X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania po wkładce hormonalnej
Odpowiedz

Starania po wkładce hormonalnej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gab3094 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 marca, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez ostatnie 4 lata miałam wkładkę Mirena. Zdecydowaliśmy się na dziecko więc miesiąc temu wyciągnęłam wkładkę i zaczęliśmy starania.
    W trakcie używania spirali mój okres pojawiał się raz dwa razy w roku i to na chwilę. Odkąd wyjęłam spiralę mija już 30 dni a ja do tej pory nie dostałam okresu… czy ktoś tutaj ma doświadczenie w staraniu się po spirali tej konkretnej ?
    Wzięłam się ostro za sprawdzenie swojego cyklu więc jakoś po tygodniu od wyjęcia zaczęłam robić testy owulacyjne i te nie były do tej pory tak na 100% z ciemnym paskiem ale stawały się ciemniejsze i potem nagle z dnia na dzień jasne. I ten najciemniejszy pasek był 10 dni temu. Starania podjęliśmy od pierwszego dnia po wyjęciu i słyszałam że się zdarza czasem że już w pierwszym cyklu można zajść w ciążę więc ten okres się nie pojawia.
    W międzyczasie miałam lekkie krwawienie ale to była taka jaśniejsza krew bardziej niż krwawienie okresowe. Do tego od dwóch tygodni od czasu do czasu bolą mnie jajniki…
    Mieszkam w Holandii i tutaj lekarz rodzinny zaleca wizytę u ginekologa dopiero przy bólach lub po roku starań…

    Miał ktoś podobne doświadczenia?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ