X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja :* nie jesteś beznadziejna. A rodzina na pewno rozumie ze musisz leżeć. Naprawdę już końcówka. Tak jak Helen mówi, oby do 37tc. Masz odpoczywać i teraz przede wszystkim myśleć o Kiano. Tiago ma przecież opiekę, a kilka tygodni zleci szybko i wszystko wróci do normy.

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 26 lutego 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja, głowa do góry. Jest jak jest, skoro musisz leżeć, to leż i nie martw się za bardzo. Tiago sobie da radę, a juz niedługo (byle nie za szybko!) będziecie już wszyscy w komplecie i będzie wszystko dobrze.

    A ja byłam dziś rano na hormonach tarczycy. Wyniki w poniedziałek po południu. Teraz jak już je zrobiłam, zaczynam się stresować, że coś wyjdzie nie tak :-p Robię też od trzech dni testy owu. Dziś 14dc i wieczorny test jest dla mnie bardzo niejednoznaczny. Tak wyraźnej drugiej kreski jeszcze nigdy na teście owu nie miałam, ale nadal według mnie jest jaśniejsza nieco od kontrolnej. W związku z tym nie wiem, jak to odczytywać...

    Anastazjaaa, Helen lubią tę wiadomość

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem:-)
    Wczoraj nie miałam siły głowa mi pekala,brzuch mnie bolał ahhhhhh
    A rano byłam z kumpela i naszymi córkami w gościach u koleżanki przyszło więcej. Cudny dzień jakby nie było odskocznia:-)
    Wróciłam i cierpiałam:-(

    Helen tak miałam krzywa cukrowa i po godzinie po obciążeniu wynik 10,1 a ma być poniżej 10 i dla mojej diabetolog to wczesna cukrzyca przekroczyłam o min.3 :-(
    Teraz się kłuje 4x1 daje rade.

    Anastazja tule cie:-)
    Synek da sobie radę ciężko patrzeć jak sam się bawi ale ja też to przechodzę więcej leżę niż się z córką bawię.
    Jeszcze chwilka i będziecie w komplecie i wszystko wróci do normy.
    Nie jesteś beznadziejna!!!! Poprostu tak musisz.

    Anastazjaaa, Helen lubią tę wiadomość

  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 27 lutego 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaa jestesmy z Tobą,
    Evaa jak tam?powtarzałas test?który to twój dzien cyklu?
    zabka super ze sie wyluzowałas :)

    żabka04 lubi tę wiadomość

    feegu6l.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 28 lutego 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2016, 19:03

    renieczka, wombi, Anastazjaaa, gezanew, kretka83, Domili, żabka04, paula1, agatkaa, Helen, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 28 lutego 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa, poka, poka ;-)
    I zarażaj nas tu ;-)

    agatkaa lubi tę wiadomość

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 29 lutego 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to super :) juz sie umowilas do gina?

    feegu6l.png
  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 29 lutego 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki hormonów tarczycy.
    TSH 2,48; FT3 3,24; FT4 1,22 czyli według zakresów referencyjnych podanych na wydruku, wszystko w normie... I się cieszę i nie ;-) Nadal nie wiem, co jest grane... Jeszcze ten progesteron powinnam zrobić, ale póki co testy owu były albo negatywne albo niejednoznaczne w tym cyklu... Będę musiała pewnie jednak o monitoringu pomyśleć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lutego 2016, 17:27

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kretka wyniki w normach labo:-)
    A tak praktycznie tsh norma dla starających się 1-2 niektóre potrzebują poniżej 1 np. Ja byłam takim okazem:-( i ft 4 troszkę wypadało by podnieść.
    Idziesz do endokrynologa z tymi badaniami????

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 29 lutego 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka, na razie nie, co najwyżej z moją ginką się skonsultuję póki co. FT4 normę mam podaną 1,70. To w takim razie 1,22 jest za mało??

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Wpadam z relacją z polowkowych :) Diecko rozwija się prawidłowo, wszystkie organy są na swoim miejscu. Serduszko, płuca, aorta, nerki, mózg wszystko ok.
    I już wiemy, że czekamy na córeczkę <3
    Czekamy na Marysię :)
    Pozdrawiam :)

    żabka04, kretka83, Anastazjaaa, Domili, Evaa, gezanew, Helen, ewelinka2210, agatkaa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka super wieści :-)
    Gratulacje kochana o matko córeczka Marysia pięknie yeeeee

    Kretka w googlach wpisz kalkulator tarczycy wpisz swoje wyniki i zobaczysz ile masz %. Mi moja endo tłumaczyła ostatnio ze ft4 ma być na poziomie 50-60% bo w ciąży spada szybko a tsh szybko rośnie. Co wiąże się z większą dawka leku.
    A ty badalas Wit.D??? Może niech ci przepisze może masz niedobór z resztą jak wszyscy a Wit d pomoże ci tez w zajściu ja brałam 4 tys. J. To dużo ale pomogło:-)

  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 29 lutego 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, o tej witaminie D nie wiedziałam :-) Dziękuję, zainteresuję się tym :-*
    A jak Ty się, Żabko, czujesz?

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 29 lutego 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm... 36% mi wyszło, czyli mało. Ale nie bardzo rozumiem co to w praktyce oznacza...

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 1 marca 2016, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka super, i kolejna dziewuszka u nas :)
    kretka oprocz gina jak mówią dziewczyny tez warto pojsc do endykronologa.
    nie bój się badań kombinuj dalej, progesteron jest b.wazny wiec nie zapominaj o tym. wit.d tez jest ok, najlepiej w kropelkach, jest mniej chemiczna niz w suplementach. zelazo tez jest wazne te roslinne, wiec dietka, buraczki i zielone warzywka :) to jest tak ze w organizmie musi wszystko grac abysmy
    zachodziły w ciąże, musi byc równowaga i wtedy łatwo jest organizmowi utrzymać ciążę. Ja uwielbiałam jeść ananasy, teraz juz mi tak nie wchodzą, chyba się przejadłam, pare plastrów i mam dość, morele mają dużo żelaza. Spróbuj się napakować witaminkami i sprawdz progesteron, a reszta wydaje mi sie kwestią czasu no i czekamy na wiesci co na to gin :)

    feegu6l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2016, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kretka dziękuję dobrze.
    Dzisiaj nocka nie przespana bo najadła się lodów po południu a w nocy wzięło mnie na kaszel i bol gardła latalam do WC jak szalona i źle mi było ogólnie.
    Wypiłam syropow i wzielam tabletki na gardło i jakoś usnelam.

    Kretka to masz nie dobór. Proponuję udać się do endokrynologa powiedzieć mu o wynikach tarczycy i koniecznie powiedzieć że starajcie się o dziecko żeby cię przygotowała.
    Ja jak pamiętasz sama narobiłam badań na swój koszt wszystkie wyniki były ok poza Wit. D, hormonami męskimi i insulinooprnoscia ale to przez nią są męskie hormony podwyższone a dalej przez stres a ja w pracy za 15 się denerwowalam.
    Żeby w ciążę się zaszło musi być łańcuszek wszystkich składników ok czyli Wit d, żelazo, tarczyca itd. Jak jedno nie pasuje jest za mało to pyk i nic z tego nie będzie.
    Endo powinna Ci na receptę przepisać leki one są bardzo dobre.
    Ja jadłam Wit d 4tys.j., żelazo, hormony na tarczyce, magnez b6 i się udało.
    Nie boj sie idź do endo zobaczysz co powie.
    Ja w labo właśnie siedzę badania robię do diabetologa z tą cukrzyca holerna :-(

    Helen lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka - super ze dziewczynka i do tego jeszcze Marysia :) MOje marzenie....ehhh, się rozmarzyłam :P

    Bardzo się cieszę :)

    renieczka lubi tę wiadomość

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 1 marca 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka gratuluję, Marysia to piękne imię :-)
    Najważniejsze że wszystko jest dobrze z Małą :-)

    renieczka lubi tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • madalena1103 Znajoma
    Postów: 25 14

    Wysłany: 1 marca 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) Jestem tu nowa. Rocznik 83. To mój 8cykl starań, choć z ovu dopiero drugi.

    Helen lubi tę wiadomość

    madalena
  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 1 marca 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Madalena :-)

    Helen, Żabka :-*

    Jestem od wczoraj w fatalnym humorze. Podzieliłam się z mężem moim odkryciem, że tsh 2,48 to trochę za dużo, a on - jak to on, sceptyk internetowy - powiedział "Skoro norma jest 4 to przecież masz w normie". Więc mu tłumaczę, że z tego co przeczytałam wynika, że dla starającej się kobiety to jest za dużo i że chyba będę musiała to z endokrynologiem skonsultować, a on mi co na to? Że jak pójdę i mnie lekarz wyśmieje, że za dużo po internetach czytam, to żebym się nie dziwiła. No i się pokłóciliśmy oczywiście. Kurde, to naprawdę świetny facet, inteligentny, wykształcony, jest świetnym ojcem i chce mieć drugie dziecko, ale... on nie widzi problemu w tym, że prawie rok nie udaje nam się zajść i że prawdopodobnie miałam dwie biochemiczne. Jego podejście jest takie, że tak to już jest i trzeba cierpliwie się starać. No kurde, super, mogłabym sobie pozwolić na cierpliwość, gdybym miała 25 lat, ale nie 33 :-/

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
‹‹ 320 321 322 323 324 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ