X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Różnice w badaniach TSH
Odpowiedz

Różnice w badaniach TSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie 09.12 miałam robione badania w tym TSH. Okazało się, że TSH wyniosło 6.08. Lekarz rodzinny zalecił endokrynologa. Tego samego dnia miałam wizyte. Pani endo, nie chciała mi uwierzyć, że mam takie wyniki i skierowała na powtórne badania. Dziś okazało się, że mam niejednorodną tarczycę, TSH 4.04, Anty-TPO 12,88 i FT4 1,19. Czy mam się czym niepokoić? i skąd te różnice w TSH w przeciągu niecałego tygodnia??? Dodam tylko że z mężem staramy się o dziecko od około pół roku :(

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, robiłaś badanie w tym samym laboratorium?
    Z tego co wiem to u osób chorych, nieleczonych TSH skacze. Sama mam niedoczynność (leczoną od czerwca, wynik 4,7, obecnie 2,0). Dobry lekarz powinien wykonać Ci USG i zlecić wszystkie przeciwciała tarczycowe i od razu wdrożyć leczenie. Dobrze dobrana dawka powinna szybko zadziałać, choć wiadomo, wiele zależy od danego organizmu.
    Podaj jeszcze normy do tych wyników ft4 i anty TPO.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania byly robione w tym samym laboratorium, co więcej przeprowadzał je ten sam diagnosta.

    TSH 6,08 norma 0,270-4,200
    TSH 4,04 norma 0,27-4,2
    FT4 1,19 norma 0.93-1,7
    anty-TPO 12,88 norma 0-34

    Dziękuje za pomoc :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH ewidentnie za wysokie, powinno być do 2 maks. Niech endo wypisze leki i zacznij kurację. I do momentu aż nie spadnie do 2 to wstrzymałabym się ze staraniami. Niestety przy tak wysokim TSH ryzyko poronienia jest wysokie :(

    Zajrzyj jeszcze do tego wątku, tu dziewczyny dyskutują właśnie na temat chorób tarczycy: https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/tsh-z-jakim-wynikiem-udalo-sie-wam-zajsc-w-ciaze,172,73.html.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taki oto problem. Z dwa lata temu zatrzymała mi się miesiączka. Lekarz wysłał na hormony no i wtedy wyszła niedoczynność 4.62 tsh a do tego bardzo poniżej normy lh i fsh oraz estradiol. Zaczęłam walczyć z tarczycą i najpierw ładnie spadała potem utrzymywała się na poziomie 2.3 2.5 a jako że lecze się teraz clostilbegytem i ruszają mi hormony i pęcherzyki to zwiększono mi dawkę euthyroxu żeby zbić z tych ponad 2 na około 1 po miesiącu miałam zrobić wynik i przed zwiększeniem było 2.3 a teraz 5.5 i ft4 0.80 czyli za mało. I mam problem endokrynolog przez tel kazała zwiększyć jeszcze więcej dawkę a gin wykrył na usg że w weekend będzie owu i kazał się starać ślę teraz idę w pon sprawdzić czy pękł pecherzyk a do tego czasu oszaleje bo nie wiem czy przy takim poziomie tsh i ft4 starania są niebezpieczne ? Najgorsze jest to że tsh było długi czas w normie a jak już zaczęły działać hormony i pojawiła się owu to zamiast się cieszyć ta poprawa to taki wynik kiepski tsh.

    3jgx3e3k6oetpx65.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ