X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 26 października 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja ja juz wiem na swoim przykladzie ze cieniom cienia juz nie wierze, co miesiac mnie oszukiwaly. Teraz beda albo dwie mocne albo bialo...juz nie mam zamiaru sie doszukiwac kreski bo tylko bardziej boli takie rozczarowanie.
    Miskowa jez mam zamiar zakup suszarki ..kolezanka kupila Miele i mowi ze jest bardzo zadowolona,ale tez zapoznam sie jakie inne marki maja zalety? Maz do suszarki sie przekolnal po tej sobocie...cieplo na dworze, uprana posciel ,wystawilam suszarke zwykla (zwykla...viledy za 150zl ...a jestem tak zla na nia bo jest gorsza od tej za 30zl z supermarketu),ale do rzeczy..pranie na tarasie pieknie sie suszy,okna pootwierane wzielam sie za mycie,a sasiad rozpalil liscie i smieci biala chmura od dymu ze ogrodka zza tarasu nie widzialam . Maz polecial do niego i mowi zeby sobie napalil wieczorem albo na tyg jak kazdy w pracy..dziadek na emeryturze przyjezdza na dzialke rekreacyjnie... jakby na zlosc robil w samo poludnie palac. A to juz nie pierwszy raz ,nie wspomne ze posciel musialam drugi raz prac.. mi tam nie smierdzialo bo i tak nic nie czuje,ale musialam posluchac nosa meza. A maz na koniec zostal zrownany z ziemia przez tego pana. Takze kochane,ten stary zgred przyczynil sie do tego ze bede miala wkoncu suszarke 🤣

    Girl25 lubi tę wiadomość

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2846 2716

    Wysłany: 26 października 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Boscha, tak jak pralke 🙂

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 26 października 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja nawet sie nie doszukuje kresek (wczesniej to robilam 🤦‍♀️) takze juz tego doswiadczylam i kiedys pisalam to samo co ty albo dwie widoczne albo wcale zeby od pocztaku sie nie stresowac 😉


    Calanthe obiecuje ze wszystkich sil ze dolacze do mother ✊ tylko nie wiem kiedy 😉
    Aj to macie cudownie tak razem z dziewczynkami bardzo fajnie poswiecasz im czas 😘

    Girl25 lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 26 października 2020, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja przykro mi, nie ma zlośliwszej @ od tej spóźniającej się 😤 przytulam mocno 😘

    Girl vit. D akurat można przedawkować, nawet jak się oznacza poziom to też są wartości "toksyczne", tyle że nie pamiętam wartości ;) Ale to jak bierze się b.duze dawki przez dłuższy czas. Biorąc 4000 przez kilka miesięcy nie sądzę, ale jednoznaczną odpowiedź dałoby oznaczenie poziomu we krwi, bo na oko Ci nikt nie tego nie określi ;) Mój gin np. nie chciał mi wypisać dodatkowych kropli na receptę (jak byłam w ciąży nie było wtedy mnóstwa suplementów i leków bez recepty jak teraz) i się nie zgodził jak go poprosiłam, bo stwierdził, że mogą być problemy z ciemiączkiem. I brałam wtedy tylko w suplach ciążowych, a i wtedy były mniejsze wartości wg wytycznych niż teraz.

    Mother to czekamy na wizyty i wieści 🤗

    Też jestem fanką mojej suszarki, choć mąż też się zachwyca jaka wygoda. My mamy Beko akurat :) Genialna sprawa zimą zwłaszcza, ale latem pościel też wolałam wrzucić do suszarki niż męczyć się na rozkładaniu na małej suszarce na balkonie płachty 200x220.

    Calanthe cieszcie się sobą 😘 Słodkie, że starsza siostra się tak cieszy 😊 Mojej macicy urządzam "pogadanki"dyscyplinujące, zobaczymy jak się skubana posłucha w tym cyklu 😎

    A w sobotę z kolei moja koleżanka z pracy została babcią 😌 I pokazywała dziś zdjęcia okruszka ze szpitala 😊

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 26 października 2020, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera wrote:
    Nadzieja przykro mi, nie ma zlośliwszej @ od tej spóźniającej się 😤 przytulam mocno 😘

    Girl vit. D akurat można przedawkować, nawet jak się oznacza poziom to też są wartości "toksyczne", tyle że nie pamiętam wartości ;) Ale to jak bierze się b.duze dawki przez dłuższy czas. Biorąc 4000 przez kilka miesięcy nie sądzę, ale jednoznaczną odpowiedź dałoby oznaczenie poziomu we krwi, bo na oko Ci nikt nie tego nie określi ;) Mój gin np. nie chciał mi wypisać dodatkowych kropli na receptę (jak byłam w ciąży nie było wtedy mnóstwa suplementów i leków bez recepty jak teraz) i się nie zgodził jak go poprosiłam, bo stwierdził, że mogą być problemy z ciemiączkiem. I brałam wtedy tylko w suplach ciążowych, a i wtedy były mniejsze wartości wg wytycznych niż teraz.

    Mother to czekamy na wizyty i wieści 🤗

    Też jestem fanką mojej suszarki, choć mąż też się zachwyca jaka wygoda. My mamy Beko akurat :) Genialna sprawa zimą zwłaszcza, ale latem pościel też wolałam wrzucić do suszarki niż męczyć się na rozkładaniu na małej suszarce na balkonie płachty 200x220.

    Calanthe cieszcie się sobą 😘 Słodkie, że starsza siostra się tak cieszy 😊 Mojej macicy urządzam "pogadanki"dyscyplinujące, zobaczymy jak się skubana posłucha w tym cyklu 😎

    A w sobotę z kolei moja koleżanka z pracy została babcią 😌 I pokazywała dziś zdjęcia okruszka ze szpitala 😊
    Ale jak problem z ciemiączkiem, przez takie coś? Kurde może zrobię badanie na poziom witaminy D

    Na razie w google wyczytałam że żeby przedawkować musiałabym spożyć 4 razy większa dswke niż zalecana czyli 8000 j.m więc trochę spokojna jestem ale chyba póki co daruje sobie tą dodatkowa dla świętego spokoju, może nie zachoruje no i się nastraszyłam bo napisali że jak kobieta w ciąży przedawkuje to może prowadzić do deformacji płodu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2020, 22:47

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 26 października 2020, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl, tak, bo vit. D "koordynuje" m.in. prawidłowe kostnienie i jakby było jej za dużo to mogłoby za szybko stwardnieć. Tak to tłumaczył. Tyle, że 4000 to nie jest jakaś ogromna dawka, zwłaszcza zimą, więc na spokojnie :)
    Badanie jak robiłam w zeszłym roku to dość kosztowne niestety, bo ponad 60zl płaciłam. A jest jeszcze wersja dokładniejsza, ale to już rząd dwóch stówek. Wg tego tańszego miałam delikatny niedobór. Od tamtej pory staram się suplementować regularnie, ciekawe czy coś wzrosło. Ktoś z Was pisał kiedyś dawno, Miśkowa nie wiem czy nie Ty? ze brałaś 4000 przez rok a i tak było jej ciągle za mało jak ponowiłaś badanie.

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 27 października 2020, 05:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe, ale to słodkie, że siostra taka zapatrzona w najmłodszą pociechę 😍 nie odpisuj jak nie masz chwili, to zrozumiałe, że czasu masz mniej, a jak jest to właśnie chcesz poświęcić go dzieciom😊

    Mysza, a Ty dokładnie kiedy (w jakim miesiącu) masz zielone światło na starania? Jeszcze musisz mieć jakąś kontrolę?

    Kinga no widzisz jak dobrze, że dziadek rozpalił liście 😂

    A teraz pytanie z kategorii ciąża (przepraszam staraczki, ale nie mam się kogo poradzić). Czy starsze dziewczyny robiliście test pappa? Ja z racji wieku (36 l) dostałam właśnie skierowanie na nfz. Dziś mam tą rozmowę z genetykiem, potem termin na test i USG. Ale czytam, że ten test to czysta statystyka, że z wiekiem wychodzą najczęściej duże prawdopodobieństwa chorób i niepotrzebny stres, bo potem najczęściej jest wszystko ok...ja ten test robiłam jak byłam z synem w ciąży, ale wtedy to 30 l miałam, a teraz jak komputer mi wyliczy to aż się boję. Nie chcę potem amniopunkcji czy coś. Nie daje mi to spokoju. A samego USG nie mogę, bo skierowanie jest na test podwójny. Czy któraś z Was robiła? Iza? Ty chyba w podobnym wieku jak ja co? Wiem, że ten Nifty jest znacznie lepszy, ale on 2600 zł...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2020, 05:17

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 27 października 2020, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja mam suszarkę electrolux

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 27 października 2020, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera wrote:

    A w sobotę z kolei moja koleżanka z pracy została babcią 😌

    Ja też ma taką koleżankę i niestety jest to mocno dołujące, zwłaszcza, że ona jest ode mnie 4 lata starsza😤😎

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother tak, mialam na nfz. Ja tak o tym nie myslalam,poprostu zrobilam. Najwazniejsze jest usg wykonane przez lekarza z certyfikatem i potem oni razem interpretuja te wyniki. Ja bym robila.

    Ola w nocy zagoraczkowala.

    Wy tu tak o tych suszarkach a ja marzylam o robocie sprzatajacym a ta glupia zmywarka sie popsula i kasa poszla.

    mother84 lubi tę wiadomość

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 27 października 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza polubiłam za odpowiedź. Jak dziś Oleńka, lepiej?

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 27 października 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera ja brałam ale 2000, nasza populacja podobno ma duże niedobory. Właśnie wnuczka mojej koleżanki ma ta chorobę że za szybko zroslo jej się ciemiaczko i wiem że tej małej przestali dawać wit d ale ile mama brała w ciąży to nie wiem.

    Mother ale chyba i tak najważniejsze jest usg bo właśnie te testy to taka statystyka... Ja w statystykę już nie wierzę...

    Kinga hi hi, w sumie dobrze wyszło z tym sąsiadem 🤣

    Calanthe u nas tak samo, rano z Hanią, popołudnie jak mała śpi to siedzę ze starszą i jak mam czas to jest po 23 ale wtedy marzę o łóżku bo wiem że o północy pobudka na karmienie.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2846 2716

    Wysłany: 27 października 2020, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez musze zaczac brac wit D3 bo za kazdym razem jak badania robilam to mam baaardzo duzy niedobor. Gdzies tam na samej dolnej granicy. A ona podobno tez odpowiada za dobre samopoczucie, wiec by sie przydalo.

    Mother, nie ma jakis wielkich przeciwskazan ale lekarz mowil ze najlepiej dla mnie by bylo zrobic sobie z pol roku przerwy. Po swietach pojde do gina zeby sprawdzic jak tam sie sprawy ogolne maja i mysle ze ok marca starania wroca. No ale tak jak mowie, nie placze z tego powodu. Mam teraz wolna glowe i mi z tym dobrze. Przyjdzie czas, a wiem ze to szybko zleci i znow sie zacznie to myslenie, liczenie, szukanie objawow 🤪. Chyba ze dostane taki prezent od losu i sie szybko uda 😀

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 27 października 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morher ja nie robiłam. Dr kazała mi się zastanowic ale wybrałam tylko usg genetyczne. Mówiła ze to daje 70% szans na to ze dziecko będzie zdrowe a test pappa 90%. Zostałam przy usg

    mother84 lubi tę wiadomość

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Iza polubiłam za odpowiedź. Jak dziś Oleńka, lepiej?

    Widac ze dziecko chore. Drugie oko zaropialo, katar i ogolnie marud ale gorączka sama spadla (kontrolowalam kilka razy w nocy zeby ewentualnie dac cos od goraczki). Do lekarza nie ma z czym i dobrze bo nie usmiecha mi się tam pchac.
    I jeszcze mam dzis pełne rece roboty bo szykuje kolacje na zakonczenie rwania jablek (skoncza moze w czwartek a z roznych wzgledow kolacje robimy dzisiaj).

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 27 października 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Calanthe, ale to słodkie, że siostra taka zapatrzona w najmłodszą pociechę 😍 nie odpisuj jak nie masz chwili, to zrozumiałe, że czasu masz mniej, a jak jest to właśnie chcesz poświęcić go dzieciom😊

    Mysza, a Ty dokładnie kiedy (w jakim miesiącu) masz zielone światło na starania? Jeszcze musisz mieć jakąś kontrolę?

    Kinga no widzisz jak dobrze, że dziadek rozpalił liście 😂

    A teraz pytanie z kategorii ciąża (przepraszam staraczki, ale nie mam się kogo poradzić). Czy starsze dziewczyny robiliście test pappa? Ja z racji wieku (36 l) dostałam właśnie skierowanie na nfz. Dziś mam tą rozmowę z genetykiem, potem termin na test i USG. Ale czytam, że ten test to czysta statystyka, że z wiekiem wychodzą najczęściej duże prawdopodobieństwa chorób i niepotrzebny stres, bo potem najczęściej jest wszystko ok...ja ten test robiłam jak byłam z synem w ciąży, ale wtedy to 30 l miałam, a teraz jak komputer mi wyliczy to aż się boję. Nie chcę potem amniopunkcji czy coś. Nie daje mi to spokoju. A samego USG nie mogę, bo skierowanie jest na test podwójny. Czy któraś z Was robiła? Iza? Ty chyba w podobnym wieku jak ja co? Wiem, że ten Nifty jest znacznie lepszy, ale on 2600 zł...
    Warto robić test pappa. Ja robiłam z drugim dzieckiem mając 31 lat prywatnie lecz u nas przesłanka było że to ciąża po ivf . Trzeba dobrego lekarza poszukać żeby właśnie na zapas się nie stresować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2020, 10:05

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 27 października 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli uda mi się zajść, to z całą pewnością zrobię...jeśli nadal będzie wolno...

    mother84 lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 27 października 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Warto robić test pappa. Ja robiłam z drugim dzieckiem mając 31 lat prywatnie lecz u nas przesłanka było że to ciąża po ivf . Trzeba dobrego lekarza poszukać żeby właśnie na zapas się nie stresować.
    Ja z synem też robiłam. Ale po prostu czytam coraz więcej opinii, że im starsza kobieta tym gorzej wtedy jest to ujęte w tych statystykach. Wychodzi np.1:50 szansa ZD, a potem amniopunkcja czy sam poród wykazują, że dziecko jest zdrowe. No nic, zrobię, bo samego USG nie mogę. Liczę na to, że wyjdzie ok i nie będę musiała się martwić ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2020, 10:15

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bo czym starsza kobieta tym wieksze ryzyko wad i dlatego te badania tsk wychodza. Ja pamietam jak mi przyszly wyniki tego testu i mowie tesciowej ze na 90% dziecko jest zdrowe to ona miala do mnie i calego swiata pretensje dlaczego nie powiedza ze na 100%. A ja do niej ze nikt nie da 100% gwarancji dopoki sie nie urodzi a 90% to i tak bardzo dużo. To samo z plcia- wez jej powiedz na 100% co sie urodzi. To jak powiedzoalam ze powiem jak sie urodzi to byla oburzona. Mysli ze ktos zaglada tam do brzucha i robi zdjecia czy wogole patrzy jak lekarz na pacjenta w gabinecie.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 27 października 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda nie robiłam, ale teraz chyba bym zrobiła jednak. Szczególnie, że masz za darmo😉

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
‹‹ 2274 2275 2276 2277 2278 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ