X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sen a starania
Odpowiedz

Sen a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Clare Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie organizm kobiety powinien być wypoczęty, żeby zapewnić odpowiednie warunki do zapłodnienia. Jeśli jest zmęczony, ledwo daje radę sam się utrzymać.
    Śpię maksymalnie po 6 godzin na dobę, czasem zarywam noce i podejrzewam, że głównie przez to na razie nie ma efektów starań. Ale może któraś z was prowadziła taki tryb życia, a mimo to udało jej się zajść w ciążę?

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Nie wiem czy sie łapię pod taki tryb życia ale gdyby niewyspanie aż tak blokowało płodnosć to teraz nie byłamym w kolejnej ciazy. O drugiego maluszka zaczęliśmy sie starać gdy pierworodny miał nieco pół roku. Z takim małym dzieckiem to też raczej nocy nie przesypiałam bo albo ząbkowanie i częste pobudki, albo karmienie nocne, albo katarki, choroby itp. wiec tego snu bywalo naprawdę mało tym bardziej ze syn należy do rannych ptaszków i pobudka o 5.00 nie jest niczym dziwnym a czasem zdarzało sie i o 4.30 :). Spać zwyklę chodze kolo 23 lub później wiec tego snu duzo nie było, dodatkowo kp co utrudnia zajście w ciaze a jednak udało sie w drugim cyklu od powrotu płodnosci.

    Oczywiście wszystko zależy od organizmu, moze Tobie nie wystarcza tyle snu i powinnas postarać sie to zmienic, ale jeśli jesteś w miarę wyspana i normalnie funkcjonujesz to moze przyczyna być zupełnie inna, a może potrzeba troche więcej cierpliwości. Długo sie staracie?

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Clare Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawie dwa lata temu odstawiłam anty i stwierdziliśmy "co będzie, to będzie", nie zwracaliśmy uwagi na dni płodne, więc nie wiem, czy ten czas można nazwać staraniami. Nic się nie działo, więc po półtora roku, czyli w minione wakacje zaczęłam używać testów owulacyjnych i raczej od tej pory liczyłabym takie prawdziwe starania (ok. 4-5 cykli). Z tym wyspaniem to właśnie nie bardzo. Muszę popracować nad organizacją czasu :)

    Wszędzie piszą, że jeśli ludzie starają się rok i nic, powinni iść do lekarza. Gdybym uwzględniła cały czas bez anty, wychodzi dużo ponad rok, ale może wtedy po prostu nie wstrzeliliśmy się w odpowiedni moment. No chyba, że tak sobie wmawiam.

  • Effy Autorytet
    Postów: 1968 1814

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć gdyby niewyspanie było przyczyna niepłodności to co druga matka z małym dzieckiem nie zaszła by w ciąże a naprawdę sporo kobiet zachodzi mając dzieci nawet kilkumiesięczne.
    Radziłabym juz zrobić pierwsze podstawowe badania -badania hormonalne, badania nasienia itd

    ckai3e3kx36ebscz.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clare wrote:
    Teoretycznie organizm kobiety powinien być wypoczęty, żeby zapewnić odpowiednie warunki do zapłodnienia. Jeśli jest zmęczony, ledwo daje radę sam się utrzymać.
    Śpię maksymalnie po 6 godzin na dobę, czasem zarywam noce i podejrzewam, że głównie przez to na razie nie ma efektów starań. Ale może któraś z was prowadziła taki tryb życia, a mimo to udało jej się zajść w ciążę?

    Ja prowadzę podobny tryb życia i się udało mimo to. Moim zdaniem to że mało spisz nie jest większym problemem i nie jest główną przyczyną niepowodzen :)

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ