X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • mig00ttka Ekspertka
    Postów: 241 105

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insulinę robiłam :D ale na te wyniki niestety musze poczekać nieco dłużej. Dobra nie sieję paniki póki nie mam reszty wyników.

    Szczerze targają mną sprzeczne emocje - z jednej strony chciałabym mieć jak najlepsze wyniki, ale z drugiej liczę na to, że w końcu znajdę jakieś rozbieżności, które mogą być przyczyną mojego stanu.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    Starania od maja 2017.
    Hiperprolaktynemia czynnościowa.
    Mąż - aglutynacja 7%, IgA 20%, IgG 16%
    MTHFR A1298C – heterozygotyczny
    PAI I 4G/5G – homozygotyczny
    09.2019 poronienie samoistne (6tc)
    11.2019 poronienie samoistne (5tc)

    12.2019
    29dc beta 147, progesteron 33
    31dc beta 314
    33 dc beta 714, progesteron 32,4
    43 dc ❤
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja po wizycie. Mały ok, 225g ma już :)
    Luteina odstawiona. 6.02 połówkowe :o masakra jak to leci.

    Co do pracy, to ja swoją bardzo, bardzi lubie. Jak rok nie pracuje, to tak jak Paula nie mam premii rocznej. Teraz dostanę 24.01 i już na nią czeeeekam :D Jeśli chodzi o dalsze dzieci, to podtrzymuje na ten moment chęć bycia mamą jedynaka. Ale nie zapieram się, bo widzę, jak jedno dziecko zmienia czasem myślenie.

    Jeśli chodzi o samodzielne remonty, to my się do tego nie nadajemy, także szacun dla wszystkich majsterkowiczów :)

    Seli, KAL, futuremama lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz duzy chlopak! Jak to leci... Zaraz bedziecie rodzic! :D

    Swoja droga ja jakos niedlugo powinnam dostac trzynastke :D zawsze cos ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam premie kwartalne i roczną, ta druga jest super fajna :)
    Magda, czyli nie zwalniasz żadnej wizyty? Ja ostatnio byłam na usg połówkowym w Luxmedzie, tam babeczka wypatrzyła zastój w nerce młodego. Norma jest 6mm, a on właśnie tyle miał. Nie wiem czy nadgorliwa czy faktycznie coś jest nie tak. Czekam aż F. na to rzuci okiem, bo ostatnio nic niepokojącego nie widział.
    I mam trochę Duphastonu i Luteiny, nie wiem co z tym zrobić.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwartalne też mam i też mi wypadną, z tego co rozmawiałam z szefem to mimo że teraz pójdę za 2 tyg na L4 to dostanę normalną za ten 1kwartał. No a potem lipa :P Ja mam jeszcze czerwcowe, czyli półroczną i to jest wysokość +/- wynagrodzenia zasadniczego. Ta roczna najlepsza, wiadomo ;) Aa i mamy dwie takie małe przed wielkanocą i w grudniu, ale to kilkaset zł. Znaczy wiadomo, że też fajne, ale drobne w porównaniu do reszty :)

    Tak, niestety się nie wymienimy wizytami, ale może Ci się uda coś złapać jeszcze przez te pare dni. Włączyłam powiadomienie na znanym lekarzu, to też będę patrzyła :)

    Mnie też zostało sporo leków:
    glucophage, luteina 100mg i Neoparin 0.4
    Jak ktoś coś chce, to zapraszam.

    Paula jeśli chodzi o dupka, to ja mogę podpytać koleżankę, bo wiem, że ona bierze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2019, 17:08

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Juz duzy chlopak! Jak to leci... Zaraz bedziecie rodzic! :D

    Swoja droga ja jakos niedlugo powinnam dostac trzynastke :D zawsze cos ;)

    A Ty nie byłaś na L4 zeszły rok? Bo 13-stke dostaje się jeśli w danym roku przepracowałaś min. 5miesięcy zdaje się. Jeśli nie 6.
    Wiem, że nauczyciele mają trochę inaczej, a zmian w prawie pracy aż tak nie śledzę, ale piszę, żebyś się nie rozczarowała, że nie dostaniesz.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka, mnie cukier też poszedł w górę po 2h ;)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży też po 1h i po 2h miałam bardzo podobny wynik i nic nie mówili.

    Kurczę fajnie z tymi premiami macie. Mogli by u nas też takie coś zrobić :D
    Ja ostatnio z małą na rękach sobie oglądałam jak mój zespół prezentuje postęp prac klientowi. Oczy na zapałki i wiem że teraz bym niewiele zrobiła ale tęskno mi za pracą i ludźmi. Zwłaszcza że oni też ze tak powiem zawsze mnie witają ż otwartymi ramionami i ciężko mi stamtąd wyjść.
    A i co do kasy mi się macierzyński nie opłaca bo wychodzi mi niecałe 2/3 Z tego co będę miała jak wrócę. No ale nie wyobrażam sobie po pół roku dziecko zostawić.
    Ja bym chciała małą od stycznia dać ale serio już teraz się boję że nie będzie miejsca w żłobku w którym chcę. Mam nadzieję że chociaż prywatne będzie bo nie chciałabym wozić jej niewiadomo gdzie.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    A Ty nie byłaś na L4 zeszły rok? Bo 13-stke dostaje się jeśli w danym roku przepracowałaś min. 5miesięcy zdaje się. Jeśli nie 6.
    Wiem, że nauczyciele mają trochę inaczej, a zmian w prawie pracy aż tak nie śledzę, ale piszę, żebyś się nie rozczarowała, że nie dostaniesz.
    Dostane ;) nie dostaje sie jak nie pravowalo sie w danej szkole 6 miesiecy. A l4 liczy sie jako przepracowane. Inaczej zaden nauczyciel u mnie w szkole by nie dostal hahaha :D

    Paula to jak masz kwartalne to super. U mnie tylko ta 13 ;p i licza srednia wiec szalu u mnie nie bedzie. Byla tez podwyzka od stycznia. 85 zl dostane... Tylko nie wiem czy na macierzynskim to licza...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli to podwyzka ustawowa to powinni policzyc. Moj maz nie ma zadnych aneksow nawet tylko informacja, ze bedzie zarabial np. 37zl wiecej ;)
    Pracuje w korporacji, u nas standardy jak na calym swiecie. Ja dostalam podwyzke i awans od czerwca, wiec macierzyński bedzie srednia z calego roku. Ale nie marudze, tak sie zle czulam, ze musialam isc na l-4.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2019, 21:53

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smieszne pieniadze ale lepsze takie niz zadne... Na pierogi bede miec :D hahaha

    Paula ja to i tak sie dziwie, ze dlugo wytrzymalas. A miewasz tamte bole sprzed ciazy?
    U mnie pojawilo sie po porodzie w tym lewym boku, bylo kilka dni i cisza... Za to jajnik i bole okresowe to tragedia. Polog byl duzo fajniejszy niz to co mam teraz.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różnie jest z tymi podwyżkami. Ja w budżetówce też pracuje a mi powiedziano że na macierzyńskim to nie należy mi się nic :p dopiero jak wrócę to mają niby dać aneks do umowy i te podwyżki co mnie ominęły. A były dwie nieduże ale jednak. Bo teraz to jest pozal się Boże ile ja dostaje...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do żłobka to myśmy już Anię zgłosili i czekamy. Przez te rekrutację ciągle są punkty za czas oczekiwania a kiedy się dostaniemt i czy w ogóle to nie wiem. Do końca tego roku jestesmy w stanie ogarnąć opiekę / babcie/ urlopy itp. co dalej do nie wiem i jesXzw o tym aż tak nie myślę .

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum nie wiedziałam że za oczekiwanie masz punkty :) Także dobrze wiedzieć. Szczerze to się nie łudzę że dostaniemy dofinansowane. Prędzej tak jak z synem chce spróbować dostać normalne, prywatne z nadzieją że kiedyś się zmieni na dofinansowane w tym samym żłobku. Tylko nie wiem czy tu mają też jedynie prywatne czy wszystkie miejsca są dofinansowane.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futuremama zasady się bardzo zmieniły. Większość rodziców ma 370 punktów za to że oboje pracują, nie ma już punktów dla samotnych matek itp. rekrutacja jest ciągła. Wybiera się 3 żłobki i zapisuje dziecko od kiedy chce się żeby sLo do żłobka. Do tego czasu jest 1/7 pkt za dzień, od momentu w którym jest ta datą deklaracji że się chce dziecko posłać a miejsc brak jest 1pkt za dzień. Ja zgłosiłam Ani gotowość już od za tydzień jak tylko mogłam czyli od 20 tyg życia. Tym sposobem mamy po 1pkt za dzień. Myślę że jakas szansa na dostanie się do września/ paDziernika jest bo będzie teoretycznie w najmłodszej grupie od 20 tyg do 12 miesięcy. Bo grupa ustala sie na dzień 1.09 a ona jeszcze nie będzie miała wtedy 12 miesięcy skończonych. To też dla nas plus bo będzie jedna z najstarszych w grupie i wtedy łatwiej się dostać.

    Nie maja żadnego znaczenia zatoki itp tylko punkty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2019, 10:34

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja też ją wcześniej zapiszę i może coś się uda. Może brutalnie ale liczę że sezon chorobowy to jakieś dzieci zrezygnują. Tak wyszło z synkiem że w grudniu się zwolniło i po świętach zaczął adaptacje.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:

    Paula ja to i tak sie dziwie, ze dlugo wytrzymalas. A miewasz tamte bole sprzed ciazy?
    U mnie pojawilo sie po porodzie w tym lewym boku, bylo kilka dni i cisza... Za to jajnik i bole okresowe to tragedia. Polog byl duzo fajniejszy niz to co mam teraz.

    Na poczatku ciąży mnie bolało, ale teraz nie odczuwam tego. Mam nadzieję, że podczas cc powycinają zrosty, z rehabilitantką zadbam o bliznę i nic więcej mnie już nie zaboli :)
    Byłam u dentysty, nic nie muszę robić uff.

    futuremama, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, przepraszam, że się Wam tak wbijam znienacka, ale mam nadzieję, że wybaczycie i pomożecie. Czy któraś z Was prowadziła ciążę w Medicoverze? Czy tam jest opcja zrobienia USG od razu na wizycie czy trzeba się osobno umawiać? Zastanawiam się, kiedy umówić się na pierwszą wizytę ciążową i nie wiem, czy będę znów musiała czekać na termin USG po skierowaniu od lekarza, czy zrobi od razu.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę się zapisać do tej fizjoterapeutki, niech sprawdzi tą moją bliznę :)


    Rzepakowepole tutaj w większości chodzimy do gineamedici albo do pojedynczych gabinetów, nie pomożemy ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ja muszę się zapisać do tej fizjoterapeutki, niech sprawdzi tą moją bliznę :)


    Rzepakowepole tutaj w większości chodzimy do gineamedici albo do pojedynczych gabinetów, nie pomożemy ;)
    T
    aaaak, teraz wszyscy tam chodzą, bo większość sensownych lekarzy się tam ewakuowała. Ale ich ostatnie ceny mnie rozbawiły. Przesadzają. Też mam lekarza stamtąd, chciałam tam chodzić, bo bliżej, ale zostanę chyba przy prywatnym gabinecie. Medicover chcę wypróbować, bo jest tam jeden spoko lekarz, do którego udało mi się zarejestrować, no ale właśnie nie wiem, jak z USG.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
‹‹ 283 284 285 286 287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ