X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przygotowanie ciała do ciąży
Odpowiedz

Przygotowanie ciała do ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!
    Wkrótce będziemy mamami! :D Czy w związku z tym przygotowujecie jakoś swoje ciało do ciąży?
    Postanowiłam, że będę regularnie używać olejków, które uelastycznią skórę i zapobiegną rozstępom. W praktyce różnie z tym bywa :/
    Ponadto wywaliłam standardowe dezodoranty i antyperspiranty i przerzuciłam się na ałun. Mam już zakupioną organiczną maskarę do rzęs i tylko czekam na II żeby jej użyć. Miałam też zapisać się na zajęcia pilatesu albo na jogę, ale też nie mogę się przymusić ;)
    A wy co robicie w tym temacie?

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 13 listopada 2013, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kompletnie nic. Czasami uda mi się pospacerować.
    Uważam na kosmetyki. Unikam tych z parabenami.
    Dziewczyny, które nagle chcą ćwiczyć uczulam. 5 godzin wysiłku tygodniowo to max dla staraczki. No chyba, że całe życie uprawiacie sport, to wtedy nie zmieniajcie przyzwyczajeń.
    Joga z zasłyszeń, to dla nas najlepsze wyjście :)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 13 listopada 2013, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja staram się pić moje ulubione winko jak najczęściej póki mogę :-P
    Liczy się? :-D

    A tak poważnie to od zawsze staram się jeść zdrowo, a ruch zapewniają mi codzienne spacery z synkiem.
    Poza tym nie robię nic więcej. Ciąża jest na tyle odmiennym stanem, że więcej odmian sobie fundować nie zamierzam.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 13 listopada 2013, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lillenka wrote:
    Ja staram się pić moje ulubione winko jak najczęściej póki mogę :-P
    Liczy się? :-D

    Uwielbiam!!! :D

    A nie boicie się o rozstępy? Używacie może preparaty antycellulitowe i zawierające powszechne pseudo "spalacze tłyszczu" np. kofeinę? Podobno nie można ich stosować w ciąży, a starając się, przez co najmniej 2 tygodnie nie mamy wiedzy o naszym odmiennym stanie.
    Podobno nie można też na początku ciąży za bardzo masować brzucha. Jak to się ma do smarowania balsamami?

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 13 listopada 2013, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się o rozstępy nie boję bo już mam po 1 ciąży :-P
    Poza tym już nie wierzę, że to smarowanie coś da, to zależy od typu skóry, równie dobrze można się smarować majonezem.
    W 1 ciąży smarowałam się jak głupia jakimś kremem za 97 zł i mam brzuch jak wyliniały tygrys (w prążki, tylko blade).
    Zresztą moja siostra chodziła na konsultacje w sprawie przepukliny po ciąży do jakiegoś profesora i on jej dał jakieś opracowanie naukowe z którego wynikało, że wszystko zależy od typu skóry, ilości kolagenu, szybkości "porostu"brzucha, a kremy powodują tylko, że skóra nie swędzi.

    kamicia0101, Inga, Viki26 lubią tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 13 listopada 2013, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lillenka, czyli czeka mnie to samo. W ciąży nie byłam, nigdy drastycznie nie schudłam, ani nie przytyłam, a cała pupa jest w prążki :/

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 13 listopada 2013, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie zapylona, ale stawiam na pilates już od kiedy się staram, zawsze sportu dużo uprawiałam, ale przed ciążą warto wzmocnić mięśnie dna miednicy, z tym że będąc w ciąży trzeba koniecznie powiedzieć o tym instruktorce bo nie wszystkie pozycje są wskazane :)

    Poza pilatesem zamierzam wrócić do wytrzymałościowych żeby mieć siły rodzić małolata ;)a w ciąży przerzuce się na kijki chyba i spacerki :)

    Mam ambitny plan przygotowania się możliwie dobrze żeby potem szybko wrócić do formy i żeby w ciąży plecy dały radę:)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2013, 21:20

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 13 listopada 2013, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gumiaczek super! Dwa lata temu miałam dokładnie takie samo podejście, ale teraz jestem na maxa zrezygnowana :/

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 13 listopada 2013, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzucha podobno nie wolno masować.
    Dobrze robi akupunktura poniżej kolan i na pleckach.
    Co do spalaczy w balsamach, to unikam jak ognia.
    Na dobre ciałko trzeba dużo pić wody.
    Moja funfela przez całą ciążę stosowała olejek dla kobiet w ciąży (eucerin) i po bliźniakach nie ma śladu, że była w ciąży.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 13 listopada 2013, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia super, ciekawe czy to zasługa olejku, czy predyspozycji, a właściwie ich braku do tworzenia rozstępów ;)
    A o co chodzi z tą akupunkturą? Robiłaś ją kiedyś?

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 listopada 2013, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z akupunkturą to dość ciekawa rzecz. Ogólnie ma działanie wszelakie :) zdrowotne. Działa bardzo relaksująco.
    Osobiście nie stosowałam ale tylko dlatego, że w moim mieście nie ma odpowiedniej osoby. Jest pewien lekarz, który prócz innych działań robi akupunkturę ale mój Luby mi go nie poleca.
    No więc....Wg badań akupunktura pomaga zajść w ciążę. Jest to jedyna forma wspomagająca starania o niekonwencjonalnym podłożu....poparta badaniami. No i Joga choć pomaga, to nie ma na to badań.
    Znam Klinikę, która stosuje akupunkturę u pacjentek zaraz po transferze zarodka w procedurze in vitro. To Novum w Warszawie. Podobno jeszcze robią to samo w Inviccie. Nigdzie indziej w Polsce nie spotkałam się z tą metodą. Rzeczywiście mają lepsze wyniki i twierdzą, że akupunktura pomaga.
    Wierzę, że akupunktura sama w sobie dobrze działa na ciało :)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 14 listopada 2013, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój fizjoterapeuta w trakcie terapii na kręgosłup stosował igłoterapię i wtedy powiedział mi ze mam tendencję do blokowania miednicy (cokolwiek to znaczy) i że jesli będę starała się o dzidzię i badania będą dobre a ja nadal nie będę mogła zajść to mam się do neigo na igły zgłosić bo ponoć ma na swoim koncie sporo takich dzieciaczkow :) także jesli oboje będziemy mieli dobre wyniki to walę jak w dym do niego :)bo magik jest nie z tej ziemi :)

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 14 listopada 2013, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Ciekawe czy takie cuda dzieją się w mojej miejscowości? Poczytam o tym w necie i poważnie się zastanowię :)

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 listopada 2013, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guniaczek wrote:
    Mój fizjoterapeuta w trakcie terapii na kręgosłup stosował igłoterapię i wtedy powiedział mi ze mam tendencję do blokowania miednicy (cokolwiek to znaczy) i że jesli będę starała się o dzidzię i badania będą dobre a ja nadal nie będę mogła zajść to mam się do neigo na igły zgłosić bo ponoć ma na swoim koncie sporo takich dzieciaczkow :) także jesli oboje będziemy mieli dobre wyniki to walę jak w dym do niego :)bo magik jest nie z tej ziemi :)

    Trafiłaś na fachowca :) Dokładnie tak się dzieje. Ja też mam masażystę, który uważa że blokuję miednicę. Coś w tym zatem jest. :)

    Guniaczek lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 14 listopada 2013, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja od liceum walczyłam z przepukliną kręgosłupa, poszłam 10 razy do tego kolesia, ponakłuwał, pokazał ćwiczenia, dał mi kulkę którą teraz jak boli sama robię sobie terapię i jestem smaowystarczalna:0 boli rzadko ale jak boli to radzę sobie sama z tym :)

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ