X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starające się co 2 dni
Odpowiedz

Starające się co 2 dni

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i zapraszam wszystkie kobietki ktore staraly sie badz staraja co drugi dzien i poskutkowalo to pozytywnym testem ciazowym. Zapraszam do podzielenia sie swoimi opiniami i przeżyciami na ten temat poniewaz sama staralam sie codziennie i nic z tego nie wyszlo slyszalam ze podobno taka metoda jest skuteczniejsza. Zapraszam do podzielenia sie swoimi opiniami na ten temat ;*

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Codzienne serducha to wg mechanizm. Niewiele chyba bedzie osob które maja tak po prostu wysokie libido aby dzien w dzien były <3. A co 2 dni to lepiej dla plamników nawet

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:21

  • Aprilka Autorytet
    Postów: 288 445

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez serduszkuje co drugi dzien......co z tego wyniknie? Okaże sie 13......:))))))

    Izuniaa89 lubi tę wiadomość

    Aprilka
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie co 2 dzien,ale w porze porannej miedzy 6,a 8 :-)

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Podepnę się do Was, choć ja należę do codziennych staraczek.Tak 3-4 dni pod rząd.Wcześniej stosowalam metodę co 2 dzień i nie skutkowało. Zobaczymy jak będzie teraz po codziennych staraniach ;)
    Mnie zresztą ginekolog powiedział codziennie 1 raz dziennie w okresie śluzu płodnego.
    A tu taki ciekawy artykuł ze statystyką:
    http://npr.pl/index.php/content/view/317/42/

    lulu_ovufriend lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) a my jak nam sie uda choć ostatnio co drugi dzien!!!
    a mi znów Gin powiedziała ze najlepiej tak 3 dni przed owulacja !!!
    ja juz sama nie wiem....najlepiej jednak na spontana , bez mysli o dziecku! :)

    zAgatka lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Zdecydowanie co 2 dzien,ale w porze porannej miedzy 6,a 8 :-)


    Kochana u mnie to nie mozliwe bo oboje pracujemy w tych godzinkach ale wieczorem jak najbardziej mam nadzieje ze pora dnia tutaj nie ma nic do rzeczy :P:P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudasek wrote:
    hej :) a my jak nam sie uda choć ostatnio co drugi dzien!!!
    a mi znów Gin powiedziała ze najlepiej tak 3 dni przed owulacja !!!
    ja juz sama nie wiem....najlepiej jednak na spontana , bez mysli o dziecku! :)

    Ja ostatnio tak mycha probowalam 3 dni przed owulacja i niestety sie nie udalo wiec juz sama nie wiem jak najlepiej ale slyszalam ze co 2 dzien tez jest dobrze ze wzgledu na to ze plemniki sie regenreuja a nie jest ich mniej w przypadku np codziennego serduszkowania ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aprilka wrote:
    Ja tez serduszkuje co drugi dzien......co z tego wyniknie? Okaże sie 13......:))))))


    Kochana aby ten 13 ty byl szczesliwy !! :)))

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja jak miałam ostatnio w 1cs pp monitoring i 13dc pęcherzyk miał już 19mm to lekarz "zalecił" codziennie aż do kolejnego monitoringu czyli w sumie to wyszło 3 dni :P
    a co do tego, że co 2 dzień plemniki są zregenerowane to fakt, ale co dziennie ponoć też jest dobrze bo teoretycznie jest ich jednak mniej w nasieniu ale ponoć są bardziej żywe i bardziej ruchliwe...ale jak jest naprawdę to kto wie :D nawet co lekarz to inna bajka :P
    a ja teraz czekam do wt. by dowiedzieć się czy z łaski swojej moja owulacja w 3cs pp się pojawiła/pojawi/ czy znowu strajkuje...
    pozdrawiam z gorącej Bydgoszczy <3

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 wrote:
    a ja jak miałam ostatnio w 1cs pp monitoring i 13dc pęcherzyk miał już 19mm to lekarz "zalecił" codziennie aż do kolejnego monitoringu czyli w sumie to wyszło 3 dni :P
    a co do tego, że co 2 dzień plemniki są zregenerowane to fakt, ale co dziennie ponoć też jest dobrze bo teoretycznie jest ich jednak mniej w nasieniu ale ponoć są bardziej żywe i bardziej ruchliwe...ale jak jest naprawdę to kto wie :D nawet co lekarz to inna bajka :P
    a ja teraz czekam do wt. by dowiedzieć się czy z łaski swojej moja owulacja w 3cs pp się pojawiła/pojawi/ czy znowu strajkuje...
    pozdrawiam z gorącej Bydgoszczy <3


    Ja puki co jeszcze nie bylam na monitoringu bo zawsze jak mam owulacje to czuje lewy jajnik tak boli ale znosnie ale przy cyklu 26 dni owulke z reguly mam 12 dnia a nie 13ego hhe nie wiem czemu zawsze dzien wczesniej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2014, 15:58

  • Asha Autorytet
    Postów: 30167 21726

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny, ja gdzies czytalam ze przy problemie z plemnikami to powinno sie serduszkowac co drugi dzien zeby mialy czas sie wzmocnic, a jak jest wszystko w porzadku to mozna nawet codziennie, pozdrawiam

    135f715c72957d8fe22ac1293c05f629.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sumie czy dochodzi do owulacji czy nie może potwierdzić tylko usg, bo np. temp, śluz, szyjka itp, to tylko "czynniki" wskazujące nam, że organizm się przygotowuje do owulacji ale czy pęcherzyk pękł itd. tego nie możemy być pewne na 100% :) czasem nawet usg się myli :P więc wg. mnie czy była prawidłowa owulacja wskazać może tylko poród :P
    a to zapożyczyłam od Mizzelki z tematu "czerwcówki" :P
    artykuł npr na jakiejś stronce :)
    "Jak częste zbliżenia?

    Publikacje medyczne z ostatniej dekady podważają dominujący wciąż pogląd, iż częste zbliżenia obniżają męską płodność. Okazuje się, że dwudniowe przerwy we współżyciu nie mają wpływu na jakość nasienia. Nawet codzienne współżycie nie powodowało obniżenia ilości i ruchliwości plemników u mężczyzn z nasieniem normalnej jakości, co więcej — paradoksalnie — poprawiało ich liczbę i ruchliwość u mężczyzn cierpiących na oligozoospermię (mających poniżej 20 mln plemników w 1 mililitrze ejakulatu). Powstrzymywanie się od współżycia przez mniej niż 10 dni nie ma znaczącego wpływu na morfologię nasienia, natomiast po dłuższej przerwie w zbliżeniach jej parametry ulegają pogorszeniu.
    Wprawdzie sugerowanie określonej częstotliwości zbliżeń może powodować u małżonków niepotrzebny stres, wpływający niekorzystnie na ich starania, warto jednak wiedzieć, iż najwyższy wskaźnik płodności (37 procent) uzyskiwały pary współżyjące codziennie, nieco niższy (33 procent) podejmujące zbliżenia co drugi dzień, natomiast prawdopodobieństwo poczęcia spadało do 15 procent, jeżeli do współżycia dochodziło tylko raz na tydzień.
    Małżonkowie starający się bezskutecznie o dziecko przeżywają oczywiste w takiej sytuacji napięcie emocjonalne, które może powodować niechęć do współżycia czy brak satysfakcji seksualnej. Stres jest często większy, jeśli para stara się monitorować dzień owulacji albo kieruje się przyjętym wcześniej schematem współżycia. W związku z tym należy poinformować małżonków, że największe prawdopodobieństwo poczęcia osiągną, współżyjąc co 1-2 dni, lecz równocześnie trzeba zwrócić uwagę, że nie powinni czuć się przymuszeni do rygorystycznego stosowania się do tego zalecenia."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2014, 16:21

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • Asha Autorytet
    Postów: 30167 21726

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No prosze..to trzeba jechac z koksem i sie nie wstrzymywac hahahaha

    135f715c72957d8fe22ac1293c05f629.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 wrote:
    w sumie czy dochodzi do owulacji czy nie może potwierdzić tylko usg, bo np. temp, śluz, szyjka itp, to tylko "czynniki" wskazujące nam, że organizm się przygotowuje do owulacji ale czy pęcherzyk pękł itd. tego nie możemy być pewne na 100% :) czasem nawet usg się myli :P więc wg. mnie czy była prawidłowa owulacja wskazać może tylko poród :P
    a to zapożyczyłam od Mizzelki z tematu "czerwcówki" :P
    artykuł npr na jakiejś stronce :)
    "Jak częste zbliżenia?

    Publikacje medyczne z ostatniej dekady podważają dominujący wciąż pogląd, iż częste zbliżenia obniżają męską płodność. Okazuje się, że dwudniowe przerwy we współżyciu nie mają wpływu na jakość nasienia. Nawet codzienne współżycie nie powodowało obniżenia ilości i ruchliwości plemników u mężczyzn z nasieniem normalnej jakości, co więcej — paradoksalnie — poprawiało ich liczbę i ruchliwość u mężczyzn cierpiących na oligozoospermię (mających poniżej 20 mln plemników w 1 mililitrze ejakulatu). Powstrzymywanie się od współżycia przez mniej niż 10 dni nie ma znaczącego wpływu na morfologię nasienia, natomiast po dłuższej przerwie w zbliżeniach jej parametry ulegają pogorszeniu.
    Wprawdzie sugerowanie określonej częstotliwości zbliżeń może powodować u małżonków niepotrzebny stres, wpływający niekorzystnie na ich starania, warto jednak wiedzieć, iż najwyższy wskaźnik płodności (37 procent) uzyskiwały pary współżyjące codziennie, nieco niższy (33 procent) podejmujące zbliżenia co drugi dzień, natomiast prawdopodobieństwo poczęcia spadało do 15 procent, jeżeli do współżycia dochodziło tylko raz na tydzień.
    Małżonkowie starający się bezskutecznie o dziecko przeżywają oczywiste w takiej sytuacji napięcie emocjonalne, które może powodować niechęć do współżycia czy brak satysfakcji seksualnej. Stres jest często większy, jeśli para stara się monitorować dzień owulacji albo kieruje się przyjętym wcześniej schematem współżycia. W związku z tym należy poinformować małżonków, że największe prawdopodobieństwo poczęcia osiągną, współżyjąc co 1-2 dni, lecz równocześnie trzeba zwrócić uwagę, że nie powinni czuć się przymuszeni do rygorystycznego stosowania się do tego zalecenia."


    Wiem wiem ale czytalam ze owulacja tez objawa sie min bolem jajnika prawym lub lewym i zawsze mam tak jak oblicze sobie w kalendarzyku ale tak jak mowie nie 13 ego dnia tylko 12ego ale wiadomo to nie regula jak bylam jakis czas temu na badaniach to mialam jajniki w porządku :P inne znowu zamiast bolu jajnika maja plamienie w postaci niewielkiej ilosci krwi jak peknie pecherzyk ja tak kiedys mialam pamietam tylko raz inne znowu maja co innego :P ale mysle ze z czasem pojde do Ginka zobaczyc czy ten pecherzyk faktycznie peka czy nie :)

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mery88 wrote:
    Kochana u mnie to nie mozliwe bo oboje pracujemy w tych godzinkach ale wieczorem jak najbardziej mam nadzieje ze pora dnia tutaj nie ma nic do rzeczy :P:P

    Dla chcącego nic trudnego. Tez oboje pracujemy, ale zmiana godzin wspozycia zaowocowała zielonym kropkiem. Moga to byc przedzial 5-7.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Dla chcącego nic trudnego. Tez oboje pracujemy, ale zmiana godzin wspozycia zaowocowała zielonym kropkiem. Moga to byc przedzial 5-7.
    Zielonym kropkiem ??:-P:-P podobno wieczorem tez jest dobrze ale jak mamy wolne zawsze mozna serduszkowac rano hi hi w takim razie trzymam kciuki i zabieramy sie nie dlugo do roboty :-P w ostatnim cyklu probowalismy 3 dni przed owulka raz dziennie i sie nie udalo teraa chce sprobowac co drugi dzien i zobaczymy co z tego wyjdzie:-)

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wyczytałam na "czerwcówkach", że jednej z dziewczyn lekarz zalecił współżyć codziennie ale raz dziennie jak pojawi się śluz płodny bądź test ovu pozytywny i by to współżycie właśnie było wieczorem i od razu po tym iść spać.. ja to tak nie mogę..luzik trochę poleżeć ok :P ale po tym muszę siusiu 8) i się umyć bo jakoś nie zasnę :P :P
    życzę Wam udanego tygodnia <3 pinkglassesf.gif

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w tym szczęśliwym cyklu kochaliśmy się co 2 dni, tylko zaraz po owulacji wyszło 2 dni pod rząd. Chociaż we wcześniejszym cyklu też nie było codziennie, więc nie wiem co tym razem zadziałało.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ