Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 08:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy któraś z was chodziła do fizjoterapeuty uroginekologicznego? :)

atdcl6d8afs9zxzu.png
  • Seli Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 08:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Dziewczyny, a czy któraś z was chodziła do fizjoterapeuty uroginekologicznego? :)

Chciałam iść bo byłam na spotkaniu z p. Anną :D wydaje się świetna i chyba pójdę do niej żeby sprawdzić czy po porodzie wszystko ok z blizną i mięśniami.

dZhdp1.png

Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 08:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Chciałam iść bo byłam na spotkaniu z p. Anną :D wydaje się świetna i chyba pójdę do niej żeby sprawdzić czy po porodzie wszystko ok z blizną i mięśniami.
    Anna Zemlik- Franz? ;)

atdcl6d8afs9zxzu.png
  • Pati88 Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 09:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda ja wszystko rozumiem i wcale nie neguję:) ale klima i zmiany w domu nie każdego dotyczą:) Ja np nie musze wiele zmieniać,ale też rozumiem Twoje plany:) Chciałam tylko podzielić zdanie, że wszelkie procedury poza ustrojowe to kosmiczne kwoty, a pewności nie ma czy się uda. Z tym wiąże sie też moje negatywne podejście do stwierdzenia, że jak kogoś nie stać na leczenie to nie stać go na dziecko. Uważam to troszkę za dość dosadne i może nie na miejscu, bo sama jestem osobą, która jest na drodze do bycia mamą. Też czasem się zastanawiam czy to wszystko ma sens i musimy niejednokrotnie z mężem radzić sobie ze skrajnymi emocjami:) A takie stwierdzenia choć często zbliżone prawdzie mogą zaboleć i powodować zamęt na wątku;) Dziewczyny każda z nas jest inna i każda ma inną sytuację ale nie dajmy się zwariować bo szkoda tak pięknie wspierajacej grupy wrocławianek! Dzięki Wam wiele się mogłam dowiedzieć:* Miłego dnia!

07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 10:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    Magda ja wszystko rozumiem i wcale nie neguję:) ale klima i zmiany w domu nie każdego dotyczą:) Ja np nie musze wiele zmieniać,ale też rozumiem Twoje plany:) Chciałam tylko podzielić zdanie, że wszelkie procedury poza ustrojowe to kosmiczne kwoty, a pewności nie ma czy się uda. Z tym wiąże sie też moje negatywne podejście do stwierdzenia, że jak kogoś nie stać na leczenie to nie stać go na dziecko. Uważam to troszkę za dość dosadne i może nie na miejscu, bo sama jestem osobą, która jest na drodze do bycia mamą. Też czasem się zastanawiam czy to wszystko ma sens i musimy niejednokrotnie z mężem radzić sobie ze skrajnymi emocjami:) A takie stwierdzenia choć często zbliżone prawdzie mogą zaboleć i powodować zamęt na wątku;) Dziewczyny każda z nas jest inna i każda ma inną sytuację ale nie dajmy się zwariować bo szkoda tak pięknie wspierajacej grupy wrocławianek! Dzięki Wam wiele się mogłam dowiedzieć:* Miłego dnia!
    Zgadzam się z Tobą Pati, ale każdy ma inną sytuację życiowo- materialną. Oczywiście nie każdy zakłada w domu klimę niezależnie od posiadania dziecka. Ale moja sytuacja jest taka, że ja nie zakładałam dziecka w tym mieszkaniu, bo były czasy, że nie zakładałam dziecka w ogóle. Więc kiedy zaczęłam się o nie starać miałam świadomość dodatkowej kasy na mały remont.
    Dwa, ja już byłam zapisana do kliniki na 25.10 do dra Gizlera, ale 14.10 zaszłam w ciąże więc w ciągu tych 14mies starań założyliśmy z mężem, że nasza droga po dziecko może nas finansowo nieźle przeorać. Na szczęście tak się nie stało.

Dla mnie a właściwie dla nas droga do rodzicielstwa stała się tak ważna, że pewnie gdyby skończyła nam się kasa, to następną wyciągnęlibyśmy spod ziemi, gdyby trzeba było.

Poza tym na przykładzie swoim i swojej rodziny 4osobowej, gdzie oboje rodzice zawsze pracowali na wysokich stanowiskach powiem, że w zasadzie nigdy nie było lekko. A jak obie wyjechałyśmy na studia - jedna do stolicy, druga tutaj, to naprawdę rodzicom nie było łatwo. Już nie wspomnę o momencie kiedy moja siostra zdecydowała się na naukę w Londynie. Dlatego mnie się wydaje, że Paula ma rację
    mówiąc, że dzieci, to studnia bez dna. Tym bardziej, że teraz czasy są inne, a wiadomo, że każdy rodzic chciałby dobrego wykształcenia i życia dla swojego dziecka. Ja mam ogromną świadomość tego, że Pl dla naszych dzieci, to może być jednak dużo za mało.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2019, 10:08

atdcl6d8afs9zxzu.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 5 stycznia 2019, 10:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trochę inaczej do tego podchodzę. Z mężem wspólnie nie zarabiamy kokosów, ja to w ogóle jadę na prawie najniższej krajowej i jakoś żyjemy. UwaZam że mielismy więcej i też żyliśmy na takim samym poziomie po prostu apetyt rośnie w miarę jedzenia. Moi rodzice nigdy nie zarabiali dużo mimo tego żyliśmy tak że na wszystko starczało , mają swoje mieszkanie, bardzo dużo nam pomogli. Teraz mama mówi że mają dwa razy więcej a w zasadzie żyją tak samo tylko trochę więcej oszczędności mozna zrobić. Oczywiście nie byłoby ich stać żeby mnie posłać na studia za granicę . Mój mąż to w ogóle jest przykładem człowieka z rozbitej rodziny a jednak studiował , pracowal , nie miał łatwo a teraz ma bardzo fajna pracę. Jak się chce to się da.

Na tym etapie chcielibyśmy większe mieszkanie ale jak się nie uda to też damy radę . Nie przeliczam dzieci na pieniądze ale wiem że wszystko kosztuje. Też wszystko robimy prywatnie , szczepienia też płatne. Może Ania nie będzie miała wszystkiego ale mam nadzieję że wychowamy ja tak że nie będzie się czuła gorsza z tego tytułu.

W zasadzie myślę że mój post to nic nie wnosi ale i tak go zostawię :)

Miłego dnia ! U nas nocki koszmarne nadal poza tym dostałam właśnie drugi okres. Zadziwiający organizm mam. Karmie ja po 5 razy w nocy nawet a okres i tak swoje.

Magda - mbc, Pati88 lubią tę wiadomość

• Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 11:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to chyba dobrze, będziecie się mogli szybko zabrać za drugie :P

atdcl6d8afs9zxzu.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 5 stycznia 2019, 11:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Magda i w zasadzie jak czytam te historie żłobkowe to jestem troche przerażona i chyba od czerwca zaczniemy starania :)

Magda - mbc lubi tę wiadomość

• Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 12:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Wiem Magda i w zasadzie jak czytam te historie żłobkowe to jestem troche przerażona i chyba od czerwca zaczniemy starania :)
    No masz tu co najmniej dwie, które zwolnią Ci brzuch w tym czasie :P

atdcl6d8afs9zxzu.png
  • Seli Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 14:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Anna Zemlik- Franz? ;)
    Nie :) Wisniowska- Dolny, podobno najleosza dziecieca

dZhdp1.png

Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

• Seli Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 14:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri i chcesz tak szybko?
    Ja sie zastanawiam... z jednej strony bym chciala a z drugiej... pakowac sie tak znow w karmienie, pampery i nieprzespane noce? :p no a najbardziej sie boje infekcji w kolejnej ciazy i powtorki z rozrywki...
    Ty masz okres a ja pewnie torbiel :/ bo boli mega jajnik, a 2 tyg temu wygladal owulacyjnie. Pewnie nie popekaly a zrobily sie torbiele :/

dZhdp1.png

• Paula_071 Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 15:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ile?! w którym?! ide na kasę! :P

Przy Hubskiej.

Wisniowska- Dolny to okulistka, bylam u niej z Tomkiem. Fajna babeczka.

F. Polecal Anne Wilgosz jak mi strzelilo w plecach. Ponoc zna sie na ciezarnych.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2019, 15:30

wff2x1hpqpzjp32o.png
    82doj44j1y4t9kiw.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 5 stycznia 2019, 16:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Veri i chcesz tak szybko?
    Ja sie zastanawiam... z jednej strony bym chciala a z drugiej... pakowac sie tak znow w karmienie, pampery i nieprzespane noce? :p no a najbardziej sie boje infekcji w kolejnej ciazy i powtorki z rozrywki...
    Ty masz okres a ja pewnie torbiel :/ bo boli mega jajnik, a 2 tyg temu wygladal owulacyjnie. Pewnie nie popekaly a zrobily sie torbiele :/

Seli my z mężem dosLismy do wniosku że jeżeli chcemy rodzeństwo dla Ani a chcemy to lepiej wcześniej niż później. Szczerze mówiąc jak już jestem w " temacie " to wolę to pociągnąć niż np za 4 lata znowu sobie przypominać jak to z niemowlakiem jest :) trochę ciulowo z pracą ale zobaczymy jak wyjdzie.

Seli lubi tę wiadomość

• Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 17:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Nie :) Wisniowska- Dolny, podobno najleosza dziecieca
    ale ja szukam dla siebie, uroginekologicznego, dla dziecka później :)

atdcl6d8afs9zxzu.png
  • Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 17:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    F. Polecal Anne Wilgosz jak mi strzelilo w plecach. Ponoc zna sie na ciezarnych.
    Dzięki Paula!

atdcl6d8afs9zxzu.png
  • Seli Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 17:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    ale ja szukam dla siebie, uroginekologicznego, dla dziecka później :)

Oj, ja pokrecilam :D sorry, niewyspana jestem i zabiegama ;) to tak, to tamta Anna co pisalas. Swietna jest.

dZhdp1.png

• Seli Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 17:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Seli my z mężem dosLismy do wniosku że jeżeli chcemy rodzeństwo dla Ani a chcemy to lepiej wcześniej niż później. Szczerze mówiąc jak już jestem w " temacie " to wolę to pociągnąć niż np za 4 lata znowu sobie przypominać jak to z niemowlakiem jest :) trochę ciulowo z pracą ale zobaczymy jak wyjdzie.

Ja wlasnie jesli sie teraz nie zdecyduje to juz nie chce w ogole do tego wracac ;p a tez z praca... bede musiala na pewno wziac jakis urlop bezplatny. Dorabiac... Tak chyba najlepiej bedzie.

dZhdp1.png

• Seli Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 17:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Przy Hubskiej.

Wisniowska- Dolny to okulistka, bylam u niej z Tomkiem. Fajna babeczka.

Ale tamta to chyba zwykla fizjoterapeutka, a uroginekologiczna to od mdm, blizn... ogolnie roznica taka, ze te uro badaja miesnie w kroczu :p podobno 5 takich we Wro jest.

dZhdp1.png

• Paula_071 Autorytet

Wysłany: 5 stycznia 2019, 19:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie chcialam dziecka jedno po drugim. Oszalalabym tyle czasu w domu i jeszcze zmieniajac pieluche dwom tylkom. Gdyby nie poronienie juz bym byla mama, z perspektywy czasu uwazam, ze moj syn od niedawna jest gotow jest swiadomie miec rodzenstwo. Dla nas lepiej, ze bedzie juz miec "rozum" by pomagac przy opiece nad maluchem.

wff2x1hpqpzjp32o.png
    82doj44j1y4t9kiw.png
  • Lami Autorytet

Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, zaglądałam do Was jakieś cztery tygodnie temu, podpytywałam Was o ginekologa i endokrynologa, bo chciałam zasięgnąć innej opinii w styczniu. Jednak udało się w grudniu i na razie nie podejmuję kolejnych kroków - w Wigilię odebrałam pierwszą pozytywną betę i teraz czekam na serduszko :)
    Jeśli pozwolicie raz na jakiś czas zajrzę do Was jako laik by o coś w naszym mieście podpytać :)

Seli, Paula_071, Magda - mbc, veritaserum, Pati88, futuremama lubią tę wiadomość

Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
‹‹ 285 286 287 288 289 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego