X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Samotne starania na emigracji
Odpowiedz

Samotne starania na emigracji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ewiszon Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 3 lutego 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Staramy sie z mezem od 2 lat, jednak bezskutecznie. HSG, tarczyca, USG, wszystkie badania w normie. Maz ma dobre wyniki, moje hormony tez ok, jedynie progesteron byl niski, wiec dostalam Duphaston. Moj pierwszy wykres to czwarty miesiac brania Duphastonu. Wczesniej bralam go tak, jak zalecil lekarz, czyli od 16 do 25 dnia, zazwyczaj 16 dzien byl juz po owulaji, bo robilam testy, mierzylam temperature. Szukam informacji w internecie na roznych stronach i forach, w tym miesiacu postanowilam spradzic, czy dociagniecie z progesteronem do konca cos da, czy rzeczywiscie nagle odciecie tego hormonu moze byc przyczyna braku ciazy. Moje miesiaczki sa bolesne, szczegolnie pierwszy dzien. Czasami jak nie zdaze na czas wziac nurofenu, to mdleje z bolu, wymiotuje, mam biegunke, ogolnie masakra. Mam juz 33 lata i ciezko jest mi sie nie przejmowac tym, ze ciagle nam sie nie udaje. W tym miesiacu zaczelam brac magnez z B6, wiesiolek, pije siemie lniane. Zdrowo sie odzywiam, mam tez sporo ruchu. Kwas foliowy biore caly czas. Niestety dopiero niedawno odkrylam uvufriend (mieszkamy za granica), dlatego dopiero jeden wykres mam skonczony. Zastanawiam sie, co moze byc przyczyna. Co pominelam. Czasami jest mi juz bardzo ciezko, ale staram sie pozytywnie podchodzic do zycia, nie dolowac sie, jednak nie zawsze mi sie udaje. W marcu umowilam sobie wizyte do dr Przybycienia w Krakowie. Juz nie mam cierpliwosci do lekarzy tutaj, bylam u 3 roznych. Ich podejscie jest takie byle jakie. Niby wszystko ok, ale jednak tumiwisizm wychodzi z nich bokami. O wszystko musze prosic, dopytywac, niektore rzeczy nawet sugerowac, ze moze to, a moze tamto. Strasznie to przykre :( Dlatego postanowilam w Polsce dalej ten temat prowadzic, bo w koncu bedzie za pozno.
    Obecnie czytam na temat przysadki, ze byc moze sam progesteron mi nie pomoze. Ale bez medycznego wyksztalcenie troche sie juz w tym wszystkim gubie. Moze ktoras z Was ma jakies pomysly, sugestie? Bede bardzo wdzieczna :)
    Pozdrawiam!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj.
    A gdzie dokladnie wyemigrowalas? Ja mam doswiadczenie z lekarzami z UK, ale trudno mi ocenic, bo z jednej strony pomogli troche, robili mi badania hormonow, badanie droznosci, skierowali na badanie nasienia i wszystko calkiem sprawnie szlo. Ale na tym sie skonczylo i teraz mowia juz tylko o ivf.
    Moze rzeczywiscie warto sprobowac w Polsce jak masz taka mozliwosc, porzadny lekarz na pewno duzo pomoze, naprowadzi cie co warto zbadac. Moze brakuje u was porzadnej diagnozy? Ja bym zaczela od tego.

    U mnie bylo tak, ze progesteron teoretycznie wychodzil w normie. Ale przy dokladnych obserwacjach cyklu okazalo sie, ze mam za krotka faze po owulacji i nawet kilkudniowe plamienia przed @ za co moze byc odpowiedzialny progesteron. Lekarz mi powiedzial, ze mimo dobrego wyniku progesteronu potrzebuje sie nim suplementowac, zeby utrzymac ewentualna ciaze.

    Lekarz powinien cos Ci zaradzic na te omdlenia i wymioty, nie wydaje mi sie, ze to jest normalne, zeby az tak reagowac na okres.

    Rozumiem Cie doskonale, sama staram sie 3 lata i jest to ciezkie, przykre doswiadczenie, ale dopoki jest nadzieja, to trzeba walczyc ;)



Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ