X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm mi lekarka zabroniła powtarzać krzywą. Mówiła, że to za bardzo obciąża organizm i mam badać tylko insulinę na czczo teraz. Ja biorę Glucophage XR 2000 na dobę.

    A powiedz u jakiego lekarza się leczysz? We Wrocławiu?

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam homair 2,3 a wzrosło do 4,8... Podobno trzeba powtórzyć...

    Chodzę obecnie do Fabijańskiego, przed ciążą byłam u niego 2 razy... A wcześniej u Zabielskiej - nie polecam, widziała u mnie zrosty i mięśniaki na macicy... Byłam u Myszczyszyna - dla niego byłam "tymczasowo" bezpłodna i powinnam leczyć się nie u gina a u dietetyka ;P a pierwsze wizyty miałam u Walaska... - dla niego ogólnie problemu nie było ;P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja po 8 latach teraz wiem, że od leczenia niepłodności jest endokrynolog :) a ginekolog jest od prowadzenia ciąży. Szkoda, że przez te wszystkie lata na to nie wpadłam, ale cóż. Dla nas we Wrocławiu nikt nie widział rozwiązania poza in vitro takich mamy "specjalistów".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2018, 18:49

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    No ja po 8 latach teraz wiem, że od leczenia niepłodności jest endokrynolog :) a ginekolog jest od prowadzenia ciąży. Szkoda, że przez te wszystkie lata na to nie wpadłam, ale cóż. Dla nas we Wrocławiu nikt nie widział rozwiązania poza in vitro takich mamy "specjalistów".

    Ja usłyszałam, że jak nie ogarnę io to nawet na in vitro nie mam co liczyć i owulacji nie będzie... a mam dzidzię :) Ja 8 lat się leczę na endometriozę - ogólnie myślałam, że to będzie największy z problemów.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwierzę dopiero jak urodzę, że się udało. Za długo już czekam, żeby od razu uwierzyć. Obecnie leczymy się w Gdańsku.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    Ja uwierzę dopiero jak urodzę, że się udało. Za długo już czekam, żeby od razu uwierzyć. Obecnie leczymy się w Gdańsku.

    Łooo to daleko ale jak dobry specjalista to warto :)

    kaaarolynaaa lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 24 maja 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jadłam dużo bo bardzo lubiłam, a akurat w tym szczęśliwym cyklu mniej - tak wyszło :P

    ja się dziś mega lenie, nie chce mi się nic. zaczęłam układać ciuchy i segregować bo muszę zmienić ciuchy a i lato mamy :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 24 maja 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na szkoleniu wyjazdowym. W koncu sie wyspie bez mlodego! ;)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 24 maja 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ja jestem na szkoleniu wyjazdowym. W koncu sie wyspie bez mlodego! ;)

    ooo :P wręcz "wakacje" :P a jak brzuch?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na weekend u rodziców, poszalałysmy z mamą w sklepach, kupiłyśmy kilka rzeczy dla małej, mama mi też kupiła ciuchy jakieś a ja w rewanzu zaprosiłam ją na obiad i lody :D To i tak mało ale no nie mogła się powstrzymywać przed tymi małymi ciuszkami.

    Poza tym miałam wizytę dokładnie 4 tyg temu i już ledwo żyję, a kolejną wizytę mam w poniedziałek. Nic mi nie dolega ale i tak mam jazdy że coś jest nie tak. Bez sensu.

    Właśnie wróciłam z kawki i ciacha z miasta, byłam z koleżanką poplotkować w ramach drugiego śniadania hehe

  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 24 maja 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 26dc i proócz starndardowego bólu cycków nic mi nie jest. Nie skupiam się na objawach jakoś;) Powinnam jutro zrobić test bo popołudniu idziemy na 18stkę i nie wiadomo czy można procentować:) mówicie że ten żółty bobotest najlepszy?

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Grzechotka2 Autorytet
    Postów: 712 823

    Wysłany: 24 maja 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, poszukuję informacji na temat doktora Zołnierczyka. Wiecie cos?

    l22nio4pm7glhik4.png
    w57v3e3kpq4472hr.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 24 maja 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzechotka2 wrote:
    Dziewczyny, poszukuję informacji na temat doktora Zołnierczyka. Wiecie cos?

    Zastepca ordynatora na kamienskiego, dobre opinie w necie... tyle wiem ;p future u niego prowadzi ciaze, ja sie zastanawiam bo mialabym go na nfz ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 25 maja 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    test ciążowy negatywny 27dc. Okres planowany na niedziele. Więc dziś będzię drinkowanie:) Tak podejrzewałam bo owu była znowu z tego zagietego jajnika. No nic dalej podbijam TSH i laparoskopia nieunikniona. Jakoś specjalnie nie smutam, bo podejrzewam tego rypanego jajnika, że tylko on pracuje (przejrzalam doksy i zawsze jajko było na tym popsutym heh). Nadzieja w laparo także teges... Milego weekendu!

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 maja 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    test ciążowy negatywny 27dc. Okres planowany na niedziele. Więc dziś będzię drinkowanie:) Tak podejrzewałam bo owu była znowu z tego zagietego jajnika. No nic dalej podbijam TSH i laparoskopia nieunikniona. Jakoś specjalnie nie smutam, bo podejrzewam tego rypanego jajnika, że tylko on pracuje (przejrzalam doksy i zawsze jajko było na tym popsutym heh). Nadzieja w laparo także teges... Milego weekendu!
    Ja bede sie bawic na bezalkoholowym weselu ;) Pati wypij za mnie ;)

    Pati88 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 25 maja 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazde wyjście bez dziecka, nawet do pracy, to odpoczynek. A takie szkolenie to w ogole relax: warsztaty, basen, suto zastawiany stol z alko i tance do rana :)

    Seli, biore dostalam leki, biore, troche mniej mnie boli.

    futuremama lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 25 maja 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Paula a zdecydowaliście gdzie do przedszkola małego chcecie dać? :)

    Do Ziarenka na ul. Piwnej. A Wy?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 maja 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Kazde wyjście bez dziecka, nawet do pracy, to odpoczynek. A takie szkolenie to w ogole relax: warsztaty, basen, suto zastawiany stol z alko i tance do rana :)

    Seli, biore dostalam leki, biore, troche mniej mnie boli.

    No wez... ;p ja mam znow rzut na alko... mam nadzieje, ze to glupia zachcianka i mlode nie bedzie alkoholikiem od dziecka ;p

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Avina Autorytet
    Postów: 919 1335

    Wysłany: 25 maja 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzechotka2 wrote:
    Dziewczyny, poszukuję informacji na temat doktora Zołnierczyka. Wiecie cos?
    Może do prowadzenia ciąży jest w porządku. Ja chodziłam do niego jeszcze parę miesięcy temu. Widząc, że mam torbiel endometrialną przepisał mi clo, bez żadnego monitoringu. Stwierdził, że skoro nie udało się zajść to w kolejnym miesiącu podwoimy dawkę. Dobrze, że poszłam do kogoś innego, bo okazało się, że jajnik znacznie się powiększył przez clo :/ Do tego zapisał mi metforminę, nie kierując na badanie cukru. Stwierdził, że czasami pomaga na owulację. Straciłam u niego prawie rok, być może to przez to, że chodziłam na nfz, może prywatnie byłabym potraktowana inaczej.

    Grzechotka2 lubi tę wiadomość

    Starania od grudnia 2016 roku
    Marzec 2018 - podejrzenie zapalenia wyrostka- diagnoza endometrioza IV stopnia
    Lipiec 2018 - laparoskopia - usunięcie zrostów, torbieli jajnika, resekcja części jelita
    Wrzesień 2019 - laparoskopia - usunięcie 9 cm torbieli
    Listopad 2019 pierwsza procedura- Invicta Wrocław - żaden zarodek nie dotrwał do 5 doby
    Sierpień 2020 - druga procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół ultra dlugi z hw
    Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

    29.08.20 transfer zarodka 8a :(
    7.04.21 transfer ❄ 8a :(
    Brak mrożaków :(

    Wrzesień 2021 - trzecia procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół dlugi
    27.09.21 Pobrano 7 komórek
    2 były dojrzałe
    2 się zaplodnily 🙏


    Mutacja mthfr homo, pai homo, vr2 hetero
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 27 maja 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję 1dc ehh przestało mnie to bawić heh. Nawet mąż zareagował "aha okej" hihi. Milej niedzieli!

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ