X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starające się o drugie dziecko 2021/2022. Proszę też o wsparcie doświadczonych mam.
Odpowiedz

Starające się o drugie dziecko 2021/2022. Proszę też o wsparcie doświadczonych mam.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 30 listopada 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zakładam nowy wątek, bo nie mogę odnaleźć się w pozostałych aktualnych. Mam na imię Paulina, 31 lat. Staramy się z mężem o drugiego maluszka, pierwsze przyszło za pierwszym podejściem. Z drugim nie jest tak łatwo, dwa podejścia na luzie, będzie to będzie, nie to nie, a trzecie podejście starannie z apka i tez nic. Nie ukrywam, że bardzo chciałabym mieć córkę, bo mam już 2,5 letniego synka. Interesują mnie takie tematy: 1. Jakie problemy mogą pojawić się przy staraniach o drugie dziecko. 2. Czy można wpłynąć na płeć? Seks przed owulacją i po, kalendarz chinski płci, co o tym sądzicie? 3. Ile czasu starałyście się o pierwsze, a ile o drugie? 4. Poronienia samoistne. Przy tym podejściu z apka, zaobserwowałam coś 8 dnia po owu, plamienie, dosłownie kropka zbitej krwi wydalonej wraz ze śluzem kremisto wodnistym. Miałam nadzieję, że to plamienie implantacyjne, ale skoro nie ma ciąży to chyba to pierwsze. Czy to normalne? Czy mogę mieć kłopoty z zagnieżdżaniem się zarodka w macicy? (Bylam u gin niedawno, stwierdził tez, ze wszystko ok, zwłaszcza po wycięciu w maju br. polipa).

  • MamaNeli Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 30 listopada 2021, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie problemem z zajściem w drugą ciążę jest zdiagnozowana 1,5 roku temu endometrioza. Miałam torbiel na jajniku, po hormonach zmniejszyła się do 1,5 cm. Do tej pory podchodziłam dosyć luźno i jest to mój pierwszy cykl z obserwacjami. Co do planowania płci to moja mama stosowała tą metodę przy planowaniu syna i mówiła, że wtedy trzeba działać w dzień owulacji i rzeczywiście się udało. Trzymam mocno kciuki za II kreseczki 🤗

    Księżna lubi tę wiadomość

  • MamaNeli Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 30 listopada 2021, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o pierwsze dziecko to udało się za pierwszym podejściem, ale wtedy nie obserwowałam się ani nawet nie pilnowałam dni płodnych.

    Księżna lubi tę wiadomość

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 30 listopada 2021, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księżna wrote:
    Hej, zakładam nowy wątek, bo nie mogę odnaleźć się w pozostałych aktualnych. Mam na imię Paulina, 31 lat. Staramy się z mężem o drugiego maluszka, pierwsze przyszło za pierwszym podejściem. Z drugim nie jest tak łatwo, dwa podejścia na luzie, będzie to będzie, nie to nie, a trzecie podejście starannie z apka i tez nic. Nie ukrywam, że bardzo chciałabym mieć córkę, bo mam już 2,5 letniego synka. Interesują mnie takie tematy: 1. Jakie problemy mogą pojawić się przy staraniach o drugie dziecko. 2. Czy można wpłynąć na płeć? Seks przed owulacją i po, kalendarz chinski płci, co o tym sądzicie? 3. Ile czasu starałyście się o pierwsze, a ile o drugie? 4. Poronienia samoistne. Przy tym podejściu z apka, zaobserwowałam coś 8 dnia po owu, plamienie, dosłownie kropka zbitej krwi wydalonej wraz ze śluzem kremisto wodnistym. Miałam nadzieję, że to plamienie implantacyjne, ale skoro nie ma ciąży to chyba to pierwsze. Czy to normalne? Czy mogę mieć kłopoty z zagnieżdżaniem się zarodka w macicy? (Bylam u gin niedawno, stwierdził tez, ze wszystko ok, zwłaszcza po wycięciu w maju br. polipa).
    Szanse na płeć zawsze są 50 na 50.
    Nawet seks dniu owu nie gwarantuje syna i odwrotnie- seks przed owu córki.
    To zależy od plemnika.
    X są wolniejsze ale dłużej żyją a Y krótko ale są szybkie.
    Który trafi to zapłodni.

    Księżna lubi tę wiadomość

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O pierwsze 7 cykli a tak naprawdę 3 wspólnego mieszkania bo wcześniej tylko weekendy.
    Drugie rok. Po pół roku wizyta w klinice i okazało się że jeden niedrożny jajowod I owu zazwyczaj tylko po jego stronie.
    O trzecie 3 cs, niestety poronienie, o kolejną ciąże 3 cykle.
    W staraniach o drugie była inseminacja, w dniu owulacji i jest córka.
    Syn nie wiadomo dokładnie bo bez monitoringu ale seks 14, 15 dc a tak zazwyczaj jest owu 14/15 dc a pierwsze to na totalnym luzie bo nie wnikałam wtedy za bardzo płodne czy nieplodne.
    Była ochota był seks.

    W każdym cyklu zdrowa para przed 35 r.z ma ok.30% szans
    80% par zajdzie w ciągu roku

    Księżna lubi tę wiadomość

  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za Wasze odpowiedzi 🥰 i czekam na kolejne porady i doświadczenia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ja jestem na trochę wcześniejszym etapie niż Wy, bo dopiero zaczynam myśleć o drugim maluchu. Moja córka ma 15 miesięcy, niedawno odstawiłam ją od KP i 13.12 mam wizytę u gina, by porozmawiać o planie na drugą ciążę. U mnie trzeba myśleć o planie, bo pierwsza ciąża wymagała stymulacji owulacji przez moje PCOS. Ogolnie mam spory mętlik w głowie, bo już wróciłam do pracy i wiem że druga ciąża będzie wymagała przejscia od nowa przez wszystkie trudne etapy, ale wolę sprobowac teraz niż za jakiś czas żałować że czekałam:]

    Jeśli chodzi o zagnieżdżanie, to u mnie w pierwszej ciazy to było bardzo duże wyzwanie. Niby endometrium było właściwej grubości, ale dopiero po podaniu czynnika wzrostu było na tyle dobrej jakości że udało się zajść w ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2021, 12:45

    Księżna lubi tę wiadomość

  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja również mam v już 31 lat i staramy się o drugie, jak widać w stopce. Pierwsze też mieliśmy za pierwszym strzałem...

    Księżna lubi tę wiadomość

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • KarolaK Koleżanka
    Postów: 50 31

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Jesteśmy w takim razie na tym samym etapie zaczynamy starania o 2 dziecko , pierwsza córka 3 latka w sumie zaskoczyła od razu:) teraz 1 cykl starań ale chyba bez efektu czekam jeszcze na potwierdzenie beta HCG bo okres się spóźnia już 8 dni ale jeszcze się łudzę że owulacja się mocno przesunęła jak przy 1 dziecku :) Nie ukrywam, że chciałabym żeby zaskoczyło od razu bo jestem z tych co się strasznie nakręcają a wiem że to powoduję tylko presję - takie błędne koło. No i dla równowagi fajnie byłoby mieć chłopca więc jak macie jakieś sprawdzone rady to chętnie przyjmę:p

    Księżna lubi tę wiadomość

  • KarolaK Koleżanka
    Postów: 50 31

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps trzymam za nas kciuki w takim razie:)

  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówią, żeby o chłopca starać się tylko w dzien owu. Ja bardzo chciałam mieć dziecko od razu po slubie, więc prowadzac tu wykresy 2 miesiące przed ślubem dowiedziałam się, że mam owu juz w 12 dc i dosłownie w ten dzień miesiąc po ślubie zaszłam w ciążę. To było super! Prawie 2,5 roku minęło i jak pisałam wcześniej 2 razy na luzie, bo tak naprawdę to nie były starania, tylko zaszaleliśmy z mężem hehe, ale nic z tego nie wyszlo i doszliśmy do wniosku, ze chyba już czas na drugie, więc w listopadzie br. była pierwsza próba, wszystko z apka przygotowane, objawy owu jak się należy i nic... byłam zawiedziona, jak to możliwe, żeby kochać się w dzien owulacji i nic z tego nie wyszło? Juz teraz wiem, że to możliwe. Niepokoi mnie ta kropka zbitej krwi 8 dni po owu i lekkie plamienie ....że mogę mieć problemy z zagnieżdżaniem, co się wtedy robi? Jak to sprawdzić?

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o pierwszą ciążę staraliśmy się z mężem 2,5 roku przy zerowych problemach zdrowotnych. O rodzeństwo ponad 1,5 roku z małą przerwą i tutaj problemem okazało się nasienie, szybka wizyta u androloga w klinice i 4 mce później ciąża. Najlepier poroniłam samoistnie w 7tc (serduszko przestało bić co mogło być spowodowane krwiakiem). Po poronieniu od razu zaszłam w ciążę (tak wyszło).

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaK wrote:
    Hej :)
    Jesteśmy w takim razie na tym samym etapie zaczynamy starania o 2 dziecko , pierwsza córka 3 latka w sumie zaskoczyła od razu:) teraz 1 cykl starań ale chyba bez efektu czekam jeszcze na potwierdzenie beta HCG bo okres się spóźnia już 8 dni ale jeszcze się łudzę że owulacja się mocno przesunęła jak przy 1 dziecku :) Nie ukrywam, że chciałabym żeby zaskoczyło od razu bo jestem z tych co się strasznie nakręcają a wiem że to powoduję tylko presję - takie błędne koło. No i dla równowagi fajnie byłoby mieć chłopca więc jak macie jakieś sprawdzone rady to chętnie przyjmę:p

    I jak tam? Udało się? U mnie niestety nie.

  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak tam u Was dziewczyny? Ja kolejny juz cykl, w sumie 6 juz, dzis 8 dzien. Testuje 11 maja, a 12 mam urodziny. Trzymajcie kciuki.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ