X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przeciwciała ANA - jakie postępowanie podczas starań i ciąży
Odpowiedz

Przeciwciała ANA - jakie postępowanie podczas starań i ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • BlueSky Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 3 maja 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    staramy się 8 miesięcy, raz byłam w ciąży biochemicznej. Wiem już, że obecność przeciwciał ANA może wydłużyć proces zajścia w ciążę...
    Mam ANA2 miano 1:160 typ ziarnisty. Czy któraś z Was ma podobnie? Póki co nie konsultowałam jeszcze wyników z lekarzem, ale chciałabym zrobić rozeznanie, czy w takim przypadku powinnam rozważyć przyjmowanie dodatkowych leków?
    Czy ciąży faktycznie może być zagrożona...?

  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 3 maja 2020, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dokladnie takie miano. Od pozytywnego testu ciazowego biorę encorton i modlę się, zeby to wystarczyło. Lekarz mowil, ze takie miano jest bardzo niskie i pewnie nic powaznego, ale staralismy się ponad 1.5 r i dostalam, zeby potrzymac ciążę. Nie martw się tym. Dobrze, ze o tym wiesz. Bedziesz ta diagnostykę jakos rozszerzac? Ana 3 np? Ja chcialam ale lekarz mowi ze nie trzeba...

    BlueSky lubi tę wiadomość

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • BlueSky Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 3 maja 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarita35 wrote:
    Mam dokladnie takie miano. Od pozytywnego testu ciazowego biorę encorton i modlę się, zeby to wystarczyło. Lekarz mowil, ze takie miano jest bardzo niskie i pewnie nic powaznego, ale staralismy się ponad 1.5 r i dostalam, zeby potrzymac ciążę. Nie martw się tym. Dobrze, ze o tym wiesz. Bedziesz ta diagnostykę jakos rozszerzac? Ana 3 np? Ja chcialam ale lekarz mowi ze nie trzeba...
    Jutro mam telewizytę z reumatologiem, zapytam o ANA3.
    Zastanawiam się też, który lekarz decyduje o leczeniu podczas starań np. sterydami... ginekolog, reumatolog, immunolog?
    A bierzesz Acard? Wiele dziewczyn z tego co widzę tutaj go łyka...

  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 3 maja 2020, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlueSky wrote:
    Jutro mam telewizytę z reumatologiem, zapytam o ANA3.
    Zastanawiam się też, który lekarz decyduje o leczeniu podczas starań np. sterydami... ginekolog, reumatolog, immunolog?
    A bierzesz Acard? Wiele dziewczyn z tego co widzę tutaj go łyka...


    Daj mi proszę znac po wizycie co lekarz powiedzial. U mnie sterydy wlaczyl ginekolog. Nie zdazylam zaczac leczenia u immunologa, bo nam się udalo. Biorę podwójną dawkę acardu i luteinę. Podczas staran nie bralam zupelnie nic.

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • BlueSky Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 4 maja 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Sarita, jestem właśnie po wizycie. Lekarka dała mi do zrozumienia, że takie miano przeciwciał nie ma znaczenia klinicznego bez innych objawów. Zaproponowała ANA3 ze względu na fakt, że staramy się o dziecko. Jeśli wyjdą nieswoiste, powiedziała że nie potrzebuję wtedy żadnego "wspomagania", jedynie kontrola co rok, dwa lata.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ