X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Robienie badań na własną rękę
Odpowiedz

Robienie badań na własną rękę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasturcja wrote:
    To fakt, faceci sa bardziej wrazliwi niz kobiety. Ale w walce o dziecko nie ma czasu na slabosci. Trzeba dzialac. Jestem zdania, ze jesli kobieta biega na badania i sie meczy, to misio tez musi isc na badania. I nie ma to tamto, ze wrazliwy, ze sie zalamie. Moj maz tez odebral wyniki nasienia. Niby ok, ale morfologia tylko 2%. I sam polecial do urologa. A tez jest bardzo wrazliwy ogolnie na wszystko. Takze wysylajcie swoich facetow na badania. Niech nie siedza na czterech literach i mysla, ze tylko kobiety maja sie badac.

    Kurka, brzmie jak zagorzala feministka :D

    W sumie to wydaje mi się ,że lepiej od razu zrobić badanie nasienia . Nie wiem czemu wydawało mi się że kosztuje to 700 zł . Będę musiała z moim pogadać :). Ciekawe jak zareaguje

    Zawsze mam regularny cykl. Waha się 1-2 dni,żadnych problemów nie mam. Tarczyce badałam kilka miesięcy temu i była w normie (już wtedy się staraliśmy).

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida, może tak być dlatego, że "zakres" zainteresować endokrynologii się na tym etapie niestety kończy - doprowadzić tarczycę do dobrej pracy, a w sumie nie doprowadzić, tylko sztucznie dostarczyć hormonów, żeby ten flaczek jaki został po tarczycy zniszczony przez przeciwciała, nie musiał się namęczyć ;)
    Ja jestem wdzięczna moim przeciwciałom Anty-TG, że w pewnym idealnym momencie były podniesione i dały się zbadać i dzięki nim wiem, że mam JAKĄŚ chorobę autoimmunologiczną przez którą nie mogę zajść w ciążę lub jej utrzymać. Przez którą rosną mi węzły chłonne, mam jakieś liszaje na ciele...
    O dzwiwo po metypredzie wszystkie te objawy zniknęły, a i skórę mam tak gładką jak u niemowlaka (aż ludzie z zewnątrz zauważyli). Boję się co będzie jak ten Metypred skutkami ubocznymi zaprowadzi mnie na cmentarz, ale póki co jeszcze żyję. Tylko sie zastanawiam czy cyklu mi nie rozwalił.

    Jestem wdzięczna mojemu Hashimoto, że mnie zaprowadziło śladami do przyczyny.
    A dla swojej tarczycy jedyne co mogę zrobić to euthyrox do końca życia ;)

    Ida lubi tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonko...a ile bierzesz ten metypred???
    miałas już @ podczas brania ?

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę go 8mg od 27 maja i NIE, nie miałam jeszcze okresu.
    I delikatnie mówiąc bardzo się boję, że go nie dostanę i na tym się kończy moje leczenie.

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Ida, może tak być dlatego, że "zakres" zainteresować endokrynologii się na tym etapie niestety kończy - doprowadzić tarczycę do dobrej pracy, a w sumie nie doprowadzić, tylko sztucznie dostarczyć hormonów, żeby ten flaczek jaki został po tarczycy zniszczony przez przeciwciała, nie musiał się namęczyć ;)
    Ja jestem wdzięczna moim przeciwciałom Anty-TG, że w pewnym idealnym momencie były podniesione i dały się zbadać i dzięki nim wiem, że mam JAKĄŚ chorobę autoimmunologiczną przez którą nie mogę zajść w ciążę lub jej utrzymać. Przez którą rosną mi węzły chłonne, mam jakieś liszaje na ciele...
    O dzwiwo po metypredzie wszystkie te objawy zniknęły, a i skórę mam tak gładką jak u niemowlaka (aż ludzie z zewnątrz zauważyli). Boję się co będzie jak ten Metypred skutkami ubocznymi zaprowadzi mnie na cmentarz, ale póki co jeszcze żyję. Tylko sie zastanawiam czy cyklu mi nie rozwalił.

    Jestem wdzięczna mojemu Hashimoto, że mnie zaprowadziło śladami do przyczyny.
    A dla swojej tarczycy jedyne co mogę zrobić to euthyrox do końca życia ;)
    Tak, ja też to zauważyłam u mojej endo. "Wyleczyć" tarczycę, w sensie by tsh było w normie i już. Umywają ręce. A przecież endokrynologia to nie tylko tarczyca, prawda? Dobrze, że są takie strony jak ta i wiele innych i że same potrafimy się troszkę zdiagnozować. Bo z dobrymi lekarzami u nas ciężko niestety.

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha, no ja brałam jakoś od końca kwietnia. okres mi przyszedł w maju idealnie,tak jak mialam przed braniem, w 25 dzien :D:D no a teraz juz nie przyszedł :)

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zobaczymy... Jak nie przyjdzie to pędem do lekarza :(
    Chciałam podjąć to ryzyko i może będę ponosić konsekwencje w postaci braku @.

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzieci ta moja Babka jest pediatra i endokrynologiem a poza tym czarwonicą, bo daje jakies zioła robione itd! i moja mame leczy od dobrych kilku lat i wyciaga jak z tarczycy, ale strasznej, juz jej sie wole zrobiły i teraz szyja sie pomniejsza! pije jakies zioła robione i tablety itd. też nie chciałam do niej jechać bo mówią na nią szamanka, czarownica itd a jednak działa i zadnych ziół mi nie dawała :D

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ