X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    A robilas posiew czy taki zwykly mocz?
    zwykły

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Ja się nie znam na dzieciach i mutacjach, ale pakiet jest na testdna.pl
    Ale może skonsultuj to z pediatrą, bo niesądze żeby to miało wielki wpływ na moje życie przed staraniami. A Ty masz syna, więc już w ogóle bez problemu.

    Wyczytalam, ze moze powodowac choroby psychiczne, autyzm, zawal, otylosc itp. :p
    Takze... wolalabym zbadac. Moj maz chudziutki nie jest, a jego kuzynka ma mutacje. Wydaje mi sie, ze moze to miec wplyw na chocby wage.

    Zrob posiew, ja mialam tak, ze mnie naciskal juz kolo 15tc i ukladal sie tak, ze czasem nie moglam sie wysiusiac... o dziwo na koncowce bylo duzo lepiej.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak chcesz Seli, to rób. Jeśli ma Cię to uspokoić itp. Ale powiem Ci, że ja jestem chuda, nie mam w ogóle skłonności do tycia i nie zauważyłam też u siebie żadnych chorób psychicznych :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Jak chcesz Seli, to rób. Jeśli ma Cię to uspokoić itp. Ale powiem Ci, że ja jestem chuda, nie mam w ogóle skłonności do tycia i nie zauważyłam też u siebie żadnych chorób psychicznych :P

    U mnie w rodzinie sa i u mojego meza :p dlatego jestem przewrazliwiona. I nie zawsze ma sie wszystkie objawy, te mutacje tez podobno maja stopnie, ze sa lzejsze i mocniejsze. Tak mi to spokoju nie daje :p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i mam ochote zrobic krzywa sobie :p gdzies przeczytalam, ze jak ma sie io to i ma sie cukrzyce w ciazy - nie mialam. Ciekawe czy to sie unormowalo...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda co do bujaka to ja mam babybjorna kupiłam też używanego i on jest super bo się składa na płasko :)

    Tak zgadzam się trip trap jest mega drogie ale wg mnie super wygląda i będzie się sprawdzało później. My też mamy mało midjsca i szukam różnych rozwiązań ale nie powiem cena jest mocno przesadzona.

    Co do wózka ja już kupuje nowa spacerówkę bo stelaż od gondoli mnie delikatnie mówiąc wkurza ale ja wiedziałam że tak będzie dlatego wózek też kupiłam używany . Teraz spacerówkę chce jakaś fajna w miarę lekka.

    Co do fotelika na stelaż ja mam bardzo mieszane uczucia jak widzę te dzieci w ten sposób spacerujące... Na chwilkę jasns ale żeby tak na spacer jeździć to nie. Ogólnie bujak tez ja iYwamum max 1h dziennie w przerwach.

    Ania to już by stać chciala ma takie mocne nogi i napięte że sama nie wiem czy to normalne ;p większość dnia leży na macie na brzuchu i kręci się wokół własnej osi do momentu aż się zmęczy i zaczyna płakać. Czasami pada wykończona i śpi ale to rzadko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 15:59

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Jak chcesz Seli, to rób. Jeśli ma Cię to uspokoić itp. Ale powiem Ci, że ja jestem chuda, nie mam w ogóle skłonności do tycia i nie zauważyłam też u siebie żadnych chorób psychicznych :P

    Ja też nadwagi nie mam, poza ciążą nie ważyłam więcej niż 53,5kg. Nie mam alergii, chorób psychicznych, autyzmu ani innych chorób. Myślę, że nie ma co zwalać na mutację, to chyba jakaś moda ostatnio. Mi hematolog kazała zbadać u dziecka ale dopiero jak będzie nastolatkiem (nie pytałam dlaczego akurat wtedy).

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodzwonilam się do Alab i tam też robią od pn-śr, ale lokalizacja bardziej mi pasuje, więc lecę tam w poniedziałek :)

    Magda, a w szpitalu jakie badania ci robili?

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    Magda, a w szpitalu jakie badania ci robili?
    bardzo dużo, m. in.:
    CK
    CRP
    APTT
    INR
    Czynnik reumatoidalny z podziałem na dopłeczniacze
    GGTP
    Odczyn Waaler-Rosego
    P-ciała p/beta2 glikoproteinie
    P-ciała HCV
    P-ciała Kardiolipinowe
    P-ciała p/borelia igg i igm
    P-ciała p/chlamydia
    P-ciała p/cytrulinowe
    ANA2 i 3 (ponownie, dla potwierdzenia)|
    P-ciała granulocytarne ANCA
    Antykoagulant tocznia DRVVT

    i inne w stylu TSH, HBS, Jonogram -dużo takich b. ogólnych.

    edit. ja byłam z ogólnym zaleceniem wykluczenia zespołu antyfosfolipidowego, ale ostatecznie do szpitala trafiłam będąc w 7tc. Jak się zapisywałam, to w ciąży nie byłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 18:00

    Simons_cat lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,jest-ostateczna-decyzja-ws-finansowania-in-vitro-z-budzetu-wroclawia-goraca-dyskusja-i-jednoznaczny-wynik,wia5-3266-46438.html

    Bardzo dobra wiadomość dla wrocławskich staraczek. IVF będzie dofinansowane przez miasto! <3

    veritaserum, Simons_cat lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula moze masz racje z tą modą... w sumie modne wsrod staraczek jest hashimoto i io...

    Veri kuzyn Gabrysia mial podobnie i teraz jako 6 miesieczny chodzi ;) popyla wrecz i nie sposob go zatrzymac :D wracamy z wizyty od nich :D

    Fajnie, ze dofinansowuja. Koszta tego to jakas tragedia.

    Ja nie mam upatrzonego krzeselka ale bardzo chcialabym kitchen helpera :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 miesięcy i chodzi ??? Jak dziecko siada na 6 miesięcy to jest mega szybko :) Ania w miarę szybko wszystko robi to fakt bo już robi ćwiczenia jak do raczkowania mam porównanie bo koleżanki synek 10 dni młodszy to dopiero robi to co Ania z 6 tyg temu sls wiadomo każde dziecko się rozwija a swoim tempie . Ona póki co namietnie ćwiczy obroty póki co tylko na jedną stronę ale no robi to ciągle ;)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, ze kazde inaczej ;) ale tamten juz chodzi :) dla nas tez szok :)
    U nas sa na razie obroty na boki i brzuch i potrafi niekiedy pelzac ale raczej to bardzo przypadkowe. Wczoraj tak pelzal i wiercil sie po czym schaftowal na mnie xD a nie zdarza mu sie ulewac. Lubi sie ruszac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 19:23

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby moje dziecko chodziło w wieku 6 msc to poszłabym do neurologa i rehabilitanta, bo to jest za duże odchylenie od normy moim zdaniem.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Gdyby moje dziecko chodziło w wieku 6 msc to poszłabym do neurologa i rehabilitanta, bo to jest za duże odchylenie od normy moim zdaniem.

    Z tego co wiem to chodzili bo ma duze napiecie miesniowe ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Z tego co wiem to chodzili bo ma duze napiecie miesniowe ;)

    To pewnie dostali info by go hamowac w chodzeniu, bo to niezdrowe. Zwlaszcza, jak pominal etap raczkowania.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    To pewnie dostali info by go hamowac w chodzeniu, bo to niezdrowe. Zwlaszcza, jak pominal etap raczkowania.

    Raczkowal w piatym, teraz tez. Raczkuje i chodzi, raz tak, raz tak. Moj brat nie raczkowal np. W 9 msc od razu chodzil.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie raczkowalam tylko od razu chodziłam w 9 miesiącu. Ania też ma spore napięcie ale bardziej w rękach

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I rehabilitant nic z tym nie zrobil? Jestem zdziwiona.

    Magda, mam sporo rzeczy po Tomku, ale nie wszystko. Mam starszego i mlodszego bratanka od Tomka, wiec duzo ubran i akcesoriow jest przechodnich, albo po prostu dla dziecka musze kupic nowe jak materac do lozeczka Np. musze kupic nowy bujak, wanienke czy inne rzeczy.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    I rehabilitant nic z tym nie zrobil? Jestem zdziwiona.

    Magda, mam sporo rzeczy po Tomku, ale nie wszystko. Mam starszego i mlodszego bratanka od Tomka, wiec duzo ubran i akcesoriow jest przechodnich, albo po prostu dla dziecka musze kupic nowe jak materac do lozeczka Np. musze kupic nowy bujak, wanienke czy inne rzeczy.

    W mojej w rodzinie jest dwóch chłopców 7 lat i 4 lata, w zasadzie rocznikowo to już 8 i 5 :D i rzeczy po nich już dawno nie ma. A w rodzinie mojego męża nasza dzidzia pierwsza, także ta pierwsza wyprawka raczej będzie nowa. A potem mam nadzieję na wyprzedaże, a może jakieś poznane mamy na osiedlu będą coś miały i już nie będą potrzebowały.

    Chyba się tu muszę uśmiechnąć do Seli, może ona coś będzie miała :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 09:22

    Seli lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 279 280 281 282 283 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ