X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Skierowanie od lekarza
Odpowiedz

Skierowanie od lekarza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 22 lutego 2023, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poradźcie, leczę się na niepłodność w Warszawskim UCZiN. Ale pani, która rejestruje zapisując mnie na kolejną wizytę, powiedziala żebym załatwiła sobie skierowanie od lekarza rodzinnego skierowanie do poradni leczenia niepłodności. Abym po prostu miala wizytę za darmo. Dziś byłam u takiego lekarza w swojej placówce (nie jestem z Warszawy), a ta mi powiedziała że nie wypisze mi takiego skierowania 😐 że jest ginekolog na miejscu i do niego mam się udać. Skomentowałam, że niestety u zwykłego ginekologa nic nie zrobię, że leczę się w takiej klinice.
    I powiedzcie czy to recepcjonistka się pomyliła i powinnam udać się do innego lekarza po takie skierowanie czy trafiłam na takiego rodzinnego po prostu?

  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 24 lutego 2023, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm dziwna sprawa. Może rodzinnemu chodziło o to, że masz iść do ginekologa po takie skierowanie. Ja po prostu poszłam do poradni leczenia niepłodności działającej przy szpitalu bez żadnego skierowania. Jedyna różnica jest taka, że zapisałam się z mężem do jakiegoś projektu.

  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 1 marca 2023, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Hmm dziwna sprawa. Może rodzinnemu chodziło o to, że masz iść do ginekologa po takie skierowanie. Ja po prostu poszłam do poradni leczenia niepłodności działającej przy szpitalu bez żadnego skierowania. Jedyna różnica jest taka, że zapisałam się z mężem do jakiegoś projektu.

    Chyba wiem o jakim projekcie mówisz, my też w nim byliśmy. Ale tam gdzie jeździmy, już zakończyli ten program i dlatego muszę płacić za wizyty u ginekologa.

  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 1 marca 2023, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że faktycznie powinnaś mieć skierowanie od ginekologa, a nie rodzinnego.
    Rodzinny chyba nie ma kompetencji do stwierdzania problemów z niepłodnością, tak na chłopski rozum. Może zdarzają się jacyś bardzo pro-pacjent, ale na NFZ raczej spotykam się z zachowawczością.
    U mnie np. rodzinny kiedyś pokierował moją mamę, że powinnam mieć wizytę u endo-gin, ale dopiero endo-gin wypisywała mi skierowanie do szpitala na oddział endokrynologii ginekologicznej, rodzinna nie mogła.

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ