X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Puste jajo czy jest jeszcze nadzieja?
Odpowiedz

Puste jajo czy jest jeszcze nadzieja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AgaOs Przyjaciółka
    Postów: 105 124

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Staraczki 🙂

    Jak trwoga to....

    Starałam się intensywnie przez 1,5roku. W tym czasie często tu zaglądałam. "Zawiesiłam" starania z początkiem roku...
    Skupiłam się na innych rzeczach. W lipcu spotkały mnie przykre i stresujące wydarzenia, okres dostałam 21.07 będąc w trakcie przeziębienia, faszerując się gripexami itd.
    2-3 i 11 sierpnia miałam plamienia. Zbytnio się nimi nie przejęłam. Teraz nawet nie zauważyłam że spóźnia mi się okres. Wczoraj zrobiłam test. 2 tłuste kreski. Oczywiście od razu beta. Ponad 26tysiecy. Totalne zaskoczenie.

    Dziś byłam u lekarza. I nic tu się nie zgadza. Wg terminu miesiączki 4w5d, rozmiar pęcherzyka ciążowego sugeruje 7w1d, a zarodka 6w0d. Brak serduszka, brak pęcherzyka żółtkowego...
    Mam jutro sprawdzić przyrost bety a za tydzień zgłosić się na kolejne USG. Jednak lekarz nie używał słów, które mogłyby dawać nadzieję...

    Jesteście Skarbnicą Wiedzy, same wiele przeszłyście...
    Dacie mi iskierkę nadziei czy raczej nie ma na co liczyć...

    Starania od 09.2020

    👱‍♀️1986
    22.07.21 HSG - jajowody drożne ✅
    08.2022 - poronienie chybione
    04.2023 - ciąża pozamaciczna

    🧔1979
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli wg okresu jesteś w trakcie 5 tc to ja bym dala szanse. Ile mm ma pęcherzyk? Miałam puste jajo. Rozumiem Twoje obawy. Ale u mnie było odwrotnie. Pęcherzyk byl za maly od początku i beta duuuzo niższa.
    Edit. Ale czekaj! Jest zarodek?? Jak jest zarodek to nie moze być puste jajo. Nie namieszałaś czegoś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2022, 20:56

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Kajra35 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich którzy będą czytać mój post i tych którzy tylko czasem zaglądają jestem tu od niedawna i gdyby nie link na poczcie to pewnie bym dziś tu nie weszła.Zaczne po krotce jak to było z moimi staraniami nie licząc kilku lat gdzie jednym słowem odpuściłam starania teraz od 2lat ostro wzięłam się za siebie badania lekarz wizyty w piątek kolejna z wynikami oprócz tego że mam pcos i cukrzycę 2stopnia czuję się super wiadomo oprócz glukozy z krwi wszystko wyszło mi dobrze biorę stymulacje i po pierwszej dostałam normalnie okres więc podjęłam kolejna ciągle wmawiam sobie że nie przejmuję się wszystkimi niepowodzeniami ale to tkwi gdzieś głęboko w środku .Czekam co powie lekarz i liczę na wasze rady sugestie.

  • AgaOs Przyjaciółka
    Postów: 105 124

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprotka bardzo dziękuję za odpowiedź ❤️
    Wg USG pęcherzyk ma 2,5cm a "zarodek" 0,35cm. Jednak lekarz nie był pewny (nie chce poważać jego kompetencji, ma świetną opinię) czy to zarodek czy poprostu jakiś zaplątany "farfocel"...


    https://ibb.co/yB5mmLX

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2022, 06:55

    Starania od 09.2020

    👱‍♀️1986
    22.07.21 HSG - jajowody drożne ✅
    08.2022 - poronienie chybione
    04.2023 - ciąża pozamaciczna

    🧔1979
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaOs wrote:
    Paprotka bardzo dziękuję za odpowiedź ❤️
    Wg USG pęcherzyk ma 2,5cm a "zarodek" 0,35cm. Jednak lekarz nie był pewny (nie chce poważać jego kompetencji, ma świetną opinię) czy to zarodek czy poprostu jakiś zaplątany "farfocel"...


    https://ibb.co/yB5mmLX
    A jakim cudem nie ma pęcherzyka zoltkowego? Tak Ci powiedział? Jesteś pewna? Jak jest zarodek to zoltkowego też musi być.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • AgaOs Przyjaciółka
    Postów: 105 124

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyk żółtkowy nie był widoczny na USG. Lekarz powiedzial (z tego co zrozumiałam), że albo przykleił się do ścianki pęcherzyka ciążowego albo to co może wydawać się zarodkiem wcale nim nie jest...
    Przepisał duphaston.
    Byłam już dziś oddać krew na betę, znów długie godziny czekania na wynik... 😔

    Starania od 09.2020

    👱‍♀️1986
    22.07.21 HSG - jajowody drożne ✅
    08.2022 - poronienie chybione
    04.2023 - ciąża pozamaciczna

    🧔1979
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaOs wrote:
    Pęcherzyk żółtkowy nie był widoczny na USG. Lekarz powiedzial (z tego co zrozumiałam), że albo przykleił się do ścianki pęcherzyka ciążowego albo to co może wydawać się zarodkiem wcale nim nie jest...
    Przepisał duphaston.
    Byłam już dziś oddać krew na betę, znów długie godziny czekania na wynik... 😔
    Czyli sytuacja jest niejednoznaczna. Przy tej wielkości pęcherzyka zapewne kolejne usg rozwiąże sprawę. A mówił coś o kształcie pęcherzyka? Nie znam się na obrazie usg, ale wzbudza moje wątpliwości. Może mylnie.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ