X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania dwa lata
Odpowiedz

Starania dwa lata

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • blondynka2104 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Staramy się o dziecko dwa lata.
    Nasienie ok.
    Usg ok.
    Wykazy ok
    Owulacja jest
    Pecherzyki pękają.
    Hormony ok.
    Dostałam leki na obniżenie prolaktyny i ładnie zareagowałam
    Homocysteina trzepaczką do 6
    Mam mutacje genów mthfr ale biorę neoparin
    Dwa lata i żadnej ciąży. Nawet biochemicznej.
    czy macie pomysł Jakie badania można byłoby jeszcze wykonać?
    Czy ktoś był w takiej sytuacji?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem w podobnej sytuacji, tzn przez 2 lata żadnej ciąży, nawet biochemicznej. Oj, to takie frustrujące! 🙄 Tylko u nas jest taka sytuacja, że oboje mamy pecha (opis w stopce). Raz zapytałam swojego lekarza jak to możliwe, że przez te 22 cykle ani razu nie byłam w ciąży, żadnego biochema, żadnego poronienia, nic 😔 cóż, doktorek spojrzał na mnie, spojrzał na wyniki i podsumował to tak: "panią możemy podleczyc. Wyindukujemy piękna owulacje. Można dodać progesteron. Ma pani przepiękne endometrium. Ale z wynikami pani męża to niewiele można zrobić. Te plemniki mają tak słaba żywotność, że prawdopodobnie nie dożywają przejścia przez szyjkę macicy" także cóż...

    Mąż w pełni przebadany?

  • Alisek93 Autorytet
    Postów: 847 890

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałaś o drożności lub laparoskopii? Po 2 latach bez efektów warto zrobić.

    💁‍♀️28
    🙋‍♂️31

    starania o pierwsze dziecko od 01.2020

    owulacje potwierdzone monitoringiem, jajeczka rosną/ dosyć późna owulacja i krótka f.lutealna
    badania nasienia - 09.2020
    morfologia 6%✔️
    ruchliwe 80%✔️
    bezwzględna ilość prawidłowych 22,8mln✔️

    30.11- laparoskopia z histeroskopią, udrożniony lewy jajowód, brak endometriozy
    17.05- sono hsg, lewy jajowód drożny, prawy przepuścił kontrast z lekkim opóźnieniem.

    21.07 ⏸️ 13dpo beta 80,2❣️
    23.07 15dpo beta 278,1 ❣️
    26.07 18dpo beta 2246 <3
    2fwas65gpmhv53wd.png
  • blondynka2104 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisek93 wrote:
    Myślałaś o drożności lub laparoskopii? Po 2 latach bez efektów warto zrobić.

    Dr powiedział ze drożność zrobimy jak się nie uda po 3 miesiącach. Bo to nasz pierwszy cykl na lekach (witaminy metylowane, Dostinex, neoparin).

  • blondynka2104 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Belladonna wrote:
    Hej, jestem w podobnej sytuacji, tzn przez 2 lata żadnej ciąży, nawet biochemicznej. Oj, to takie frustrujące! 🙄 Tylko u nas jest taka sytuacja, że oboje mamy pecha (opis w stopce). Raz zapytałam swojego lekarza jak to możliwe, że przez te 22 cykle ani razu nie byłam w ciąży, żadnego biochema, żadnego poronienia, nic 😔 cóż, doktorek spojrzał na mnie, spojrzał na wyniki i podsumował to tak: "panią możemy podleczyc. Wyindukujemy piękna owulacje. Można dodać progesteron. Ma pani przepiękne endometrium. Ale z wynikami pani męża to niewiele można zrobić. Te plemniki mają tak słaba żywotność, że prawdopodobnie nie dożywają przejścia przez szyjkę macicy" także cóż...

    Mąż w pełni przebadany?


    U nas morfologia 4% ale każdy dr (łączenia 4) mówi ze to dobre nasienie i nie w tym jest problem:(

  • Sysii Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blondynka2104 wrote:
    Dziewczyny! Staramy się o dziecko dwa lata.
    Nasienie ok.
    Usg ok.
    Wykazy ok
    Owulacja jest
    Pecherzyki pękają.
    Hormony ok.
    Dostałam leki na obniżenie prolaktyny i ładnie zareagowałam
    Homocysteina trzepaczką do 6
    Mam mutacje genów mthfr ale biorę neoparin
    Dwa lata i żadnej ciąży. Nawet biochemicznej.
    czy macie pomysł Jakie badania można byłoby jeszcze wykonać?
    Czy ktoś był w takiej sytuacji?


    Hey

    U mnie podobnie tylko juz 7 bezowocnych prób zajścia w ciaze, i też nigdy w ciazy nie byłam

    Po drodze wykryte mutacje Mthr c677t homo I PAI hetero.
    Powiedz mi proszę od kiedy bierzesz neoparin bo ja mam przepisany clexane , ale dopiero od pozytywnego testu jak sie uda, a tak to bore acard

    :)
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2668 4257

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak z dietą? Polecam zrobić badanie genetyczne na celiakie

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blondynka2104 wrote:
    Dziewczyny! Staramy się o dziecko dwa lata.
    Nasienie ok.
    Usg ok.
    Wykazy ok
    Owulacja jest
    Pecherzyki pękają.
    Hormony ok.
    Dostałam leki na obniżenie prolaktyny i ładnie zareagowałam
    Homocysteina trzepaczką do 6
    Mam mutacje genów mthfr ale biorę neoparin
    Dwa lata i żadnej ciąży. Nawet biochemicznej.
    czy macie pomysł Jakie badania można byłoby jeszcze wykonać?
    Czy ktoś był w takiej sytuacji?
    Czemu bierzesz na mthfr neoparin?

  • blondynka2104 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysii wrote:
    Hey

    U mnie podobnie tylko juz 7 bezowocnych prób zajścia w ciaze, i też nigdy w ciazy nie byłam

    Po drodze wykryte mutacje Mthr c677t homo I PAI hetero.
    Powiedz mi proszę od kiedy bierzesz neoparin bo ja mam przepisany clexane , ale dopiero od pozytywnego testu jak sie uda, a tak to bore acard


    Moj ginekolog mówił ze acard to satara szkoła. Powinno się przyjmować heparynę.
    Ja przyjmuje od 5dc do wystąpienia miesiączki. Na czas okresu mam odstawić. Jeśli test wyjdzie pozytywny to mam kontynuować cała ciąże zastrzyki.
    Neoparin to to samo co clexane :)
    Moim zdaniem skoro masz mutacje PAI to tym bardziej powinnaś brać już heparynę, ale wiem ze różnie lekarze mówią :((
    Ja przerobiłam 4 ginekologów i dopiero temu ufam :)

  • blondynka2104 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    A jak z dietą? Polecam zrobić badanie genetyczne na celiakie

    Nie robiłam badań na celiakie. A polecasz jakieś konkretne? Ze strony testdna.pl będzie ok?

  • blondynka2104 Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Czemu bierzesz na mthfr neoparin?

    Bo mam niedobór białka c, białka s i koagulant tocznia poniżej. A to już kwalifikuje do przyjmowania neoparinu :)

    A znów te niedobory białek so spowodowane mutacjami mthfr :) i koło się zamyka :)

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2668 4257

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blondynka2104 wrote:
    Nie robiłam badań na celiakie. A polecasz jakieś konkretne? Ze strony testdna.pl będzie ok?
    Ja robiłam z diagnostyki, coś koło 260 zl
    Robiłam to badanie https://diag.pl/sklep/badania/celiakia-dq22dq25dq8-met-pcr/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2021, 21:24

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blondynka2104 wrote:
    Bo mam niedobór białka c, białka s i koagulant tocznia poniżej. A to już kwalifikuje do przyjmowania neoparinu :)

    A znów te niedobory białek so spowodowane mutacjami mthfr :) i koło się zamyka :)
    są takie coś to inna sprawa myślałam że na samo mthfr

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ