X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 24 lutego 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gezanew piękne dzieciątko :)

    Renieczka <3 No my teraz cykl takiej prawdziwej przerwy, bo mam się obserwowoać z napro, jeszcze ma badania porobić doatkowe, ale tak troche odpoczniemy może, bo serio tyle cykli i w kazdym jakaś szans abła, a ciązy brak - wkońcu cykl w którym nie będę mysleć, a oże się udało? I taki tez jest potrzebny :)

    Żabka to może po prostu trzymaj ta dietę, jak się stresujesz. Przecież to nie znaczy, że jeść nie bedziesz tylko niskoglikiemiczna pewnie, a to Ci przeciez nie zaszkodzi.

    Pozdraiwam Was wszystkie :)

  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 24 lutego 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka wczoraj chyba był jakiś paskudny dzien, bolał mnie brzuch prawie cały dzien
    i boki. zauwazyłam z rana ze mała tam pcha nóżki no i do tego więzadła, więc miałam nieciekawie, nie mówiąc juz o powracającej mega zgadze. Cała nabrzmiała chodziłam i zrezygnowałam z treningu aby odpocząć, nic na siłę.
    żabka zaufaj lekarzom, nie mozesz az tak mocno brac do siebie wszystkiego co przeczytasz na forum, bo to nie forum lekarzy. Podpytaj się o swoje obawy na następnej wizycie i na pewno wszystko ci wytłumaczą.
    Żabka moze sprobuj dłużej trzymac rekę po pobraniu, mi się tez raz tak zdarzyło.
    Odsieć te 10minut z uciskaniem, moze wiecej czasu potrzebujesz.
    wogóle kto teraz testuje?
    i nam wysika kolejną dzidzię :P
    PS. ZA PARE DNI zaczynam już III trymestr :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 10:50

    feegu6l.png
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 24 lutego 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka jak tam u ciebie?

    feegu6l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane , chciałam się tylko przywitać :)

    Podczytuję Was co jakiś czas ale nie zawsze piszę żeby Wam za bardzo nie truć ;)

    U mnie juz 7 cs i poki co nic się nie zmieniło, nie zaciążyłam ;) ale moj M. był ma wyjezdzie i też mniej się staraliśmy... w przyszłym tyg idę do gina i zobaczymy co on zapropnuje, pewnie jakąs stymulację i monitorin, bo tak ostatnio sugerował....

    Zastanawia mnie tylko długość mojej fazy lutealnej, trwa ona srednio 18 dni, to dość długo...nie wiem czy powinnam się martwić czy to może byc normalne i ogóle o czym to może swiadczyc?

    Może miala/ ma tak ktoras z Was?

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 24 lutego 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2016, 19:12

    wombi, ewelinka2210, gezanew, Krys-tyna, Domili, renieczka, Helen, paula1 lubią tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę z przychodni mam cukrzycę ciążowa. :-(
    Potem napisze muszę ochrona i wrócić do domu:-(

    Płakać mi się chce:-(

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 24 lutego 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2016, 19:12

    ewelinka2210, wombi, gezanew, Krys-tyna, kretka83, renieczka, Helen, paula1 lubią tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 24 lutego 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen no leci powolutku, teraz odpoczywamy, mam nadzieję, że napro pomoże :)
    Evaa <3 <3 <3
    Żabka cukrzycę ciążową da się opanować, nie denerwuj się, wszystko będzie dobrze, tylko stosuj leki, a na pewno wszystko się ułoży <3

    Evaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa super wieści.

    Stwierdzono i zaliczone mnie do cukrzycy ciążowej bo mój wynik glukozy po obciążeniu wynosi 10,1 mmol/l a norma ma być poniżej 10 więc dla mojej diabetolog o min.3 przekroczony jest wynik a ona ma czarno na białym że to już cukrzyca.
    Mam die trzymać zaleceń nie używać cukru białego zastąpić go kstylionem, nie jeść słodyczy i słodkich napoi pić. Tylko że z tego co wymienili jem 2-3 łyżeczki cukru do kawy i herbaty na dzień.
    Dostałam glukometr i dziennikiem i od jutra zacząć mierzyć cukier w ten sposób sprawdzę co mogę jeść a czego nie i ogólnie na diecie być ale po tym jak gadałam i dyskutowalam na temat co jem to wyszło że dobrze się odzywiam to jak dieta.
    Za dwa tygodnie mam się zjawić i tak aż do porodu i po porodzie też:-(
    W aucie die poryczlalam jak dziecko.
    Wiem że będzie ok tym bardziej że była dziewczyna w ciąży i bierze insuline i trochę z nią pogadałam ale dla mnie poprostu za dużo wrażeń na ten dzień:-(

  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa Ty wiesz <3 strasznie się cieszę

    u mnie nic ciekawego,praca, jedzenie, spanie i tak codziennie

    Evaa lubi tę wiadomość

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 24 lutego 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa, wygląda obiecująco :-)

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa <3 :) :D :) :D OMG :) <3

    Żabka, jesteś pod opieką lekarzy, stosuj się do zaleceń i na pewno wszystko będzie dobrze :) Pamiętaj, że nerwy nie pomagają.

    Agatka lepiej mieć zbyt długą fazę lutealną, niż za krótką, bo wtedy często zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jest bardzo trudne. A bierzesz jakiś progesteron w II fazie cyklu? Bo może temu Ci się wydłuża.

    Helen III trymestr :) ale to zleciało, ja to juz bym chciała lipiec :D

    Ewa dzięki Tobie mam dziś cudowny humor :)

    Pozdrawiam was wszystkie :*

    Evaa, Helen lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka - nie, nie biorę żadnego progesteronu w II fazie, nic a nic. I teraz nie wiem czy to po prostu taka moja uroda czy jak....wiem tez rowniez, że większym problemem jest krotsza ta faza aniżeli dłuższa więc może nie ma co się tym zadręczać, przynajmniej poki co ;P teraz to moj chyba juz 6 wykres na ovu i wychodzi na to, że przy śreniej długości cyklu 30 dni (30-31) , średnio ovu występuje u mnie ok 12 dc (10-13) ale to tylko dane z temparatury na wykresie. Zastanawia mnie bo wydaje mi się, że ovu trochę wczesnie u mnie....
    W przyszłym tyg będę u lekarza to o wszystko wypytam. Może coś mi wyjaśni :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A od 3 dni boli mnie podbrzusze i krzyż, jak na okres ....ehhh

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa - gratulacje :)

  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 26 lutego 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa wrote:
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/72e498feb920.jpg tu widac bardziej na razie nie gratulujcie :) sama jestem w szoku

    Ojej co ja tu widzę, rosnijcie zdrowo i bezproblemowo ;)

    Wielkie gratulacje

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja jak się czujesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2016, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to dzień dobry :)

    Helen lubi tę wiadomość

  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 26 lutego 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nienajlepiej. Leżę cały czas, wstaje tylko na siku i umyć się, skurcze co jakiś czas wciąż wracają więc strasznie panikuje że nie dotrzymam do 38 tc z tych nerwów już mi psychika siada, czuje się beznadziejnie, nie dość że miałam takie problemy z zajściem i utrzymaniem ciąży to los mnie nie oszczędza nawet na końcówce....

    Do tego czuje się fatalna matka dla tiago, przez to lezakowanie widzę jak go zaniedbuje :/

    No to ponarzekalam sobie.... Mam nadzieje ze u was z humorem lepiej, miłego weekendu

    Evaa lubi tę wiadomość

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 26 lutego 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa no to trzymam kciuki, niech sie mamusi mocno trzyma kropek :)
    Anastazjaa tylko 4tygodnie i bezstresowo mozesz isc rodzic :)bo wg kalendarzy jest donoszona, na pewno jesli nawet dojdzie do porodu to sie nie przejmuj przy takim sprzecie jak mają w szpitalach to możesz się czuć bezpiecznie o siebie i dziecko.
    Renieczka jeszcze 2dni, w niedzielę wkraczam w IIItrymestr :)
    żabka04 nie przejmuj się, naprawde bedzie dobrze.
    A glukoze piłas?tzn zrobiła ci krzywą cukrową?
    czy tylko z tego jednego badania czy wyszło?
    bo te na cukrzyce ciązową badanie robi się dopiero ok.20tygodnia.
    Ksylitol kupisz w każdym spożywczaku, teraz prawie kazdy sklep go ma i nie odbiega w smaku od zwykłego cukru, a bez ciastek wiesz moze mniej przyjemniej ale potem pewnie po porodzie od razu sie wcisniesz w swoje ulubione jeansy :)
    Ewelinka kciukam mocno, jak widac, powoli sie rozmnażamy na wątku :)
    na kazdego przyjdzie czas :) <3 <3 <3

    feegu6l.png
‹‹ 319 320 321 322 323 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ