X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania a ćwiczenia
Odpowiedz

Starania a ćwiczenia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kitty_Kejt94 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy uważacie, że ćwiczenia zmniejszają szanse na zajście w ciąże ?
    Chodzę na siłownie regularnie od października i przeważnie na zajęcia wysiłkowe crossfit.
    Wczoraj w poradzie dni na aplikacji przeczytałam, że duży wysiłek nie pomaga w zajściu w ciąże.
    Trochę się tym zmartwiłam bo jestem 10 dni po potwierdzonej owulacji i do tej pory dość ostro działałam na siłowni … czy myślicie że może się to przyczynić do braku ciąży ?

  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle ze ćwiczenia i ruch są wskazane, z tym że jeśli nigdy nie ćwiczyłaś i nagle zaczniesz dźwigać ciężary to może Ci to faktycznie troszkę rozjechać troszkę hormony ale jeśli zawsze byłaś w ruchu albo zaczniesz ćwiczyć stopniowo tak żeby organizm się przyzwyczaił to myśle że ćwiczenia są jak najbardziej na tak 🙂

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • Pauli_00 Ekspertka
    Postów: 153 132

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed pierwszą ciąża trenowałam ostro od dwóch lat , organizm się przyzwyczaił . Tydzień przed spodziewaną miesiączka podczas treningu poprostu mi nie szło, jakaś taka ciężka byłam. No i tak się zorientowałam że jestem w ciąży 😀

    💁 27
    🧔 30
    👶 2016
    03.2023 💔 cb

    Starania od listopada 2021 roku.
    Suplementy :
    Kwas foliowy, witamina D, witamina A+E, Selen, Cynk, witamina C, magnez.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ