X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o córeczkę :) Komuś się udało ?
Odpowiedz

Starania o córeczkę :) Komuś się udało ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 11 września 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem :) To nie jest koncert życzeń. Każde dziecko to cud , no i nie mam nic przeciwko chłopcom - mam dwóch kochanych synków :)
    Ale do rzeczy.
    Są tu jakieś mamy które miały ,, sposób'' np dietę, współżycie przed owulacją i czy coś, i się udało ? ;)
    U mnie z ciążami lekko nie było. Pierwsza pozamaciczna, po roku starań zaszłam w ciążę i synek, później szybko zaszłam ale znów pozamaciczna, znów rok starań i badanie drożności( udrożnianie jedynego jajowodu- mam jeden).

    Jako , że z mężem marzymy o 3 dzieci a dwóch synków już jest, chcemy spróbować wszelkich sposobów na córeczkę :) Jakie znacie? Są może jakieś mamy w podobnym przypadku jak ja i się udało ?

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    Pierwszą chciałam córeczkę i się udało. Przytulanie z M. 5 i 3 dni przed owulacją.
    Drugiego pragnęliśmy wiadomo chłopca, przytulanie w samą owulację i dzień po.
    Pomagałam sobie testami owulacyjnymi :)
    Ale moja przyjaciółka podobno zaszła w ciążę w owulację z dziewczynką :P
    Także reguły nie ma chyba...

    Masz małe dzieciaczki jak ja :) i co już zaraz będziecie się starać o 3 szkrabka? Ja też myślę o 3 dziecku, ale trochę się boję, że nie dam rady, że będzie za ciężko :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2017, 13:21

    casteam, Paula222 lubią tę wiadomość

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 12 września 2017, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa_Mama chcemy z mężem 3 dzieci z niewielką różnicą wieku :) Z resztą nie wiadomo, ile teraz przyjdzie nam się starać :( Dziękuję za odpowiedź, w sumie dobra recepta na 5 i 3 dni przed :D Tylko muszę poobserwować kiedy mam owulacje dokładniej ;)

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam córkę z serduszek 11,12,13,14 dc, owu była w 15 dc ;)

    Paula222, Szczęśliwa_Mama, MamaNl, Tosia80 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bym chętnie znała przepis na synka bo mam już dwie cudowne córeczki ale coś mi sie wydaje ze jak sie uda to tez będzie córa:/
    Podobno jakaś dieta jest na dziewczynke, słodkie, mleczne, magnez ale czy to dziala to nie wiem bo ja żadnej z tych rzeczy nie jadlam;p

    Paula222 lubi tę wiadomość

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 12 września 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii ja mam takie samo wrażenie że jak się uda to na bank będzie syn znów ale może dla tego że mieć córkę jest mi nieznane;-) u nas chłopcy ale współżycie było codziennie i po dwa razy nie raz heh... teraz musimy to jakoś zaplanować. Słyszałam też o diecie aby zrobić kwaśne środowisko pochwy aby męskie nie dały rady nie jem pomidorów i bananów a za to sporo nabiału

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula222
    Właśnie mi też się marzy mała różnica wieku między dziećmi.
    Fajnie byłoby mieć 4 latka, 2 latka i noworodka :D
    Tylko czy ja bym nie zwariowała :P
    Wszystko sama musiałabym ogarnąć, no mąż trochę pomaga, ale nawet nie mamy z kim zostawić dzieci jak trzeba do lekarza czy coś... po prostu jadę/jedziemy z 2 he he
    A Ty się nie boisz? Jesteś dla mnie super przykładem :D daj trochę tej swojej odwagi ;)

  • Bercia Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 12 września 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dopiero z mężem staramy się od miesiąca. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale mam ndzieję, że już za niedługo zostanę mamą.

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 września 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Fajny temat :)

    Jestem w ciązy z 1 dzieckiem i ostatnim :) i tez marzy się nam dziewuszka. Zanim rozpoczęlismy starania przeczytalam caly internet na ten temat, jak zmontować dziewczynkę :) Co wyczytałam?
    1. starania przed owulacją, najlepiej 2-3 dni przed. Damskie plemniczki są wolniejsze ale bardziej wytrzymale i poczekają na jajeczko. Meskie są szybkie ale delikatne, wiec im blizej owulacji tym wieksze prawdopodobienstwo chlopca.
    2. dieta: na dziewczynkę podobno duzo nabialu czyli wapn i magnez, ograniczenie sodu i potasu. Dieta ojca nie ma znaczenia.

    Ja zrobiłam wszystko co mogłam ;p Okaże się za 1,5 - 2 miesiące :)

    Paula222, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kitkat Autorytet
    Postów: 328 189

    Wysłany: 12 września 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się marzy córa, ale - jako, że to nasze pierwsze dziecko - chcę, żeby pojawiło się jak najszybciej i serduszkujemy przed i w czasie owulacji :D Koleżanka chciała syna, starali się jak najbliżej owulacji i jest córka :) więc to chyba loteria :)

    Magda - mbc, Tosia80 lubią tę wiadomość

    oar890bvpobm9vcr.png
    fb3d941327.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ynalaylam takie cos:
    http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/przed-ciaza/565-plec-dziecka-moze-zalezec-od-diety.html

    Ze swojej strony moge tylko potwierdzic ze zachodzac w obie ciaze z corkami bylam bardzo szczupla, niewiele jadlam bo bylam po ciezkim zapaleniu oskrzeli i kilku antybiotykach takze bardzo wycienczona. Czyli musisz sie troche poglodzic hahah:D

    Podziwiam was dziewczyny ze po takiej krotkiej przerwie znowu sie staracie. Ja jestem gotowa dopiero po 7 latach na nastepne i to tez nie bez watpliwosci bo mam lęki jak to bedzie znowu wstawanie w nocy placze zmeczenie...

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 września 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 3 kolezanki, ktore mają córeczki z tzw wpadki ;p Zadna z nich nie byla szczupla :) Nie jakas wielka otylosc, ale 10-15 kg nadwagi, okragle, dorodne panie :) Wiec tez mysle, że to po prostu loteria, ale warto probować roznych metod :)

    Kitkat lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nam się udało jakoś :)
    Mamy córkę i syna :D
    Ale obie moje szwagierki chciały córkę, a mają 2 synów...
    A z kolei moja przyjaciółka ma 4 córki :P najróżniejsze metody próbowała, żeby był syn i się nie udało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2017, 15:58

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 12 września 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mama hehe jest co robić przy 2 dzieci ale mój instynkt nie jest jeszcze zaspokojony no i radość i miłość jaką daje każde dziecko jest tego warta :-) mąż pomaga ale tylko co drugi miesiąc przez tydzień bo tyle jest w kraju;-) ale nie długo już wraca na stałe dla tego dopiero teraz będziemy zaczynać starania

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Mam 3 kolezanki, ktore mają córeczki z tzw wpadki ;p Zadna z nich nie byla szczupla :) Nie jakas wielka otylosc, ale 10-15 kg nadwagi, okragle, dorodne panie :) Wiec tez mysle, że to po prostu loteria, ale warto probować roznych metod :)

    Hahah no to ładnie:) Też tak myślę ze to loteria, ja za oare lat tez będę pewnie mamą 4 córek bo na tym juz poprzestane proby splodzenia syna;) Zakladajac ze jeszcze w ogóle mi się powiedzie zajscie w ciążę bo z tym tez nie wiadomo.

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 12 września 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii u nas przepisem na synka były <3 dwa razy dziennie :P

    edwarda20 koniecznie daj znać jak poznasz płeć :D

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 12 września 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh zazdroszczę takiego myślenia:) co ja bym dala żeby być mama dzidziusia bez względu na płeć.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula nie strasz ;)) Ja po tym cyklu gdzie zrobilismy sibie codzienny maraton ledwo dałam to radę i już potrzebuję przerwę haha:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Eh zazdroszczę takiego myślenia:) co ja bym dala żeby być mama dzidziusia bez względu na płeć.

    Napewno będziesz;) Ja też nawet nie wiem czy mi się w ogóle jeszcze uda ale podchodzę do tego na luzie bo stres co da?

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 18 września 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Eh zazdroszczę takiego myślenia:) co ja bym dala żeby być mama dzidziusia bez względu na płeć.

    Sarrra oczywiście to wszystko to są zarty, wiadomo najwazniejszy jest dzidzius sam w sobie, niewazne jakiej plci, czy urodzi się w maju czy w grudniu, czy będzie brunetem czy rude;p wazne ze zdrowe i ukochane.
    Tobie też w koncu się uda, najwazniejsze ze się leczysz i się nie poddajesz.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ