X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Skala Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 15 września, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Wszystkie przyczyny o których napisałaś są na nie Butterfly. My stawiamy na jego formę pracy. I jeszcze jako dziecko chorował na świnkę.... Także to mogą być przyczyny.
    Cześć, bardzo mi przykro. Rozumiem doskonale, jakie to trudne.
    Jeśli mogę Wam cokolwiek doradzić to przede wszystkim zawiesiłaby starania dopóki nie zrobicie porządku z nasieniem. Maz zdecydowanie musi o siebie zadbać - zmiana stylu życia (umiarkowany sport), diety (akademia płodności ma dobre diety), suplementacja. Warto, żeby się dokładnie przebadał, w tym zrobił ten helicobacter pyroli, i Krzywe glukozowa oraz insulinową (jak będą wyniki wtedy konsultacja z diabetologiem, zajmującym się niepłodnością), oprócz tego warto, żeby zrobił test mar z krwi i nasienia (z nasienia może być przy kolejnym badaniu).
    Warto, żebyście poszukali pomocy kogoś zwracającego uwagę na szczegóły i drobiazgi kto dobrze ułoży mężowi suplementację i każe zbadać wszystko, co niezbędne. W tym temacie naprawdę polecam dietetyka Marcina Ostaszewskiego -Life Balance - wiem, ze kosztuje, ale taniej niż ivf na NFZ lub naprotechnologa (jest grupa na fb o naprotechnologii, i tam trzeba się dowiedzieć, kto dobry w tym temacie jest niedaleko was).
    Kariotypy warto, żebyście zrobili, szczególnie, że są na NFZ.
    To, ze to są puste jaka to niekoniecznie nasienie (chyba, ze w nim właśnie są przeciwciała przeciwplemnikowe). Jednak nasienie to częściej ciąże biochemiczne. Urodzenie córki w 27 tc może mimo wszystko wskazywć na problemy immunologiczne u Ciebie. Chorujesz na jakieś choroby autoimmunologiczne?
    Zbadaj koniecznie tez trombofilie.
    IUI i ivf nie maja sensu, efekt będzie ten sam, zachodzicie w ciąże.

    Magdanka, alauda, Butterfly23, Pinkflower lubią tę wiadomość

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1762 1454

    Wysłany: 15 września, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skala, dzięki.
    Test na helicobacter z krwi tak?
    Dietę z akademi płodności mamy i stosujemy od pewnego czasu. Wprawdzie nie trzymamy się w pełni, ale większości tak. Krzywe glukozowa i insulinowa miał zrobione.
    Mogę priv?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września, 10:13

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 15 września, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roszpunko, jeszcze raz przytulam 🫂 trzymam kciuki za Waszą diagnostykę 🤞🤞❤️❤️

    S.Roszpunka lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1184 1013

    Wysłany: 15 września, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roszpunko kiedyś zapisałam sobie z forum rozpiskę suplementów przygotowaną przez jedną dziewczynę, której mąż walczył ze słabymi parametrami. Z tego co pamiętam to stosował wszystko kilka miesięcy i udało jej się zajść w zdrową ciążę. Kilka innych dziewczyn (w tym trochę ja) korzystało z tego.

    Odnalazłam i przesyłam.
    https://zapodaj.net/plik-R5aTAFDZmH

    S.Roszpunka, Ewel1991, Echo lubią tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1258 1255

    Wysłany: 15 września, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roszpunko, helikobakter pylori najlepiej zrobić z kału. Wtedy zobaczysz czy bakteria jest obecna aktualnie

    S.Roszpunka lubi tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1762 1454

    Wysłany: 15 września, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Roszpunko kiedyś zapisałam sobie z forum rozpiskę suplementów przygotowaną przez jedną dziewczynę, której mąż walczył ze słabymi parametrami. Z tego co pamiętam to stosował wszystko kilka miesięcy i udało jej się zajść w zdrową ciążę. Kilka innych dziewczyn (w tym trochę ja) korzystało z tego.

    Odnalazłam i przesyłam.
    https://zapodaj.net/plik-R5aTAFDZmH

    Dziękuję.
    Tylko tak się zastanawiam czy nie powinno to być indywidualnie do danej osoby dostosowane? Kazdy ma inny poziom wszystkich witamin itp w organizmie, każdy ma inny metabolizm, każdy ma inną wagę itd. Nie znam się zupełnie na tym.
    Ogólnie to z racji naszego wieku nie wiem czy nie odpuścimy starań. Może to jest ten moment że limit się wyczerpał.
    Tyle czasu od zeszłorocznego poronienia były próby naprawy nasienia. Udało się teraz znienacka zajść, bo był jakiś jeden silniejszy, a i tak prawdopodobnie zepsuty, że stało się jak się stało. Wydaje mi się, że jest jakaś konkretniejsza przyczyna, której nie znamy, że nasienie jest takie słabe. Ale nie mam zielonego pojęcia w którym kierunku iść żeby sprawdzac.

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 15 września, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Dziękuję.
    Tylko tak się zastanawiam czy nie powinno to być indywidualnie do danej osoby dostosowane? Kazdy ma inny poziom wszystkich witamin itp w organizmie, każdy ma inny metabolizm, każdy ma inną wagę itd. Nie znam się zupełnie na tym.
    Ogólnie to z racji naszego wieku nie wiem czy nie odpuścimy starań. Może to jest ten moment że limit się wyczerpał.
    Tyle czasu od zeszłorocznego poronienia były próby naprawy nasienia. Udało się teraz znienacka zajść, bo był jakiś jeden silniejszy, a i tak prawdopodobnie zepsuty, że stało się jak się stało. Wydaje mi się, że jest jakaś konkretniejsza przyczyna, której nie znamy, że nasienie jest takie słabe. Ale nie mam zielonego pojęcia w którym kierunku iść żeby sprawdzac.
    Fragmentacja DNA, test HBA i posiewy. To trzeba by było wykonać. Tylko żeby nie robili seminogramu, bo nasienia może nie starczyć na tamte badania. Fragmentacja DNA plemników jest bardzo ważna.
    Co do suplementacji, to to są dawki profilaktyczne i tym krzywdy nie zrobisz. Może zbadać poziom wit D, ale w naszym klimacie nie przedawkujesz wit D braniem 4000j dziennie. Witamina E chyba Echo badała 🤔 i to jest dość drogie badanie. A dawka 400mg to jest dawka utrzymująca poziom. Tak samo l-arginina. Co do cynku i selenu, to też można zbadać ich poziom, bo tu faktycznie, lepiej nie przedawkować, ale to chyba też są drogie badania.

  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1184 1013

    Wysłany: 15 września, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Dziękuję.
    Tylko tak się zastanawiam czy nie powinno to być indywidualnie do danej osoby dostosowane? Kazdy ma inny poziom wszystkich witamin itp w organizmie, każdy ma inny metabolizm, każdy ma inną wagę itd. Nie znam się zupełnie na tym.
    Ogólnie to z racji naszego wieku nie wiem czy nie odpuścimy starań. Może to jest ten moment że limit się wyczerpał.
    Tyle czasu od zeszłorocznego poronienia były próby naprawy nasienia. Udało się teraz znienacka zajść, bo był jakiś jeden silniejszy, a i tak prawdopodobnie zepsuty, że stało się jak się stało. Wydaje mi się, że jest jakaś konkretniejsza przyczyna, której nie znamy, że nasienie jest takie słabe. Ale nie mam zielonego pojęcia w którym kierunku iść żeby sprawdzac.

    Przyczyna na pewno jakaś musi być, ale czy chcesz dalej jej szukać? Żylaków brak, praca nie mogła wpłynąć aż tak drastycznie na jakość plemników. Prawdopodobnie już w dzieciństwie lub wieku nastoletnim mogło coś się zadziać. Może powinniście umówić się do dobrego androloga, aby indywidualnie rozpisał suplementy i leczenie, jeśli obawiasz się że na własną rękę nic to nie da.
    Kliniki często współpracują z andrologami.
    Podobno najlepszym andrologiem jest dr Wolski.

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 15 września, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż brał wit E 400mg koenzym q10 100mg, wit D 4000j, l-arginina 1000mg, l-karnityna 2000mg, berberyna 500-1000mg, folian 400mg, nac 600mg, b12 500mg, magnez z b6, inozytol 1000mg, cynk i selen dawki standardowe z supli

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 15 września, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Przyczyna na pewno jakaś musi być, ale czy chcesz dalej jej szukać? Żylaków brak, praca nie mogła wpłynąć aż tak drastycznie na jakość plemników. Prawdopodobnie już w dzieciństwie lub wieku nastoletnim mogło coś się zadziać. Może powinniście umówić się do dobrego androloga, aby indywidualnie rozpisał suplementy i leczenie, jeśli obawiasz się że na własną rękę nic to nie da.
    Kliniki często współpracują z andrologami.
    Podobno najlepszym andrologiem jest dr Wolski.
    Z tego co tu się oczytałam, bardzo dużo mężczyzn na słabe nasienie bierze clostilbegyt. Może warto by było spróbować?

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1762 1454

    Wysłany: 15 września, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Przyczyna na pewno jakaś musi być, ale czy chcesz dalej jej szukać? Żylaków brak, praca nie mogła wpłynąć aż tak drastycznie na jakość plemników. Prawdopodobnie już w dzieciństwie lub wieku nastoletnim mogło coś się zadziać. Może powinniście umówić się do dobrego androloga, aby indywidualnie rozpisał suplementy i leczenie, jeśli obawiasz się że na własną rękę nic to nie da.
    Kliniki często współpracują z andrologami.
    Podobno najlepszym andrologiem jest dr Wolski.

    Przyczyna może nawet nie zostać wykryta tak naprawdę. Tak jak napisałaś- może to coś w dzieciństwie bądź wieku nastoletnim coś się podziało. Mąż też miał jako dziecko zabieg na wnętrostwo (nie wiem czy dobrze napisałam), ale dość późno, bo chyba miał 7 lat.

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1762 1454

    Wysłany: 15 września, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Z tego co tu się oczytałam, bardzo dużo mężczyzn na słabe nasienie bierze clostilbegyt. Może warto by było spróbować?

    Też to gdzieś wyczytalam

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Echo Autorytet
    Postów: 4045 2379

    Wysłany: 15 września, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clostilbegyt jest bardzo skuteczny, zdecydowanie warto.

    Roszpunko, zanim zmienicie suplementację polecam wykonać ten pakiet (wychodzi najtaniej):
    https://diag.pl/sklep/badania/onkopakiet-do-6-wybranych-pierwiastkow-we-krwi-se-as-zn-cd-pb-cu/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września, 13:12

    S.Roszpunka lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1762 1454

    Wysłany: 15 września, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Fragmentacja DNA, test HBA i posiewy. To trzeba by było wykonać. Tylko żeby nie robili seminogramu, bo nasienia może nie starczyć na tamte badania. Fragmentacja DNA plemników jest bardzo ważna.

    Z tej ilości nasienia jaką mąż z siebie "wydala", to by trzeba robić te badania "na raty" 🤦🏼‍♀️ o ile w ogóle choć na jedno z tych badań by starczyło.
    Kiedyś jak robił dna, hba, to tez leżało. I to był jeden raz jak się udało wszystko zrobić....

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1762 1454

    Wysłany: 15 września, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Clostilbegyt jest bardzo skuteczny, zdecydowanie warto.

    Roszpunko, zanim zmienicie suplementację polecam wykonać ten pakiet (wychodzi najtaniej):
    https://diag.pl/sklep/badania/onkopakiet-do-6-wybranych-pierwiastkow-we-krwi-se-as-zn-cd-pb-cu/

    Bardzo dziękuję!

    Echo lubi tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1762 1454

    Wysłany: 15 września, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mężowi powiedziałam, że pomagacie mu ogarnąć sprawę i aż łzy w oczach miał 😁 dziękujemy

    Butterfly23, Echo, aszin, Elza1234, Patisonek 25, alauda, Pinkflower lubią tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 4300 2249

    Wysłany: 15 września, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak tam u Was sytuacja z wodą? 🌊
    Jesteście bezpieczne? Wszystko u Was dobrze?💕🙏

    Starania od 2021
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️immunosupresja (equoral i encorton)
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo -łyżeczkowanie
    🔥-17kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    Lipiec 2024 ➡️immunosupresja
    05.08.2024 IUI pęcherzyk nie pękł😪
    03.09.2024 IUI ❌️
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1762 1454

    Wysłany: 15 września, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Dziewczyny a jak tam u Was sytuacja z wodą? 🌊
    Jesteście bezpieczne? Wszystko u Was dobrze?💕🙏

    U mnie tak. Wiem, że w naszym mieście niektórzy mieli zalane piwnice, powalone drzewa też byly, ale większych szkód nie było.

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 15 września, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Dziewczyny a jak tam u Was sytuacja z wodą? 🌊
    Jesteście bezpieczne? Wszystko u Was dobrze?💕🙏

    U mnie wczoraj było niebezpiecznie bo mieszkam w dolinie i spływa woda z pól, rowy prawie się przelały. Na szczęście przestało lać i woda opadła. Straż interweniowała i w takich zagrożonych domach ustawiali worki z piaskiem. Ale serca mi pęka jak widzę co się dzieje, jak w chwilę można stracić dom 😔

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 4300 2249

    Wysłany: 15 września, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To całe szczęście że Wam się nic nie stało ale jak się patrzy w necie to serce boli ile zniszczeń i podtopień 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września, 20:39

    Starania od 2021
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️immunosupresja (equoral i encorton)
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo -łyżeczkowanie
    🔥-17kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    Lipiec 2024 ➡️immunosupresja
    05.08.2024 IUI pęcherzyk nie pękł😪
    03.09.2024 IUI ❌️
‹‹ 1214 1215 1216 1217 1218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ