Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Skąpe miesiączki po zakończeniu antykoncepcji
Odpowiedz

Skąpe miesiączki po zakończeniu antykoncepcji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karolina33 Koleżanka
    Postów: 46 3

    Wysłany: 19 czerwca, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    W kwietniu odstawiłam krążek. Pierwszy cykl trwał 32 dni, okres był bardzo skąpy i mało bolesny. Natomiast wczoraj, po 29
    Dniach, zaczął mi się kolejny okres i jest on jeszcze bardziej skąpy i prawie w ogóle nie bolał. Moje miesiączki przed antykoncepcja były bardzo bolesne i zdecydowanie bardziej obfite. Endometrium w trakcie cyklu miałam 6mm, mało, ale na antykoncepcji było to 3mm a nawet na antykoncepcji było to krwawienie silniejsze. Czy któraś z Was tak miała? Jak długo trwało dochodzenie organizmu do normy w tym zakresie?

  • MamaGai Autorytet
    Postów: 308 386

    Wysłany: 19 czerwca, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina33 wrote:
    Hej,

    W kwietniu odstawiłam krążek. Pierwszy cykl trwał 32 dni, okres był bardzo skąpy i mało bolesny. Natomiast wczoraj, po 29
    Dniach, zaczął mi się kolejny okres i jest on jeszcze bardziej skąpy i prawie w ogóle nie bolał. Moje miesiączki przed antykoncepcja były bardzo bolesne i zdecydowanie bardziej obfite. Endometrium w trakcie cyklu miałam 6mm, mało, ale na antykoncepcji było to 3mm a nawet na antykoncepcji było to krwawienie silniejsze. Czy któraś z Was tak miała? Jak długo trwało dochodzenie organizmu do normy w tym zakresie?
    Miałam bardzo podobnie. Przy staraniach dopiero po roku udało się zajść w ciążę. Okres cały czas szalał. Pojawiały się potem jakieś dziwne plamienia przed okresem nawet, co wczesniej nie miało nigdy miejsca. Akurat gdy udało się zajść w ciążę to pierwszy raz nie miałam plamienia przed.

    26.06.24- Zoja na świecie! ❤️

    15.02- polowkowe- córeczka 👧🏽
    19.12- prenatalne- 55,3 mm dzidzia ❤️
    04.12- 23mm dzidzia ❤️
    13.11- 31 dpo, 4mm dzidzia ❤️
    02.11- 20dpo
    📈 Beta- 1635 mIU/ml
    31.10- 18 dpo
    📈 Beta- 618.60 mIU/ml
    28.10.23r- 15 dpo ⏸️

    👩 28 lat
    🧔 33 lata
    👧 3 lata
    👧

    🎂moje- 18.12
  • karolina33 Koleżanka
    Postów: 46 3

    Wysłany: 19 czerwca, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaGai wrote:
    Miałam bardzo podobnie. Przy staraniach dopiero po roku udało się zajść w ciążę. Okres cały czas szalał. Pojawiały się potem jakieś dziwne plamienia przed okresem nawet, co wczesniej nie miało nigdy miejsca. Akurat gdy udało się zajść w ciążę to pierwszy raz nie miałam plamienia przed.
    Dzięki, a czy konsultowałaś fakt tej skąpej miesiączki z lekarzem? Szczerze mówiąc, dla mnie to jest bardzo dziwne, i strasznie dziwnie się z tym czuję, że mam takie miesiączki - dzisiejsza to już się w zasadzie kończy, a dopiero wczoraj się zaczęła - myślę, że gdyby nie względy higieniczne to wystarczyłaby jedna podpaska… trudno mi uwierzyć że wszystko u mnie działa ok, skoro te krwawienia są takie dziwne

  • MamaGai Autorytet
    Postów: 308 386

    Wysłany: 20 czerwca, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pół roku bez rezultatu poszłam do lekarza, kazał jeszcze czekać. Po 10 miesiącach poszłam znów i wtedy dostałam saszetki fertistim które wszystko pięknie unormowały. I wtedy się dopiero udało.

    26.06.24- Zoja na świecie! ❤️

    15.02- polowkowe- córeczka 👧🏽
    19.12- prenatalne- 55,3 mm dzidzia ❤️
    04.12- 23mm dzidzia ❤️
    13.11- 31 dpo, 4mm dzidzia ❤️
    02.11- 20dpo
    📈 Beta- 1635 mIU/ml
    31.10- 18 dpo
    📈 Beta- 618.60 mIU/ml
    28.10.23r- 15 dpo ⏸️

    👩 28 lat
    🧔 33 lata
    👧 3 lata
    👧

    🎂moje- 18.12
  • karolina33 Koleżanka
    Postów: 46 3

    Wysłany: 20 czerwca, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli pewnie miałaś jakieś niedobory… a ten okres po saszetkach był już normalny? Taki jak przed anty?

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 173 42

    Wysłany: 24 czerwca, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do dziś mam problemy z okresem po odstawieniu anty i ciąży brak.
    Tabletek nie biorę już jakieś 4 lata, po odstawieniu pojawiły się skąpe miesiączki i plamienia przed okresem. Starania od 2,5 roku bez efektów , hormony w normie itd. Endometrium piękne na usg. Niedługo idę na histeroskopie , może w końcu uda się zdiagnozować te plamienia i skąpe okresy…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca, 09:33

  • karolina33 Koleżanka
    Postów: 46 3

    Wysłany: 24 czerwca, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Ja do dziś mam problemy z okresem po odstawieniu anty i ciąży brak.
    Tabletek nie biorę już jakieś 4 lata, po odstawieniu pojawiły się skąpe miesiączki i plamienia przed okresem. Starania od 2,5 roku bez efektów , hormony w normie itd. Endometrium piękne na usg. Niedługo idę na histeroskopie , może w końcu uda się zdiagnozować te plamienia i skąpe okresy…
    4 lata z takim okresem to strasznie długo, zaniepokoiłaś mnie teraz…
    A chodzisz na monitoring, masz owulację? Czynnik męski wykluczyliście?

  • Kat. Ekspertka
    Postów: 179 103

    Wysłany: 25 czerwca, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina33 wrote:
    Hej,

    W kwietniu odstawiłam krążek. Pierwszy cykl trwał 32 dni, okres był bardzo skąpy i mało bolesny. Natomiast wczoraj, po 29
    Dniach, zaczął mi się kolejny okres i jest on jeszcze bardziej skąpy i prawie w ogóle nie bolał. Moje miesiączki przed antykoncepcja były bardzo bolesne i zdecydowanie bardziej obfite. Endometrium w trakcie cyklu miałam 6mm, mało, ale na antykoncepcji było to 3mm a nawet na antykoncepcji było to krwawienie silniejsze. Czy któraś z Was tak miała? Jak długo trwało dochodzenie organizmu do normy w tym zakresie?

    Hej, ja tez odstawiłam krążek w kwietniu, na początku kwietnia miałam ostatnie krwawienie z odstawienia. Później dwa cykle miesiączka w terminie, cykl 28 dni ale krwawienia mega słabe, mozna powiedzieć plamienia. Okazało się de mam anemię, stad możliwe to słabe krwawienie, włączyłam żelazo i kolejne krwawienie już bardzo obfite ale później, cykl 35 (dodam, ze to moja naturalna długość cyklu bez anty). Poprzednie cykle po odstawieniu bezowulacyjne, dopiero w tym miałam owulacje w 18dc, także zgadzałoby się to z wydłużonym cyklem. Jestem aktualnie 7dpo, okres za trochę ponad tydzień, zobaczymy czy przyjdzie w terminie, ale wyglada ze zaczyna się normować.

    Chociaż nie no, co ja gadam, trzymajcie kciuki, żeby nie przyszedł 🤣❤️

    preg.png
  • karolina33 Koleżanka
    Postów: 46 3

    Wysłany: 26 czerwca, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat. wrote:
    Hej, ja tez odstawiłam krążek w kwietniu, na początku kwietnia miałam ostatnie krwawienie z odstawienia. Później dwa cykle miesiączka w terminie, cykl 28 dni ale krwawienia mega słabe, mozna powiedzieć plamienia. Okazało się de mam anemię, stad możliwe to słabe krwawienie, włączyłam żelazo i kolejne krwawienie już bardzo obfite ale później, cykl 35 (dodam, ze to moja naturalna długość cyklu bez anty). Poprzednie cykle po odstawieniu bezowulacyjne, dopiero w tym miałam owulacje w 18dc, także zgadzałoby się to z wydłużonym cyklem. Jestem aktualnie 7dpo, okres za trochę ponad tydzień, zobaczymy czy przyjdzie w terminie, ale wyglada ze zaczyna się normować.

    Chociaż nie no, co ja gadam, trzymajcie kciuki, żeby nie przyszedł 🤣❤️
    Serio zdążyłaś od kwietnia już trzy razy mieć swój okres? To kiedy dostałaś ten ostatni?


    U mnie żelazo w normie bo zrobiłam chyba wszystkie podstawowe badania jakie się da :/

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 173 42

    Wysłany: 26 czerwca, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina33 wrote:
    4 lata z takim okresem to strasznie długo, zaniepokoiłaś mnie teraz…
    A chodzisz na monitoring, masz owulację? Czynnik męski wykluczyliście?

    Wszystko jest w porządku:) owulacje co miesiąc piękne , czynnik męski wykluczony.
    Jedynym sygnałem, że coś jest nie tak są moje plamienia, skąpe okresy i oczywiście brak ciąży.
    W końcu trafiłam też na lekarza , który przestał to bagatelizować i stwierdził że prawdopodobnie jest jakiś czynnik endometrialny , ktory uniemożliwia zagnieżdżenie.
    Mam nadzieję, że na tej histeroskopii coś wyjdzie.

    Nie dawałam sobie wmówić , ze „taka moja natura”

    W Twoim przypadku dałabym jeszcze sobie czas … skąpe miesiączki mogą wynikać z cienkiego endometrium więc może Twoje po prostu musi wrócić do normy:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 16:25

  • karolina33 Koleżanka
    Postów: 46 3

    Wysłany: 26 czerwca, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Wszystko jest w porządku:) owulacje co miesiąc piękne , czynnik męski wykluczony.
    Jedynym sygnałem, że coś jest nie tak są moje plamienia, skąpe okresy i oczywiście brak ciąży.
    W końcu trafiłam też na lekarza , który przestał to bagatelizować i stwierdził że prawdopodobnie jest jakiś czynnik endometrialny , ktory uniemożliwia zagnieżdżenie.
    Mam nadzieję, że na tej histeroskopii coś wyjdzie.

    Nie dawałam sobie wmówić , ze „taka moja natura”

    W Twoim przypadku dałabym jeszcze sobie czas … skąpe miesiączki mogą wynikać z cienkiego endometrium więc może Twoje po prostu musi wrócić do normy:)
    Dzięki za Twój post, dałaś mi szerszą perspektywę co robić, jeśli faktycznie dłużej nie będzie się udawało. Dziwne bardzo, że masz taki skąpy okres, skoro endometrium jest normalnej grubości 🤷🏼‍♀️

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 173 42

    Wysłany: 26 czerwca, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina33 wrote:
    Dzięki za Twój post, dałaś mi szerszą perspektywę co robić, jeśli faktycznie dłużej nie będzie się udawało. Dziwne bardzo, że masz taki skąpy okres, skoro endometrium jest normalnej grubości 🤷🏼‍♀️

    No coś musi byc nie tak w tej macicy.. a lekarka mówi że skąpy okres może wynikać też z tych plamień, że po prostu ta macica się już złuszcza i potem już to krwawienie jest niewielkie.

    karolina33 lubi tę wiadomość

  • Kat. Ekspertka
    Postów: 179 103

    Wysłany: 26 czerwca, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina33 wrote:
    Serio zdążyłaś od kwietnia już trzy razy mieć swój okres? To kiedy dostałaś ten ostatni?


    U mnie żelazo w normie bo zrobiłam chyba wszystkie podstawowe badania jakie się da :/

    Nie, pokręciłam o jeden 😅 i policzyłam jeszcze z tym z odstawienia, sorki za pomyłkę

    preg.png
  • karolina33 Koleżanka
    Postów: 46 3

    Wysłany: 18 lipca, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam wątek. Kolejny cykl, tym razem byłam na monitoringu, owulacja potwierdzona, bezpośrednio po owu endometrium 10mm. Okres przyszedł znowu tak skąpy jak kot napłakał… czy endometrium może jakimś cudem zmniejszyć się w drugiej fazie cyklu? Nie miałam krwawień żadnych, plamien. Nie wiem o co chodzi. Czuję, że mi to nie przejdzie samo :(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ