X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Slabe zarodki
Odpowiedz

Slabe zarodki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agua Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Zakladam nowy watek aby uslyszec wasze opinie odnosnie slabych zarodkow i naszej sytuacji.
    Staramy sie z mezem o dziecko od 2.5 roku, swiadome starania byly poprzedzone okolo 4 latami wspolzycia bez zabezpieczenia (a noz sie uda!). Mamy obecnie 34 lata, nigdy nie bylam w ciazy. Stosowalismy monitor owulacji i mimo pozytywnych testow przez rok nie udalo nam sie zajsc w ciaze. Po wstepnych badaniach przyczyna nieplodnosci zostala okreslona jako niewyjasniona, moje badania wszystkie ok - TSH 1,2 - 3 (wahania), brak przeciwcial Anty-TPO, FSH faza folikularna 11, AMH 2.13, badanie HSG potwierdzilo droznosc jajowodow, regularne 27 dniowe cykle. Maz - ma obnizona morfologie (3%) ale bardzo dobra ilosc i ruchomosc spermy. Oboje - brak jakichkolwiek problemow ze zdrowiem, nie palimy, alkohol sporadycznie, zdrowo sie odzywiamy i uprawiamy sport.
    Po 1.5 roku staran zostalismy skierowani na in vitro (mieszkamy w Szkocji). Przy pierwszym podejsciu w czerwcu 2016 bylam stymlowana Gonalem f 225 iu przez 10 dni, pobrano 8 komorek i polaczono ze sperma. Nastepnego dnia otrzymalismy telefon z kliniki z informacja ze niestety tylko jedna komorka zaplodnila sie prawidlowo, jedna zaplodnila sie nieprawidlowo a pozostale wcale sie nie zaplodnily. Embriolog poinformowal nas ze sperma " nie wiaze" sie z pozostalymi komorkami(?), odnotowali brak interakcji (mimo ze nastepnego dnia plemniki wciaz plywaly wokol komorek) i zasugerowal ze przy nastepnym podejsciu powinnismy sprobowac ICSI. Transfer jedynego 2-dniowego zarodka (4 komorki) niestety sie nie przyjal.
    Przy nastepnym podejsciu w pazdzierniku 2016 bylam stymulowana ta sama dawka Gonalu, stymulacja trwala dluzej (14 dni), i tym razem pobrano 6 komorek jajowych i polaczona je metoda ICSI. Prawidlowo zaplodnilo sie 5, niestety 3 dnia po zaplodnieniu otrzymalismy telefon z informacja ze 4 zarodki "maja problemy" (ilosc oslonek, fragmentacja) i poproszono mnie o przyjazd na transfer najlepszego 7 komorkowego zarodka. Transfer niestety nie zakonczyl sie ciaza a pozostale zarodki nie dotrwaly 5 dnia.
    Wczoraj mielismy spotkanie z lekarzem aby omowic nasza ostatnia probe i uslyszelismy ze naszym problem jest najprawdopodobniej jakosc moich komorek jajowych. Lekarz zasugerowal problem "genetyczny". Na moje pytanie czy badanie kariotypu moze w tej sytuacji potwierdzic ta diagnoze uslyszlam ze nie ma testow ktore moga potwierdzic jego hipoteze (!?), a nasz problem wydaje sie byc bardzo subtelny.. (??). Lekarz zasugerowal kolejna probe in vitro i jesli znowu bedzie problem z zarodkami to powinnismy pomyslec o dawcy komorek jajowych.
    Czuje sie bardzo zagubiona w tej sytuacji i zastanawiam sie co dalej zrobic. Chcialabym zrobic dalsze badania zanim podejmiemy kolejna probe in vitro gdyz mam wrazenie ze mamy problem ktorego in vitro nie obejdzie. Poza tym pod wzgledem emocjonalnym - na razie nie mam sily na kolejna probe.
    Czy ktoras z was miala podobna sytuacje? Jakie robilyscie testy? Slyszalam ze supplementy CoQ10 i DHEA pozytywnie wplywaja na jakosc komorek, jednakze moja klinika ich nie poleca. Dziwi mnie ta "tajemnicza" choroba ktorej nie mozna potwierdzic zadnymi testami. Dodam ze jestem jedna z czworki dzieci i w rodzinie nigdy nie bylo problemow z zachodzeniem w ciaze, a moja mama na pocieszenie powiedziala mi jakis czas temu ze ona to "miala taki problem ze wciaz zachodzila w ciaze...". Rece opadaja.. Co myslicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2017, 09:34

    Agik
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agua, zapytaj najlepiej w dziale Starania z pomocą przy wątkach z Invitro, tam na pewno dziewczyny mają lepszą wiedzę i bardziej są w temacie.
    Zawsze możesz przylecieć na konsultacje do Polski, może tutaj podejdą do tego inaczej?
    Powodzenia!

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest kilka dziewczyn, które skorzystały z kd.

    M&M
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy słabych komórkach powinni spróbować innych leków do stymulacji i wykluczyć endometriozę

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ