wyniki badania tarczycy są w normie.

    Co to oznacza?
    U mnie to był początek Hashimoto. Dodam ,że ja nigdy nie miałam niczego ponad normę oprócz przeciwciał (anty tpo i anty TG ). Ft4 , ft3 i tsh zawsze mieściło się w normach. Najwyższe tsh miałam bodajże 2,9. Także ja na Twoim miejscu wybrałabym się do endo.

    preg.png
  • Strazaczka1990 Autorytet
    Postów: 1189 781

    Wysłany: 8 maja 2016, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omon wrote:
    Tak, mam policystyczny prawy jajnik. Ginekolog powiedział, że daje mi pół roku na starania, bo lepiej by było gdyby udało się zajść w ciążę bez żadnych wspomagaczy a jak się nie uda to mam do niego się za pół roku zgłosić. Ale chciałam jeszcze to skonsultować z endokrynologiem, więc zrobiłam badania, który z tego co sama doczytałam to właśnie potwierdzają diagnozę ginekologa
    Kochana ja mam PCOS.Udało mi się zajsc w ciaze z partnerem w pierwszym cyklu staran bez wspomagaczy..Tylko że ja mam oba jajniki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines_Ban wrote:
    Ja też poproszę o interpretację. W sumie wszystko mam w normie tylko delikatnie prolaktyna podwyższona (30,79 przy normie 5,18-26,53).

    Martwi mnie tylko, ze stwierdzono obecność P/C anty-tpo 10,49 (przy normie 0-5,61) a wyniki badania tarczycy są w normie.

    Co to oznacza?
    też mam podobny wynik prolaktyny, i też mi się wydawało, że jest tylko lekko podwyższona a lekarz od razu zapisał Bromergon na obniżenie, u starających się prolaktyna powinna być poniżej 20, tak twierdzi mój gin.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ