X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Proszę o pomoc - zdjęcia testów
Odpowiedz

Proszę o pomoc - zdjęcia testów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mama2017 Znajoma
    Postów: 18 24

    Wysłany: 18 lutego 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie staraczki :)

    zacznę od tego, że moje cykle są raczej regularne ale dość długie 33-35 dni :)

    Jest to pierwszy cykl, w którym staramy się o dziecko. Zaczęło się standardowo w mniej więcej połowie cyklu kłucie jajnika. Powiedziałam mężowi, że czuje owulację. Zrobiłam 5 testów owulacyjnych - były pozytywne ( zdjęcia poniżej. Wydawało mi się, że to były moje dni płodne. Niestety jak wiadomo okres zawsze przychodzi około 14 dni po owulacji a u mnie? Okres spóźnia się 3 tygodnie! (obecnie 52 dzień cyklu - pierwszy raz w życiu tak długi).

    Oczywiście robiłam różne testy ciążowe (w tym 3 x beta hcg) - wszystkie negatywne więc ciąży brak. Robiłam też testy owulacyjne ku mojemu zdziwieniu parę dni temu wyszła dość wyraźna kreska (zdjęcie poniżej).

    Myślicie, że do owulacji nie doszło 15 stycznia jak myślałam tylko dopiero w okolicach 14 lutego? To oznaczałoby że pierwszy cykl był bezowulacyjny?? może przez ciągły stres związany ze starankami owulacja się aż tak przesunęła?

    I ostatnie pytanie :) w środę idę do gina i zastanawiam się nad poproszeniem o luteinę na przyspieszenie okresu. Czy takie "zewnętrzne hormony" nie napsocą jeszcze bardziej w przyszłym cyklu? Nie chce żeby jeszcze bardziej się wszystko rozlegulowało.

    P.S niestety nie mierzyłam temperatury postanowiłam w tym cyklu zawierzyć testom owu, a jak widać nie było to do konca dobre rozwiązanie.

    zdjęcia z połowy stycznia:

    https://zapodaj.net/ed503e8ebc428.jpg.html

    zdjęcia z połowy lutego:

    https://zapodaj.net/369805e124270.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2017, 15:37

    3jgxdqk30bhrfzjx.png

    gr3negz21rk08imh.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz lutowy test nie jest pozytywny
    Ten styczniowy tak
    Powinnaś iść do gina rzeczywiście w związku z brakiem @

  • Mama2017 Znajoma
    Postów: 18 24

    Wysłany: 18 lutego 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Teraz lutowy test nie jest pozytywny
    Ten styczniowy tak
    Powinnaś iść do gina rzeczywiście w związku z brakiem @


    Kreska na tym lutowym teście była nieco mocniejsza niż wyszło to na zdjęciu. Dodam też, że styczniowe testy są testami kupionymi w aptece 4 sztuki / 20 zł. Z kolei testy lutowe są z allegro 50 sztuk / 18 zł. Może są mniej czułe i dlatego kreska nie jest identyczna jak testowa? Jeżeli wtedy nie było owulacji to ja już kompletnie nie wiem co się dzieje w moim organizmie :/

    Wydawało mi się, że w połowie lutego mogła być owulacja bo zaraz po niej zaczęły mnie strasznie piersi boleć - tak mam od kiedy tylko pamiętam. Skok progesteronu po owulacji = ból, powiększenie i obrzmiałość piersi aż do wystąpienia miesiączki.

    Jeżeli to nie to to ja już kompletnie nic nie wiem :( Wizytę u gina mam dopiero w środę jak ja wytrzymam to tego terminu :P

    3jgxdqk30bhrfzjx.png

    gr3negz21rk08imh.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Radziłabym jednak poczekać na wizytę u lekarza, jesli nie jesteś w ciąży to 50 kilkudniowy cykl jest anomalią i powinnaś dostać luteinę, czy cokolwiek tam zaleci lekarz, na wywołanie @

  • papauren Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 kwietnia 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawy artykuł!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ