X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Skok temperatury przy niepękniętym (ale raczej prawidłowym) pęcherzyku.
Odpowiedz

Skok temperatury przy niepękniętym (ale raczej prawidłowym) pęcherzyku.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 4 maja 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, szukałam, ale nie znalazłam podobnego tematu.

    Jaka może być przyczyna wzrastającej temperatury przed pęknięciem pęcherzyka, przy założeniu, że jest prawidłowy (niezapadnięty)?

    Mam ostatnio nietypowe cykle, z 31,32 dni przedłużyły mi sie do ok 35 dni (3 takie cykle łącznie z tym).
    Odkryłam sama podwyższoną prolaktynę, biorę bromergon 1 cykl i póki co było jak jest, cykl zapowiada się na długi poraz kolejny. zdaję sobie sprawę, że to może zaburzać owulację.
    Ale bywa :) Mój problem jest trochę nietypowy.

    W tym cyklu miałam IUI na niepękniętym pęcherzyku (19,5 mm) w 18 dc.
    W 22 dniu cyklu okazało się, że pęcherzyk nie pękł i ma 26 mm - no zdarza się, iui było akurat za wcześnie.
    Problem w tym, że na dwa dni przed tym kontrolnym usg miałam juz podwyższoną temperaturę, tak jakbym miała fazę lutealną - 36,9, bez żadnych infekcji.
    Gdyby to było LUF to temperatura rosłaby powoli, ale po zapadnięciu pęcherzyka, a mój pęcherzyk wyglądał normalnie, ale był duży. Lekarz nie widział w nim patologii, stwierdził jednak, że owulacja może się już nie odbyć, więc dał duphaston, abym jak najszybciej rozpoczęła nowy cykl..
    Po wizycie zaczęłam łykać dupka na wchłonięcie przez kolejnych 5 dni (2x1).

    Dzisiaj jest 36 dc a ja dalej nie mam okresu (temp 37 - 37,3 ), test sikany negatywny. Dzisiaj jest 9 dzień kiedy odstawiłam duphaston.

    Dodam, że mam uczucie zbliżającej się miesiączki, lekkie kłucia jajników i ból piersi.

    Poniżej streszczenie ;)
    18 dzień cyklu - IUI na niepeknietym pęcherzyku
    21 dzień cyklu - skok temperatury do 36,9
    22 dzień cyklu - usg , pęcherzyk ok 26 mm
    23 dzień cyklu - zaczełam brac duphaston 2x1
    27 dzien cyklu - ostatni dzień brania duphastonu
    36 dzień cyklu - dzisiaj, temperatura nadal ok 37,1

    Co jest grane, dlaczego wysokie temperatury zaczęły się przed braniem duphastonu, przed pęknięciem/zapadnięciem pęcherzyka?



  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 5 maja 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć zdarzają się pomyłki, gdzie ciałko żółte jest brane za torbiel (a gdzieś czytałam wypowiedź jakiegoś ginekologa, że każdy ponad wymiarowy pęcherzyk jest torbielą), więc... Może jednak doszło u Ciebie do owulacji? Powiedzmy, że doszłoby do niej w dniu skoku - czyli 21 dc, to dzisiaj byłby 16 dpo. Skoro dzisiaj zaczęło się u Ciebie plamienie, możliwe że jutro dostaniesz @. No, ale to taka moja szalona teoria :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Marysia :) Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 5 maja 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperatura może się podnosić przy infekcji czy przeziebieniu.

    maleństwo
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 7 maja 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mdf, to by znaczyło, że ciałko żółte ma ponad 26 mm, sporo :) ale wszystko jest możliwe, żałuję, że nie zbadałam lh i proga, trochę mi to rozjaśniło sytuację
    Okres wczoraj rzeczywiście się pojawił, tym razem zaczynam cykl ze stymulacją.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ