X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o córeczkę :) Komuś się udało ?
Odpowiedz

Starania o córeczkę :) Komuś się udało ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 11 września 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem :) To nie jest koncert życzeń. Każde dziecko to cud , no i nie mam nic przeciwko chłopcom - mam dwóch kochanych synków :)
    Ale do rzeczy.
    Są tu jakieś mamy które miały ,, sposób'' np dietę, współżycie przed owulacją i czy coś, i się udało ? ;)
    U mnie z ciążami lekko nie było. Pierwsza pozamaciczna, po roku starań zaszłam w ciążę i synek, później szybko zaszłam ale znów pozamaciczna, znów rok starań i badanie drożności( udrożnianie jedynego jajowodu- mam jeden).

    Jako , że z mężem marzymy o 3 dzieci a dwóch synków już jest, chcemy spróbować wszelkich sposobów na córeczkę :) Jakie znacie? Są może jakieś mamy w podobnym przypadku jak ja i się udało ?

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    Pierwszą chciałam córeczkę i się udało. Przytulanie z M. 5 i 3 dni przed owulacją.
    Drugiego pragnęliśmy wiadomo chłopca, przytulanie w samą owulację i dzień po.
    Pomagałam sobie testami owulacyjnymi :)
    Ale moja przyjaciółka podobno zaszła w ciążę w owulację z dziewczynką :P
    Także reguły nie ma chyba...

    Masz małe dzieciaczki jak ja :) i co już zaraz będziecie się starać o 3 szkrabka? Ja też myślę o 3 dziecku, ale trochę się boję, że nie dam rady, że będzie za ciężko :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2017, 13:21

    casteam, Paula222 lubią tę wiadomość

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 12 września 2017, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa_Mama chcemy z mężem 3 dzieci z niewielką różnicą wieku :) Z resztą nie wiadomo, ile teraz przyjdzie nam się starać :( Dziękuję za odpowiedź, w sumie dobra recepta na 5 i 3 dni przed :D Tylko muszę poobserwować kiedy mam owulacje dokładniej ;)

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam córkę z serduszek 11,12,13,14 dc, owu była w 15 dc ;)

    Paula222, Szczęśliwa_Mama, MamaNl, Tosia80 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bym chętnie znała przepis na synka bo mam już dwie cudowne córeczki ale coś mi sie wydaje ze jak sie uda to tez będzie córa:/
    Podobno jakaś dieta jest na dziewczynke, słodkie, mleczne, magnez ale czy to dziala to nie wiem bo ja żadnej z tych rzeczy nie jadlam;p

    Paula222 lubi tę wiadomość

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 12 września 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii ja mam takie samo wrażenie że jak się uda to na bank będzie syn znów ale może dla tego że mieć córkę jest mi nieznane;-) u nas chłopcy ale współżycie było codziennie i po dwa razy nie raz heh... teraz musimy to jakoś zaplanować. Słyszałam też o diecie aby zrobić kwaśne środowisko pochwy aby męskie nie dały rady nie jem pomidorów i bananów a za to sporo nabiału

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula222
    Właśnie mi też się marzy mała różnica wieku między dziećmi.
    Fajnie byłoby mieć 4 latka, 2 latka i noworodka :D
    Tylko czy ja bym nie zwariowała :P
    Wszystko sama musiałabym ogarnąć, no mąż trochę pomaga, ale nawet nie mamy z kim zostawić dzieci jak trzeba do lekarza czy coś... po prostu jadę/jedziemy z 2 he he
    A Ty się nie boisz? Jesteś dla mnie super przykładem :D daj trochę tej swojej odwagi ;)

  • Bercia Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 12 września 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dopiero z mężem staramy się od miesiąca. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale mam ndzieję, że już za niedługo zostanę mamą.

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 września 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Fajny temat :)

    Jestem w ciązy z 1 dzieckiem i ostatnim :) i tez marzy się nam dziewuszka. Zanim rozpoczęlismy starania przeczytalam caly internet na ten temat, jak zmontować dziewczynkę :) Co wyczytałam?
    1. starania przed owulacją, najlepiej 2-3 dni przed. Damskie plemniczki są wolniejsze ale bardziej wytrzymale i poczekają na jajeczko. Meskie są szybkie ale delikatne, wiec im blizej owulacji tym wieksze prawdopodobienstwo chlopca.
    2. dieta: na dziewczynkę podobno duzo nabialu czyli wapn i magnez, ograniczenie sodu i potasu. Dieta ojca nie ma znaczenia.

    Ja zrobiłam wszystko co mogłam ;p Okaże się za 1,5 - 2 miesiące :)

    Paula222, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kitkat Autorytet
    Postów: 328 189

    Wysłany: 12 września 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się marzy córa, ale - jako, że to nasze pierwsze dziecko - chcę, żeby pojawiło się jak najszybciej i serduszkujemy przed i w czasie owulacji :D Koleżanka chciała syna, starali się jak najbliżej owulacji i jest córka :) więc to chyba loteria :)

    Magda - mbc, Tosia80 lubią tę wiadomość

    oar890bvpobm9vcr.png
    fb3d941327.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ynalaylam takie cos:
    http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/przed-ciaza/565-plec-dziecka-moze-zalezec-od-diety.html

    Ze swojej strony moge tylko potwierdzic ze zachodzac w obie ciaze z corkami bylam bardzo szczupla, niewiele jadlam bo bylam po ciezkim zapaleniu oskrzeli i kilku antybiotykach takze bardzo wycienczona. Czyli musisz sie troche poglodzic hahah:D

    Podziwiam was dziewczyny ze po takiej krotkiej przerwie znowu sie staracie. Ja jestem gotowa dopiero po 7 latach na nastepne i to tez nie bez watpliwosci bo mam lęki jak to bedzie znowu wstawanie w nocy placze zmeczenie...

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 września 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 3 kolezanki, ktore mają córeczki z tzw wpadki ;p Zadna z nich nie byla szczupla :) Nie jakas wielka otylosc, ale 10-15 kg nadwagi, okragle, dorodne panie :) Wiec tez mysle, że to po prostu loteria, ale warto probować roznych metod :)

    Kitkat lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nam się udało jakoś :)
    Mamy córkę i syna :D
    Ale obie moje szwagierki chciały córkę, a mają 2 synów...
    A z kolei moja przyjaciółka ma 4 córki :P najróżniejsze metody próbowała, żeby był syn i się nie udało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2017, 15:58

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 12 września 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mama hehe jest co robić przy 2 dzieci ale mój instynkt nie jest jeszcze zaspokojony no i radość i miłość jaką daje każde dziecko jest tego warta :-) mąż pomaga ale tylko co drugi miesiąc przez tydzień bo tyle jest w kraju;-) ale nie długo już wraca na stałe dla tego dopiero teraz będziemy zaczynać starania

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Mam 3 kolezanki, ktore mają córeczki z tzw wpadki ;p Zadna z nich nie byla szczupla :) Nie jakas wielka otylosc, ale 10-15 kg nadwagi, okragle, dorodne panie :) Wiec tez mysle, że to po prostu loteria, ale warto probować roznych metod :)

    Hahah no to ładnie:) Też tak myślę ze to loteria, ja za oare lat tez będę pewnie mamą 4 córek bo na tym juz poprzestane proby splodzenia syna;) Zakladajac ze jeszcze w ogóle mi się powiedzie zajscie w ciążę bo z tym tez nie wiadomo.

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 12 września 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii u nas przepisem na synka były <3 dwa razy dziennie :P

    edwarda20 koniecznie daj znać jak poznasz płeć :D

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 12 września 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh zazdroszczę takiego myślenia:) co ja bym dala żeby być mama dzidziusia bez względu na płeć.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula nie strasz ;)) Ja po tym cyklu gdzie zrobilismy sibie codzienny maraton ledwo dałam to radę i już potrzebuję przerwę haha:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Eh zazdroszczę takiego myślenia:) co ja bym dala żeby być mama dzidziusia bez względu na płeć.

    Napewno będziesz;) Ja też nawet nie wiem czy mi się w ogóle jeszcze uda ale podchodzę do tego na luzie bo stres co da?

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 18 września 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Eh zazdroszczę takiego myślenia:) co ja bym dala żeby być mama dzidziusia bez względu na płeć.

    Sarrra oczywiście to wszystko to są zarty, wiadomo najwazniejszy jest dzidzius sam w sobie, niewazne jakiej plci, czy urodzi się w maju czy w grudniu, czy będzie brunetem czy rude;p wazne ze zdrowe i ukochane.
    Tobie też w koncu się uda, najwazniejsze ze się leczysz i się nie poddajesz.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ