X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2021 z IO i PCOS
Odpowiedz

Staraczki 2021 z IO i PCOS

Oceń ten wątek:
  • Adorable Ekspertka
    Postów: 158 86

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidia wrote:
    Ja brałam pół roku ovarin i kompletnie nic się nie zmieniło potem 4 miesiące Miovelle i równie nic. Wróciłam do ovarin ale myślę czy nie spróbować czegoś jeszcze innego 🤷‍♀️

    Adorable- gin nic o CLO nie wspomniał, monitoring będzie 😁 Nie mogę się doczekać po roku czuje, że w końcu coś ruszyło do przodu i fakt ciężko się nie nastawiać.
    Mi się wydaje, że o ile owszem mio-inozytol może wspomóc całą stymulację i lekko złagodzić objawy, to jest za słaby by się zdać tylko na niego.
    Super! Pozytywne nastawienie to podstawa. To teraz tylko czekanie na następny cykl i do dzieła.

  • Kejt88 Autorytet
    Postów: 550 321

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też obecnie jestem na Ovarin i liczę że coś pomoże póki co to pojawiła mi się wcześniej @ o ile to @

    TSH : 7.26 -> 3.97 -> 2.73 :)))) poprawa <jupi>
    Ft3 : 4.17
    Ft4 : 11.70

    <3

    Euthyrox 70
    Pregna Start
    Folik
    Fertistim
  • Edith 19 Autorytet
    Postów: 429 195

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zalecił miovelie. Zaczęłam brać od tego cyklu , dziś 15dc i nawet plodnego sluzu nie mam A zawsze był już w tym czasie... nie wiem czy to przez miovelie czy z innego powodu

    JA 34 ON 35

    Starania od 1/2020
    0 ciąż

    Ja
    PCOS, Hashimoto
    badania hormonalne ok
    jajowody drożne
    I IUI 3/2023 - nieudana
    4/2023 - pierwszy raz stymulacja lamettą - cykl bezowulacyjny
    mam nadzieję ze 9/2023 podejdziemy do drugiej IUI

    ON
    badania hormonalne ok
    morfologia 0% poprawiona suple -> 4%

    Czekamy na NASZ CUD

    "Wszystko wali się
    a ja nie mogę biec
    może ten deszcz udaje łzę
    minie ten sen i będzie ok..."
  • Pozytywnemyslenie Przyjaciółka
    Postów: 95 51

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja też dołączę. Mam podejrzenie IO. 32 lata. Z mężem staramy się od 6 miesięcy. Hormony i tarczyca w normie. Biorę inofem od 1,5 miesiąca. Moja gin powiedziała że narazie nie wprowadzamy metforminy i dała nam czas przez wakacje bez spinania się (chociaż u mnie o to trudno). We wrześniu powiedziała aby przyjść i będziemy prowadzić monitoring. Ogólnie z owulacja wg wstepnych badań nie mam problemu i jest ona w każdym cyklu, ale jak narazie bez rezultatów.

    Starania o pierwsze 👶 od 01. 2021
    👱‍♀️ 32lata
    Owulacja ✅
    Hormony ✅
    Waga ❌

    💊 Inofem, wit D, acard

    👨‍🦱 31 lat
    Badanie nasienia ❌
    27.10 - >Morfologia 0%

    💊 TenFertilMan, orzechy brazylijskie, wit C, wit D

    06.12 ⏸️
    14.12 💔 (5tc)
  • Motylek32 Koleżanka
    Postów: 34 6

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny pozwólcie że dołącze . Mam do was takie pytanko czy po metforminie miałyście może jazdę z miesiaczką? Brałam ją przed 1szą ciązą było ok okres co 32 dni teraz staram się znowu o 2 dziecko biorę metformin już kilka miesięcy okres był co 32 dni a teraz od wczoraj czyli 20dc dostałam krwawienia ?

  • Kropeczka95 Przyjaciółka
    Postów: 65 22

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, chętnie dołączę do was :) parę lat temu zdiagnozowano PCOS, byłam na antykoncepcji hormonalnej, odstawiona na początku tego roku, od kilku miesięcy staramy się o dziecko. Badania hormonalne nie wyglądają źle, ale obraz USG jajników już gorzej :( nie miałam monitoringu jeszcze, jedynie USG w poprzednim cyklu które nie wskazywało na możliwość owulacji, biorę inofem i metforminę, witaminę D bo w badaniach niedobór i kwas foliowy, ale narazie bez efektu, cykle coraz dłuższe, ostatni aż 45 dni, inofem mam zmienić na ovarin. Z badaniami nasienia partnera mam się zgłosić na wizytę i pewnie będzie próba stymulacji. Wizyta już umówiona, pozostaje czekać.

    Ona 26 lat
    PCOS
    Metformina, Ovarin, witamina D
    09.2021 Letrozol+Ovitrelle+Luteina X
    On 29 lat
    Badania nasienia ok
  • Lidia Autorytet
    Postów: 362 231

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywnemyslenie- jak są owulację to super 😁 ja ci trochę zazdroszczę bo u mnie brak owulacji 😒

    Kropeczka95 to życzę powodzenia 🍀 i cierpliwości 😊
    Motylek32 wrote:
    Hej dziewczyny pozwólcie że dołącze . Mam do was takie pytanko czy po metforminie miałyście może jazdę z miesiaczką? Brałam ją przed 1szą ciązą było ok okres co 32 dni teraz staram się znowu o 2 dziecko biorę metformin już kilka miesięcy okres był co 32 dni a teraz od wczoraj czyli 20dc dostałam krwawienia ?

    Ja nie miałam żadnych problemów po metforminie ale każdy organizm może zachowywać się inaczej 😊

    Starania o pierwsze 👶 od sierpnia 2020

    •PCOS (jajniki drobnopęcherzykowate, brak owulacji) 😒
    •IO- pod kontrolą ✓
    •Niedoczynność tarczycy- pod kontrolą ✓
    PAI-1 homo ❌
    Obecny Kir 2DS1 reszty ds brak 🤷🏻‍♀️

    •07.2021- 06.2022 ➡️ 9 cykli stymulowanych.

    •08.02.22- laparoskopia- lewy jajowód ➖, prawy➕

    •07.2022 przygotowania do ivf
    01. 09.2022 rozpoczęcie stymulacji do in vitro.
    14.09.2022 punkcja-> 10 komórek -> 5 zapłodnionych 🥚
    14.09.2022 krwotok z obu jajników. Operacja ratująca życie.
    20.09.2022 mamy tylko jednego zarodka 4BA 🥺
    Przerwa w staraniach do 06.2023 😞


    On 🧔31 lat
    Ruch postępowy 28% -> 47 % ✔️
    Morfologia 8%-> 16% ✔️
    Koncentracja 35,7 -> 55 mln/ml
    Poprawa po korzeniu maca
  • Kropeczka95 Przyjaciółka
    Postów: 65 22

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie natomiast cykl się znacznie wydłużył jak zaczęłam przyjmować metforminę ale ciężko powiedzieć czy to miało związek.

    Ona 26 lat
    PCOS
    Metformina, Ovarin, witamina D
    09.2021 Letrozol+Ovitrelle+Luteina X
    On 29 lat
    Badania nasienia ok
  • Emka_92 Koleżanka
    Postów: 56 64

    Wysłany: 18 października 2021, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałam Was dopytać czy stosujecie jakieś testy owulacyjne i mierzycie temperaturę?
    Czy polecacie te metody sprawdzania owulacji? Ja się naczytałam że testy owu przy PCOS dają błędne wyniki i nie warto i że z tą temperaturą to też różnie bywa. Jakie są Wasze doświadczenia?

    29 lat -> już 31
    PCOS stwierdzony od 2012
    początek starań 09.2021
    Luty 2022 Gameta Łódź

    Drugi początek starań sierpień 2023
    HSG - 08.2023 jajowody drożne

    Pierwsza procedura IVF - listopad 2023
    45 komórek pobranych 🤯
    30 dobrych
    18 dawstwo
    6 zamrożonych
    6 zapłodnionych
    2❄️❄️ z 5 doby
    02.2024 FET 💔 beta <0,2
    26.04.2024 FET 🤞
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 22 października 2021, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka_92 wrote:
    Dziewczyny, chciałam Was dopytać czy stosujecie jakieś testy owulacyjne i mierzycie temperaturę?
    Czy polecacie te metody sprawdzania owulacji? Ja się naczytałam że testy owu przy PCOS dają błędne wyniki i nie warto i że z tą temperaturą to też różnie bywa. Jakie są Wasze doświadczenia?
    Emka ja 2razy używałam testy owulacyjne, mialam te clearblue z buźką i rzeczywiście buzka migała a jak czułam że boli jajnik I może być owulacja to stała w miejscu czyli myślę że dobrze pokazywały owulacje a temperatury nigdy nie mierzyłam więc nie wiem czy rzeczywiście rośnie, ja nigdy nie czułam wzrostu temperatury chociaz nie wiem czy to jest w ogole odczuwalne czy to na tyle mały wzrost ze nie da się zauważyć bez termometru 🤷‍♀️ ale też chętnie się dowiem 😊

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • Lidia Autorytet
    Postów: 362 231

    Wysłany: 22 października 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi testy nie wychodził pozytywne bo nie miałam owualcji i tak trochę ciemniały i bledły ale pozytywne raczej nie były. Pozytywne wyszły mi miałam może z 3 razy przez 1,5 roku starań ale też nie wiem na ile to wiarygodne, bo czytałam, że czasem przy PCOS wychodzą pozytywne nawet przy braku owualcji. Nie wiem czy PCOS ma wpływ na temperaturę, mierzyłam i były góry i doliny ale to najprawdopodobniej rezultat cykli bezowulacyjny. Chociaż czasem jakoś skok temperatury był a potem badałam proga po 7 dniach i wychodziło 0,2 więc owualcji raczej nie było. To jest tak nisko skok, że się go nie odczuwa to jest od 0,2 do 0,5 °. Także najlepiej jeszcze mieć termometr, który ma dwa miejsca po przecinku ☺️

    Starania o pierwsze 👶 od sierpnia 2020

    •PCOS (jajniki drobnopęcherzykowate, brak owulacji) 😒
    •IO- pod kontrolą ✓
    •Niedoczynność tarczycy- pod kontrolą ✓
    PAI-1 homo ❌
    Obecny Kir 2DS1 reszty ds brak 🤷🏻‍♀️

    •07.2021- 06.2022 ➡️ 9 cykli stymulowanych.

    •08.02.22- laparoskopia- lewy jajowód ➖, prawy➕

    •07.2022 przygotowania do ivf
    01. 09.2022 rozpoczęcie stymulacji do in vitro.
    14.09.2022 punkcja-> 10 komórek -> 5 zapłodnionych 🥚
    14.09.2022 krwotok z obu jajników. Operacja ratująca życie.
    20.09.2022 mamy tylko jednego zarodka 4BA 🥺
    Przerwa w staraniach do 06.2023 😞


    On 🧔31 lat
    Ruch postępowy 28% -> 47 % ✔️
    Morfologia 8%-> 16% ✔️
    Koncentracja 35,7 -> 55 mln/ml
    Poprawa po korzeniu maca
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ