X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1348 1176

    Wysłany: 31 stycznia, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly niestety się nie znam, ale dzięki za wyjaśnienie. Nie obwiniaj się że wcześniej nie zrobiłaś tych badań. Tak jak my wszystkie wierzyłaś że w końcu się uda. Jestem pewna że gdyby lekarz powiedział Ci o tym wcześniej to byś wykonała badania. Świetnie że wzięłaś to w swoje ręce i już wyniki spływają. Jeśli będziesz zainteresowana to mogę oddać Ci wizytę u dr S 13 marca bo ja będę rezygnować.

    Jednorożec dopiero teraz odniose się do Twojej ciotki- co za okropna kobieta! Okropne jest to zaglądanie komuś do łóżka i interesowanie się czy współżyje bez zabezpieczenia czy chce mieć dzieci czy nie. Dobrze że odreagowałaś w stajni 🙂

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1551 1834

    Wysłany: 31 stycznia, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @jednorozec89 - sama myślałam o jeździe konnej. Ale! To tylko myślałam, żeby mieć jakieś hobby. Konie wydają się takie cudowne, jazda jest trudna? Ciekawa jestem emocji :)

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9461 10031

    Wysłany: 31 stycznia, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka dzięki ❤️ chętnie bym wzięła, ale nie po drodze strasznie mi teraz ten Kraków 😞 nie wiem czy jutro nie zadzwonię i nie ubłagam, żeby się zgodził na teleporadę. Ale pewnie takich telefonów z taką prośbą mają dziennie kilka.

    Magdanka lubi tę wiadomość

  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1348 1176

    Wysłany: 31 stycznia, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Magdanka dzięki ❤️ chętnie bym wzięła, ale nie po drodze strasznie mi teraz ten Kraków 😞 nie wiem czy jutro nie zadzwonię i nie ubłagam, żeby się zgodził na teleporadę. Ale pewnie takich telefonów z taką prośbą mają dziennie kilka.

    Zawsze warto spróbować, nic nie zaszkodzi, a może się uda 🥰 ja rezygnuje bo też mi strasznie nie po drodze, pójdę do pani doktor ginekolog ze specjalizacją immunologiczną w Warszawie, a jeśli ona mi nic nie poradzi to wtedy pozostanie wycieczka do Krakowa 🙂

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2844 2697

    Wysłany: 1 lutego, 05:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    To bardzo podobnie mówił do mojego. Widać że wszyscy jadą na takich samych zaleceniach. Mnie też pocieszał że inne kobiety poroniły więcej razy a teraz mają dzieci. Ja go zapytałam, to co mam ronić aż do skutku i nic nie badać? To powiedział że to też jest metoda. Mam wrażenie że i heparynę też nam dają w ciemno, bo dopytujemy i pewnie dla naszego spokoju ją dają. Ehh tyle kasy na tę wizyty żeby niczego się nie dowiedzieć
    Jak poszłam do mojej po 2 stracie to powiedziała mi „a wie pani, mam taką pacjentkę co 7 raz jest w ciąży i teraz znowu musiałam jej powiedzieć po 1 prenatalnych że płód umiera”
    Ale zapytałam jej co to ma za znaczenie? Że ja nie cieszę się czyimś nieszczęściem

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9461 10031

    Wysłany: 1 lutego, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower możesz mi przypomnieć od kiedy masz brać encorton? Od pozytywnego testu?

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 1 lutego, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka na początku jest trudna, nogi bolą ale z czasem to sama przyjemność. Wczoraj mialam słabą jazdę bo po pierwsze próbowałam nowego koniai nie blyma pewna na co go stać ale okazał się kochanym misiem. A po drugie spadlam ostatnio i miałam lęki przed galopem :)

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3143 1625

    Wysłany: 1 lutego, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Pinkflower możesz mi przypomnieć od kiedy masz brać encorton? Od pozytywnego testu?

    Mam zapisane, że encorton i accofil od potwierdzenia ciąży. Właśnie się nad tym zastanawiałam ostatnio co to do końca znaczy czy od pozytywnego testu czy od bety. Postaram się wywołać Echo, może ona nam podpowie.

    Edit przy accofilu moja gin w zaleceniach napisała, że od pozytywnego testu zastrzyk więc zakładam że encorton tak samo. Dopytam ja w marcu na monicie jeszcze o to.

    Echo, jesteś? Pamiętasz kiedy zaczynałaś brać leki ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego, 09:34

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3143 1625

    Wysłany: 1 lutego, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Jak poszłam do mojej po 2 stracie to powiedziała mi „a wie pani, mam taką pacjentkę co 7 raz jest w ciąży i teraz znowu musiałam jej powiedzieć po 1 prenatalnych że płód umiera”
    Ale zapytałam jej co to ma za znaczenie? Że ja nie cieszę się czyimś nieszczęściem

    Straszne, okropne. Jak to ma niby pomóc kobiecie po stracie. 😡🥺

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1348 1176

    Wysłany: 1 lutego, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Jak poszłam do mojej po 2 stracie to powiedziała mi „a wie pani, mam taką pacjentkę co 7 raz jest w ciąży i teraz znowu musiałam jej powiedzieć po 1 prenatalnych że płód umiera”
    Ale zapytałam jej co to ma za znaczenie? Że ja nie cieszę się czyimś nieszczęściem

    Ginekolodzy tak mówią bo zapewne sami nie doświadczyli straty, dla nich jesteśmy jednymi z wielu i nie odczuwają tych emocji co my. Mój mi sam opowiadał że jego żona miała bezproblemową ciążę.

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 1 lutego, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Ginekolodzy tak mówią bo zapewne sami nie doświadczyli straty, dla nich jesteśmy jednymi z wielu i nie odczuwają tych emocji co my. Mój mi sam opowiadał że jego żona miała bezproblemową ciążę.
    O to mój odwrotnie, mówił że jego syn jest cudem, bardzo długo się o niego starali jego żona kilka razy poroniła i wie dokładnie jak to jest.

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1551 1834

    Wysłany: 1 lutego, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @pinkflower - a ten lek accofil to na co? To jak heparyna?
    Wiesz co od pozytywnego testu nie od bety- ja np mam takie zalecenie że już przy teście mam włączyć leki.

    @jednorozec89 - bo zaczynasz mnie zachęcać do jazdy konnej! Ja w ogóle wymyśliłam sobie że kupię konia i zrobię ranczo 🤣 hahah ale to jeździsz na jakimś wybiegu czy tak jak w filmach po lesie itd ? 😀

    @magdanka - to co mówią lekarze czasami to w głowie się nie mieści.. 🥲 ja jak słyszę słowo: Pani Młoda.. albo dobrze że teraz… to mnie wyrzuca z butów.

    Mogę podpytać jaki macie śluz przez @ albo w ogole w cyklu ? Bo cholercia.. chyba jakaś infekcja na horyzoncie. Coś nie tak u mnie 😕

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 1 lutego, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka przeważnie po placu są latem rajdy terenowe ale ja jeszcze się nie odważyłam. Planuje w tym roku

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3143 1625

    Wysłany: 1 lutego, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    @pinkflower - a ten lek accofil to na co? To jak heparyna?
    Wiesz co od pozytywnego testu nie od bety- ja np mam takie zalecenie że już przy teście mam włączyć leki.

    @jednorozec89 - bo zaczynasz mnie zachęcać do jazdy konnej! Ja w ogóle wymyśliłam sobie że kupię konia i zrobię ranczo 🤣 hahah ale to jeździsz na jakimś wybiegu czy tak jak w filmach po lesie itd ? 😀

    @magdanka - to co mówią lekarze czasami to w głowie się nie mieści.. 🥲 ja jak słyszę słowo: Pani Młoda.. albo dobrze że teraz… to mnie wyrzuca z butów.

    Mogę podpytać jaki macie śluz przez @ albo w ogole w cyklu ? Bo cholercia.. chyba jakaś infekcja na horyzoncie. Coś nie tak u mnie 😕

    Accofil u mnie ze względu na braki tych waznych kirów implantacyjnych.

    Wiecie dziewczyny czy heparynę należy przechowywać w lodówce?

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1348 1176

    Wysłany: 1 lutego, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Accofil u mnie ze względu na braki tych waznych kirów implantacyjnych.

    Wiecie dziewczyny czy heparynę należy przechowywać w lodówce?

    W temp pokojowej, ale nie przegrzewać, najlepiej do 25C max

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1805 1481

    Wysłany: 1 lutego, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w lutym!
    Niech ten miesiąc będzie przełomowym na naszym wątku, pełen dwóch kresek! ❤️😍
    Dobrej kawusi 😘

    Jednorożec89, Pinkflower, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3708 3826

    Wysłany: 1 lutego, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Witajcie w lutym!
    Niech ten miesiąc będzie przełomowym na naszym wątku, pełen dwóch kresek! ❤️😍
    Dobrej kawusi 😘
    U mnie będzie przełomowy jak znów coś mi w wymazie nie wyjdzie i neo będę musiała histeroskopii odkładać. Jak mam mieć to chcę moec to już za sobą
    Bardzo się boke

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1805 1481

    Wysłany: 1 lutego, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    U mnie będzie przełomowy jak znów coś mi w wymazie nie wyjdzie i neo będę musiała histeroskopii odkładać. Jak mam mieć to chcę moec to już za sobą
    Bardzo się boke

    I za to trzymam kciuki, by było pozytywnie dla Ciebie.

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9461 10031

    Wysłany: 1 lutego, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Mogę podpytać jaki macie śluz przez @ albo w ogole w cyklu ? Bo cholercia.. chyba jakaś infekcja na horyzoncie. Coś nie tak u mnie 😕
    Ja mam różnie. Czasami sucho, a czasami taki jak płodny.
    Przed i po owu mam kremowy śluz.

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1551 1834

    Wysłany: 1 lutego, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Ja mam różnie. Czasami sucho, a czasami taki jak płodny.
    Przed i po owu mam kremowy śluz.

    No ja właśnie teraz mam kremowy dosłownie jak krem, ale tak jakoś dużo. Jeszcze czuję taki dyskomfort i lekkie pieczenie. Zawsze coś 😕

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
‹‹ 715 716 717 718 719 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ