X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania a tężyczka
Odpowiedz

Starania a tężyczka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Meggy88 Koleżanka
    Postów: 40 42

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie, czy któraś z Was ma zdiagnozowana tężyczkę? (Albo nawet podejrzewa u siebie).
    Czy miała wpływ na starania/ciążę?

  • Claire Autorytet
    Postów: 1054 1871

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja mam, ale nie słyszałam nic o tym, żeby negatywnie wpływała na starania. Dopóki masz własne owulacje i regularne cykle to nie przejmowałabym się tym :)

    👩🏻30 👱🏼‍♂️35
    1️⃣5️⃣ cs - ten szczęśliwy 🌸

    age.png
  • Meggy88 Koleżanka
    Postów: 40 42

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claire wrote:
    Hej, ja mam, ale nie słyszałam nic o tym, żeby negatywnie wpływała na starania. Dopóki masz własne owulacje i regularne cykle to nie przejmowałabym się tym :)

    A jak sobie radzisz z tężyczka?
    Czy znasz przyczynę?

  • Claire Autorytet
    Postów: 1054 1871

    Wysłany: 4 lipca 2023, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przyczyną był bardzo silny stres, spowodowany pracą. Objawem były potworne zawroty głowy, poszłam na zwolnienie bo przestraszyłam się bardzo że to coś poważnego. Miałam robioną tomografię ale nic nie wyszło, myślałam że to problem z błędnikiem, ale też nie. Dopiero neurolog mnie zbadał i od razu stwierdził że to tężyczka, później badanie EMG to potwierdziło. Po powrocie ze zwolnienia pojechałam na wakacje, z których już nie wróciłam do tamtej pracy. Zadbałam o sen, relaks, dietę, suplementowałam się też wtedy bardzo intensywnie magnezem i objawy już nie wróciły. A u Ciebie jak jest/ było?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2023, 10:26

    👩🏻30 👱🏼‍♂️35
    1️⃣5️⃣ cs - ten szczęśliwy 🌸

    age.png
  • Meggy88 Koleżanka
    Postów: 40 42

    Wysłany: 4 lipca 2023, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claire wrote:
    U mnie przyczyną był bardzo silny stres, spowodowany pracą. Objawem były potworne zawroty głowy, poszłam na zwolnienie bo przestraszyłam się bardzo że to coś poważnego. Miałam robioną tomografię ale nic nie wyszło, myślałam że to problem z błędnikiem, ale też nie. Dopiero neurolog mnie zbadał i od razu stwierdził że to tężyczka, później badanie EMG to potwierdziło. Po powrocie ze zwolnienia pojechałam na wakacje, z których już nie wróciłam do tamtej pracy. Zadbałam o sen, relaks, dietę, suplementowałam się też wtedy bardzo intensywnie magnezem i objawy już nie wróciły. A u Ciebie jak jest/ było?

    U mnie zaczęło się pół roku temu od zawrotów głowy, takich trwających po kilka dni... Koszmar. Spać nie mogłam.
    Wyszła pozytywna próba tężyczkowa. Suplementuje magnez i wapń, ale objawy powracają jak bumerang: zawroty głowy, ból w nogach, osłabienie, kołatanie serca i inne...
    Raz czuje się dobrze, a raz fatalnie.
    Borelioza wyszła negatywna, rezonans okay, d w normie, b13 w normie. Niedługo mam kolejną wizytę u neurologa. Mam nadzieję, że coś wymyśli.
    Bo tężyczka to objaw jakiejś choroby bądź stresu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ