X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przepraszam , nie wiem w jakim dziale ,ENDOMETRIUM
Odpowiedz

Przepraszam , nie wiem w jakim dziale ,ENDOMETRIUM

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mała-mi Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , mam problem , byłam u ginekologa poinformował mnie ze w dniu owulacji mam 2 mm endometrium i jedynym rozwiazaniem jest operacja aby sprawdzic co jest grane.
    Niestety jestem juz po 2 operacjach gdzie kolejna to dla mnie ryzyko że będą powikłania...( lekarz nic mi nie przepisał)
    Prosze powiedźcie mi jak to u Was kobitki wyglada? mam czym sie martwic.

  • maybe Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 mm?! Ja mam 30 ponad. I dopiero teraz lekarz zaproponowal albo visane albo operacje albo ciaze. Od dwóch miesicy staramy sie z mezem o ciaze. Nie dopuszczam do siebie zadnego innego wyjscia. Zalezy tez gdzie masz to endo bo ja poza narzadami rodnymi w bliznie po cesarce. Jesli masz na jajnikach czy w okolicy to zajscie w ciaze moze byc lekko utrudnione.

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maybe, z tego co piszesz to cierpisz na endometriozę, prawidłowo komórki endometrium wyścielają macicę, jeśli znajdują się poza nią to mamy problem :/
    mała-mi, rozumiem że masz tak cienkie endometrium w macicy? Ja też zawsze miałam problem z cienkim endo ale nigdy nie było aż tak ekstremalnie cienkie jak Twoje (o ile to pewne że pomiar dot. okresu okołoowulacyjnego). Na endo z domowych sposobów dobre są ryby, orzechy, migdały i czerwone wytrawne wino, niektórzy lekarze polecają ovarin (zestaw witamin) a jeśli i to nie pomaga to wtedy leczenie hormonalne. Jest na forum osobny wątek o cienkim endo więc poczytaj sobie jeszcze tam. O jakich operacjach piszesz? Ja bym na Twoim miejscu skonsultowała to jeszcze z innym lekarzem

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • maybe Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racja, źle przeczytałam. Przepraszam ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy endometrium 7,6 mm w 10 dc jest w porządku? I pęcherzyk 20mm?

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 10 marca 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jest ok, zanim peknie jeszcze podrosnie

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ