X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 15 maja 2020, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belldandy wrote:
    A w biochemicznej długo byłaś ?

    Kilka dni. Trzy testy ciemniały, poznien już bladły. Beta końcowa <0,2. Wtedy test już biały. Ale namieszała mi strasznie w cyklu, trwał 42 dni.
    Echh myślałam, że jak zobaczę druga kreske będę się cieszyć, a ja póki to nawet nie nastawiam się dobrze 😟. Boję się, że znowu skończy się na bladych testach.
    No nic, nadzieja w heparynie!

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 15 maja 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    No właśnie, ja biorę ten Inofem, który ma 200mcg, folik ma 400 więc wychodzi 600.... nie wiem czy to już nie za dużo bo jednak z pożywienia też coś idzie, a trudno zleźć coś z supli co będzie miała 200 mcg żeby było to minimum dla starających się. W sumie i tak wychodzę z założenia, że nie wchłania się to wszystko w 100%bo byłoby za łatwo wyrównywać poziom witamin i minerałów. Znalazłam coś takiego jak Feminovit, foliany, który ma i kwas foliowy i folianty... jak jedno się gorzej wchłania to może drugie lepiej. Pewnie lepiej zrobić badania niż wydawać na suple co chwile to inne bo drożej wychodzi.

    Pewnie, najlepiej zbadać. Jak będzie dosyć nisko to dawka 600 nie zaszkodzi. Też się właśnie zastanawiam nad przerzuceniem na foliany, ale na szczęście wynik wyszedł dobrze, a ja już mam kupione tabletki także zobaczę za miesiąc, żeby nie kupować kolejnych. Najważniejsze teraz dla mnie to podnieść poziom żelaza:)

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3641 7529

    Wysłany: 15 maja 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, miłego dnia Wam życzę! Ja dziś miałam pierwszy 'ciążowy' sen. Śniło mi się, że wypiłam pół piwa i przypomniało mi się, że nie mogę, bo przecież jestem w ciąży ;D

    W pon mam pierwszą wizytę i czuję, że to będzie najdłuższy weekend życia.

    hannah_92, Reikja, Enigvaa lubią tę wiadomość

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 15 maja 2020, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Hej dziewczyny, tak jak gin kazał dziś zrobiłam test(8lub9dpo).
    66d3494f8b36.jpg
    No i zrobilam też drugi, Pink test a na nim chyba nic nie widać. Chyba bo z wątpiłam już sama, a na fotkach biel. (no i też mi pinki mega słabo się wybarwiają)
    Teraz sama nie wiem, nie chciałam tak wcześnie testować bo to wróżenie z fusów, ale wrazie pozytywu muszę dostać heparyne, a mój gin tylko co piątki przyjmuje.
    Chyba lepiej uznać go za blady pozytyw i zabezpieczyć się heparyna🤔 echh ciężkie to wszystko

    Ale życzę wam miłego dnia 🍀💚
    Ja bym uznała za blady pozytyw i dmuchala na zimno ;)

  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 15 maja 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za opinie 💚
    Idę na wizytę, to znaczy pójdę. Zadzwonię koło 12 do położnej, o której mogę przyjść, żeby nikomu nie wtryniac się w kolejkę. Zobaczymy co powie gin.

    Kurcze powiem wam, że mam mega stresa.

    A i obejrzałam pinka i coś widac. Wiem, że teraz to on się liczy tyle co nic, ale jednak było coś wiadac. Ultra cień ale był. Teraz to ja modlę się, żeby to nie był zły sen i żeby udało się dotrzymać jeśli coś się zadziało 🙏🏻

    hannah_92 lubi tę wiadomość

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 15 maja 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    Umowmy się, że faceci swoimi sprzętami nie wykonują prac domowych/ogrodowych/ sprzątania itp. Itd 😉 na łapach nigdy nie wiadomo co się przeniesie.

    Przeczytałam, że od dzisiaj mamy się umówić, że my odpoczywamy a faceci za nas będą wykonywali wszystkie prace domowe, ogrodowe i sprzątanie swoimi sprzętami 😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 09:17

    Ona34, VianEthel2, KarolinaMaria, NikaVera, Kaszanek lubią tę wiadomość

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Toczka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 15 maja 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny...
    Mam do Was pytanie o cytologię... Czy którejś z was wyszła 3 grupa i okazało się, że to zwykła infekcja?
    Zawsze miałam wzorowy wynik, a tu teraz 3 grupa... Trochę się cykam :/

  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 15 maja 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja trafiłam na mega fajną książkę, wręcz wczoraj wieczorem nie mogłam się od niej oderwać. Polecam dla wszystkich starających się i mających problemy ze stresem itp. W książce są opisane wszystkie emocje przez które my kobietki przechodzimy na drodze o starania o dziecko. Najlepsze, że te emocje są opisane przez kobietę która sama tego doświadczyła. W dodatku są porady od psychologa jak sobie radzić z tym stresem. Coś wspaniałego. Mój mąż musiałby to przeczytać, żeby zrozumieć mnie tak w 100%. Polecam Wam bardzo! To wzruszające przeczytać książkę o wszystkim, co się aktualnie przeżywa.

    Podaję wam linka
    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/248342/nadzieja-na-nowe-zycie-poradnik-dla-marzacych-o-dziecku

    Kaszanek lubi tę wiadomość

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 15 maja 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toczka wrote:
    Cześć dziewczyny...
    Mam do Was pytanie o cytologię... Czy którejś z was wyszła 3 grupa i okazało się, że to zwykła infekcja?
    Zawsze miałam wzorowy wynik, a tu teraz 3 grupa... Trochę się cykam :/
    Miałam, miałam nawet LSIL z HPV, kolposkopia wyszła dobrze, po kuracji globulkowej ostatnio miałam jedynkę ☺️

    Ja siedzę na krzywej... Aż mi słabo od tej ilości cukru 😋

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 maja 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2020, 13:41

    klz9df9hix7ly771.png
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 15 maja 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SolAngelica wrote:
    A co z seksem ? Też denzyfekujecie facetów ? I z innymi formami sexu ?
    VianEthel2 wrote:
    Umowmy się, że faceci swoimi sprzętami nie wykonują prac domowych/ogrodowych/ sprzątania itp. Itd 😉 na łapach nigdy nie wiadomo co się przeniesie.

    Mój przed "innymi" formami to wie, że ma się przynamniej lekko odświeżyć 😆😅 I coś chyba te inne za bardzo mu się spodobały ostatnio 🤣🤣🤣
    Ogólnie to czyścioch jest... nawet zęby myje dłużej niż j, a ja mam na punkcie swoich lekkiego świra 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 10:29

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 15 maja 2020, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałyście mi nakopać jak zacznę się doszukiwac cieni wcześniej niż 4 dni przed @. Więc uwaga uwaga nadstawiam tylek. Kopcie :d

  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 15 maja 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Miałyście mi nakopać jak zacznę się doszukiwac cieni wcześniej niż 4 dni przed @. Więc uwaga uwaga nadstawiam tylek. Kopcie :d
    A w który "policzek"? 🤣Lewy czy prawy?

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 15 maja 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Miałyście mi nakopać jak zacznę się doszukiwac cieni wcześniej niż 4 dni przed @. Więc uwaga uwaga nadstawiam tylek. Kopcie :d
    Wariatka 🤣🤣🤣🤣 ewenfualnoe możesz i nam pokazac-tez się będziemy doszukiwać cieni 😁😁😁

  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 15 maja 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Jak właśnie wygląda to badanie krzywej ?
    Przychodzi się na czczo, w przygotowaniu do badania też jest napisane, żeby przez 3 dni wcześniej intensywnie nie ćwiczyć, nie jeść zbyt dużo cukrów prostych, ale tak żeby jeść normalną ilość cukrów złożonych np. kasz. U mnie w laboratorium trzeba było przynieść samemu glukoze 75 g - kupuje się ją w aptece - ja kupiłam cytrynową, bo raczej lepiej smakuje. W laboratorium po pobraniu krwii na czczo, pani rozpuszcza nam glukoze w wodzie - trzeba wypić 300 ml mega słodkiego napoju. Po godzinie pani pobiera znów krew i po dwóch godzinach znowu - po raz ostatni. Ja robię I glukoze I insulinę - więc w każdym rzucie po dwie proboweczki. 😋 Właśnie czekam na ostatnie pobranie - już czuję się lepiej 😉

    ZielonaHerbata, Iryska, Jeżynka, Kaszanek lubią tę wiadomość

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 15 maja 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2020, 13:41

    klz9df9hix7ly771.png
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 15 maja 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Jak właśnie wygląda to badanie krzywej ?
    Aaa I też 3 dni przed nie pić alkoholu, nie palić papierosów i nie pić kofeinowych napojów jak kawa czy herbata. 😊

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3782 4458

    Wysłany: 15 maja 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Jak właśnie wygląda to badanie krzywej ?
    Najpierw na czczo pobierają krew, potem pije się glukozę i potem po godzinie i dwóch pobierają krew. W czasie tych dwóch godzin trzeba siedzieć na tyłku, żeby nie mieć wysiłku żadnego.
    I przed badaniem normalna dieta, taka jak zawsze, bez jakiegoś ograniczania węglowodanów 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 11:11

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    12.10.2020 ❤️
    14.05.2024 ❤️
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 15 maja 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    To trzeba tam siedzieć aż 2 godziny ?
    Dokładnie tak... 😁

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 15 maja 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Hej dziewczyny, tak jak gin kazał dziś zrobiłam test(8lub9dpo).
    66d3494f8b36.jpg
    No i zrobilam też drugi, Pink test a na nim chyba nic nie widać. Chyba bo z wątpiłam już sama, a na fotkach biel. (no i też mi pinki mega słabo się wybarwiają)
    Teraz sama nie wiem, nie chciałam tak wcześnie testować bo to wróżenie z fusów, ale wrazie pozytywu muszę dostać heparyne, a mój gin tylko co piątki przyjmuje.
    Chyba lepiej uznać go za blady pozytyw i zabezpieczyć się heparyna🤔 echh ciężkie to wszystko

    Ale życzę wam miłego dnia 🍀💚


    Ja widzę tą kreseczkę. Myślę że lepiej brać heparyne tan na wszelki wypadek :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
‹‹ 551 552 553 554 555 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ