X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli obczailam ten sklep co piszesz online :D koszyk załadowany;p

    Seli, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Matko, pomyśleć, że 2 dni temu dostałam duża premię roczną! aaaaaa! Ale trzymam te pieniądze gdybym się jednak zdecydowała rodzić w Medfeminie (jutro idę na dni otwarte). Tak czy inaczej przejdę się do Wroclavii.
    Paula, a Ty 1cc mailas palnowe, czy tak wyszlo?
    Ja w ogole nie wiem co zrobic, pomyslalam, ze moze na szkole rodzenia mi sie cos rozjasni.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda jeśli nie wiem nie masz przeciwskazan to próbuj naturalnie ! To jest niesamowite przeżycie. Ból jest spory ale naprawdę się zapomina :) i po wszystkim normalnie wstanjesz i będziesz tylko zmęczona ;) jest łatwiej z karmieniem piersią. Jasne nie miałam CC ale były dziewczyny po CC na sali i widziałam co przechodziły. Każdy jest inny i rozumiem decyzję o CC z wyboru żeby nie było chociaż sama bym się na operację nie zdecydowała bo to jednak operacja bez dwóch zdań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 18:58

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja popieram Veri :D sam porod chetnie powtorze ;p bol to tylko skurcze a parte nie bolaly i mimo naciecia (ktorego pozniej nie czulam i juz jestem wygojona, ze totalnie nic nie widac ;)) wstalam godzine po i czulam sie super.
    Zaluje, ze nie moglam bardziej aktywnie rodzic bo bylam pod ktg (napieta sytuacja ;)) i ze nie cwiczylam z aniballem bo bylo za wczesnie. U mnie na grupie dziewczyny z nim rodzily pierwsze dziecko - porody szybkie bo wiedzialy jak przec a i bez naciec.
    Ta zona kuzyna miala cc i jest przerazona bo chce kolejne ale bardzo nie chce cc... mowi, ze bol jest straszny i potem opieka nad dzieckiem jest ciezka i ona widziala jak te po sn biegaly :p i sie z nia zgadzam. Nie mialam szybkiego porodu bo od odplyniecia wod liczac to 12 godzin, byly bolesne skurcze ale ogolnie... Tragedii nie ma. Zawsze mozna wybrac brochow, gdzie ma sie znieczulenie. Moja kolezanka tam w grudniu rodzila sn i sami jej zaproponowali - mowi, ze luzik porod. Ja bez znieczulenia i tez traumy nie mam ;)
    CC chyba bym tylko chciala jakby dziecko mialo wiecej niz 4kg ;p

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam cc ze względów okulistycznych, w 7 miesiącu zaczęłam mieć problem z widzeniem, widziałam "pofalowany świat" czasami. Okazało się, że rozchodzi mi się siatkówka, więc nie było mowy o SN. Ale prawda jest taka, że ja chyba wolałam CC od SN. Moja mama rodziła 3 razy - raz CC, dwa razy SN. Mówi, że gdybym mogła cofnąć czas, to by wybrała trzy raz CC. Boli ją do tej pory blizna od nacięcia w kroku, a tej na brzuchu w ogóle nie czuje. Za to mój teściu (lekarz) zawsze się śmiał, że jak chcesz mieć przyjemność z seksu po porodzie to tylko CC;) Wiadomo, co kobieta to odmienny przypadek. Moja kuzynka rodziła 22h, skończyło się CC, generalnie straciła bardzo dużo krwi, wymęczyła się strasznie. Zawsze chcieli mieć 3 dzieci, ale jej mąż, będąc cały czas przy niej, stwierdził, że po tym co zobaczył nie jest w stanie prosić ją o zajście w kolejną ciążę. I tak mają jedno dziecko.
    Ja pokarm miała od razu, zaraz po CC przystawili mi młodego i ładnie jadł :) Wiadomo, CC to operacja, trzeba się pionizować etc. Ale jak mi dr Korzeniewski powiedział, że wszystkie ginekolożki z Kliniki miały u niego CC, żadna nie chciała SN, to mnie tym bardziej przekonało, że CC to nic strasznego :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2019, 07:44

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Czyli dalej wiem, że nic nie wiem, ale poddałyście mi pomysł, żeby pogadać z mamą i bliskimi kobietami wokół siebie :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula a mowia, ze po porodzie dopiero jest super z seksem... I ja na razie nie narzekam na brak przyjemnosci z niego, wrecz przeciwnie. Wez pod uwage ile lat temu Twoja mama rodzila, wiele sie zmienilo ;) ja blizny nie czuje, nie czulam od poczatku. Jak szwy sie rozpuszczaly to swedzialo ;)
    I ja np. nie chcialabym cc, chetnie urodzilabym sobie Kajetana albo Wojtusia, Anastazje juz dzis hahahaha :D ale pewnie u nas drugie sie nie pojawi...

    Poza tym Magda to naturalne, ze nic nie wiesz i sie boisz. Nie czytaj tylko historii o porodach bo to bez sensu. Ja przeczytalam, ze jedna 5 dni tu rodzila xD

    Moja mama miala dwie CC i mnie namawiala tez na to. Jej robili bo miala problemy neurologiczne. Ale ze mna zaczynala sn i to co opowiadala... masaz szyjki, naciskanie na brzuch itp... to metody tragiczne.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WHO w końcu zaleca SN, z sufitu tego nie wzięli :) Nie mniej jednak kobiety w ciąży z in vitro rodzą CC.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    WHO w końcu zaleca SN, z sufitu tego nie wzięli :) Nie mniej jednak kobiety w ciąży z in vitro rodzą CC.

    Wlasnie u nas jest jedna kobietka i z racji nq in vitro lekarz namawia ja na cc ale w sumie nie wytlumaczyl dlaczego... a ona chciala sn.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja blizny nie czuje w ogóle. Seks w tym momencie jest jak był. Mąż mówi że nie czuje różnicy jedyne co to czuję mniejsze nawilżenie ale to podobno przy karmieniu piersią częste.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ze mną też taka historia że wszyscy w mojej rodzinie rodzili CC i do szału doprowadzało mnie ich gadanie że ja na pewno tez będę miała CC i dosłownie chciałam im na złość zrobić. Ich miny po były tego warte :D

    I fakt jest tak że dla mnie poród był też mega emocjonalnym przeżyciem a moment jak Ci wkładają tego małego człowieka na brzuch który ma otwarte szeroko oczy i na Ciebie patrzy jest wspaniały. Nie do opisania trzeba to po prostu przeżyć :)

    I ja też jestem taka trochę poddająca sie temu jak działa natura. Uważam że tak jest kobietą stworzona i da radę rodzic silami natury. Tak samo po coś pojawia się to mleko w piersi żeby karmic dziecko ale to nie znaczy że potępiam kobiety co podają mm. Absolutnie. Ja nie wiem jak się czują kobiety po CC ale u nas na sali były 3 i każda miała problem z podnoszeniem się i chodzeniem i to było ewidentnie widać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2019, 10:29

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri ciesze sie, ze to napisalas ;p bo czuje sie wariatka jak mowie o porodzie jak o czyms niezwyklym ;p bo my z mezem bylismy, to bylo cos fajniejszego niz sam slub. Maz mowi, ze zupelnie inne poklady milosci uwolnil w nim, ja ciesze sie, ze bylismy razem. Ja mialam malego na jakies 2-3 minuty a byl to piekny moment. Powera dostalam ;) a do tej pory smialam sie z tego co gadaja "jak dostaniesz to zapomnisz"...

    Przy cc tez sie przeciez dostaje malca na brzuch. Pewnie tez moze byc emocjonalnie, pewnie jest ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż był za drzwiami ( on nie chciał za bardzo i ja to szanowalam ) ale czułam się bardzo bezpiecznie z tymi położnymi co rodziłam.

    Poza tym Magda możesz się Orientować wykupić położna na Kamieńskiego i rodzić tak jak chcesz ;) czy to w Oleśnicy.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie we Wroclawiu jest duzo mozliwosci.
    A na fb czesto sa darmowe wyklady o porodach i sn i cc, mozna sie wiele dowiedziec od strony technicznej. Mi to duzo dalo bo wiedzialam co sie bedzie dziac. Bylam spokojniejsza.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli sn, to Chałubińskiego, idę tam do szkoły rodzenia.
    A jeśli cc, to też myślę o Medfeminie. Zobaczymy.
    Ja nie mam tak, że się boje porodu, po prostu chciałabym zrobić tak, żeby było najlepiej dla mnie.

    Seli lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Jeśli sn, to Chałubińskiego, idę tam do szkoły rodzenia.
    A jeśli cc, to też myślę o Medfeminie. Zobaczymy.
    Ja nie mam tak, że się boje porodu, po prostu chciałabym zrobić tak, żeby było najlepiej dla mnie.

    To sprobuj isc na takie warsztaty. Sa tam te fizjoterapeutki itp. Nie namawiaja na nic, sa bezstronne a opowiadaja o plusach, minusach, o tym co trzeba zrobic by siebie nie skrzywdzic ;) moze latwiej bedzie Ci podjac decyzje.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wychodźcie na dwór. W mieszkaniu mieliśmy normy ponad 300% przekroczone. Oczyszczacze chodzą pełną parą.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, jest maskara, ja na sekundę otworzyłam balkon i myślałam, że się uduszę!

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, doradźcie mi proszę jak możecie. Będę potrzebowała jakiejś formy łóżeczka do zostawienia u rodziców, bo to 200km od Wro, ew. do innych użytków, o których jeszcze nie wiem.
    I teraz, czy kosz Mojżesza czy chicco next to me czy chicco zip&go? A może są jeszcze jakieś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 17:35

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem szkoda kasy na kosz mojzesza. Ja bym kupila lozeczko turystyczne plus materac. Przyda Wam sie na wakacjach :)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
‹‹ 281 282 283 284 285 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ