X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przyczyny problemów z zajściem w ciążę
Odpowiedz

Przyczyny problemów z zajściem w ciążę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zasadzie to nie wiem gdzie takie pytanie mogę zadać na forum, ale pozwoliłam sobie że zrobie to tutaj. Mianowicie chciałabym się was moje drogie kobiety zapytać o to gdy byłyście maluchami oraz wasi partnerzy/mężowie, Wasi rodzice stosowali pampersy. W tamtych czasach były podobno, jednak nie każdy miał takie cudo. Mianowicie nasuwa mi się myśl że te problemy współczesnych ludzi starających się o dziecko może mieć wpływ stosowanie tetry lub pampersów. Nie mogę znaleźć statystyk dotyczących tego ile par ma problemów z poczęciem dziecka jeśli stosowane u nich były pampersy lub tetry. I czy w ogóle ma to jakiekolwiek znaczenie. Mówi się że stosować nie powinno się pampersów u chłopców w szczególności w lecie gdyś mogą przegrzać jądra i może dojść do niepłodności.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe nigdy w życiu nie przyszłoby mi to do głowy ;) skąd do głowy Ci to przyszło, że akurat od tego mogą być problemy z płodnością?
    Idąc Twoim tokiem myślenia to za pare lat nikt już nie będzie mógł mieć dzieci, bo wszyscy stosują pampersy!
    Ja już bardziej jakiejkolwiek winny upatrywałabym się w uwarunkowaniach genetycznych, stylu życia, żywności nafaszerowanej chemią, brakiem ruchu, komputeryzacji, telefonach komórkowych, przebytych urazach...

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam latałam w tetrze, a jakoś mi to nie pomogło :P
    To ma wpływ chyba tylko na szybkość uczenia się korzystania z nocnika (w tetrze czuć, jak jest mokro, w pampersie nie od razu) i ilość odparzeń.

    Ale wiecie... Nowe pytanie na pierwszej randce trzeba wprowadzić... "Mój drogi... Nosiłeś pampersy, czy tetrę?" :D

    mar, Lena87, Mona_M, przyszła mama:), Basik122, zwei_kresken, Blondik, lauda., Malibu lubią tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój latał z fajfuskiem na wierzchu więc ma mocne plemniki:D

    Lena87, Maczek, Basik122, aszka, lauda. lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahahaa :) 02icon_mryellow.gif

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    Ja tam latałam w tetrze, a jakoś mi to nie pomogło :P
    To ma wpływ chyba tylko na szybkość uczenia się korzystania z nocnika (w tetrze czuć, jak jest mokro, w pampersie nie od razu) i ilość odparzeń.

    Ale wiecie... Nowe pytanie na pierwszej randce trzeba wprowadzić... "Mój drogi... Nosiłeś pampersy, czy tetrę?" :D
    :D

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha padłam - sorry, ale pytanie dosłownie z dupy ;p

    Skąd ludzie biorą takie pomysły :) Jesteś w ciąży, ciesz się, że dzidziuś zdrowy, a ewentualne problemy z zajściem w stosunku do dekad wcześniejszych to chyba zmiana stosunku stylu życia (całościowo, a nie pieluchy w dzieciństwie)

    Dziewczyny zastanówcie się dlaczego kiedyś nosiło się pieluchy tetrowe a nie pampersy - bo rodzice nie mieli na nie kasy! Był to produkt nowy, bardzo drogi, zachodni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2015, 13:23

    Basik122, lauda. lubią tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś w tym podobno jest. Obiło mi się to o uszy i gdzieś o tym czytałam (jakieś badania w latach 80-tych - oczywiście nie w Polsce). To chodzi podobno o szkodliwe substancje w tym sztucznym tworzywie, z którego zrobione są pieluchy jednorazowe. Podpasek też to dotyczy.
    Przypuszczam, że nawet jeśli jest w tym dużo prawdy, to prędko się tego nie dowiemy. Pieluchy i podpaski to wielki biznes. Producentom na pewno nie zależy na tym, żebyśmy znali fakty, jeśli miałaby im to zaszkodzić.

    Aha, w niemowlęctwie nosiłam pieluchy tetrowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2015, 13:18

    Bluberry lubi tę wiadomość

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buhahaha....ja i moj jestesmy starzy jak wegiel nie wiem czy tetra wtedy istniala haha zajsc nie mozemy a zdrowe konisko;);)

    Haha az moj ridz sie usmial po raz pierwszy od wczoraj:):)

  • Basik122 Autorytet
    Postów: 2557 2013

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja latałam w tetrze i mój małż również, jedno dziecko już mamy bez problemó staramy się o drugie i nie widzę tu absolutnie żadnego związku z pieluchami.
    Ten wątek to chyba dla jaj jest stworzony.

    dqpr20mmcbujwt6y.png
    200906101770.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyszła mama:) wrote:
    Buhahaha....ja i moj jestesmy starzy jak wegiel nie wiem czy tetra wtedy istniala haha zajsc nie mozemy a zdrowe konisko;);)

    Haha az moj ridz sie usmial po raz pierwszy od wczoraj:):)
    podpasek tez nie stosuj bo to od tego :D

  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może się Wam spodoba. :)

    "Cud miłości"
    https://www.youtube.com/watch?v=O9jtkAPwSMQ

    Pomyliłam się, miałam wkleić gdzie indziej. ;)
    Ale niech zostanie. Miłego oglądania. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2015, 14:48

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik122 wrote:
    Ja latałam w tetrze i mój małż również, jedno dziecko już mamy bez problemó staramy się o drugie i nie widzę tu absolutnie żadnego związku z pieluchami.
    Ten wątek to chyba dla jaj jest stworzony.
    Dlatego, że w tetrze lataliście, a jakby tak w pampersie to kto wie co by było :D

    Związek może i jakiś jest, ale kto to zbada? Badania musiałyby obejmować 20kilka lat życia człowieka i oczywiście brać pod uwagę masę innych czynników. Można byłoby zrobić taki eksperyment na bliźniakach ;)

    monirek lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no cóż widzę że poziom tutejszego forum jest na tyle wysokim poziomie że faktycznie tutaj zaglądać nawet nie warto. Po pierwsze nie chodziło mi o dzisiejsze pampersy ale o te które zostały wprowadzone, po drugie gratuluje wam wysokiej kultury osobistej, a po trzecie szkoda mi was i jak faktycznie każdego tak traktujecie to współczuje. Jak widać nie zrozumienie tematu przez mądrych wydaje się być dużym problem na udzielenie jakiekolwiek sensowej wypowiedzi. Gratuluje:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ