X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania się o dziecko a epilepsja
Odpowiedz

Starania się o dziecko a epilepsja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Emilka92 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest tutaj jakaś dziewczyna albo mama która w trakcie ciąży brała leki na epilepsję ? Mam taką sytuację że staramy się o dziecko a biorę leki p/padaczkowe Convulex 300 oraz Neutrop 300. Biorę te leki od niedawna a czytałam że starając się o dzidzie nie powinam brać leku Convulex.Czy któraś z Was była w takiej sytuacji ?

  • monia22222 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja choruje na epilepsje. 5 lat temu urodziłam synka. Niestety nie brałam takich leków dostałam najbezpieczniejszy czyli Lamitrin. Wiem że nie można brać Depakiny Chrono. Teraz staram się o 2 dziecko i także zażywam Lamitrin.

    monia22222
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, też choruje na epi już 20 lat. Ja urodziłam dziecko w 2018 roku i brałam levetiracetam Teva 1000, teraz planuje drugie i biorę zamiennik levebon 1000. Najlepiej przy planowaniu nie zmieniać leku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a długo chorujecie? Ja leki już chyba wszystkie wybrałam przez te 20 lat i nic nie pomaga, odkąd urodziłam córeczkę już 2,5lat miewan jeszcze więcej napadów.
    Napiszcze coś o sobie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2020, 23:32

  • monia22222 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 8 września 2020, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja choruje 21 lat. Ja urodziłam synka w 2015 i od tej pory miałam 1 atak. Teraz planuje drugie ale trochę się obawiam bo mam 34 lata.

    monia22222
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2020, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już skończyłam 36 lat i moja córeczka ma 2 lata dopiero (długie starania 6 lat), pod koniec tego roku planowałam drugie ale w lutym zaszłam w ciążę nieplanowana niestety poroniłam i teraz mam obawy.
    Monia22222 a ataki masz duże czy małe? Bo ja duże też raz w roku mam ale małe nieraz 3 razy dziennie (utrata świadomości - to mały u mnie)

  • monia22222 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 12 września 2020, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My o syna staraliśmy się 5 lat. Przeszłam in vitro lecz się nie udało. W ciąży miałam jeden atak. U mnie ataki wyglądają że tracę przytomność nie oddycham i ma drgawki. To ci współczuję. A jak Twoje wyglądają duże?

    monia22222
  • monia22222 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 12 września 2020, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już synka badałam czy nie ma padaczki ale wyniki są dobre. Urodził się z obniżonym napięciem mięśniowym. A rodziłaś naturalnie czy miałaś cc?

    monia22222
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój atak duży wygląda tak że padam, tracę przytonmosn, mam przegryziony język, drgawki, i zasypiam na 1,5godz, po ataku jestem ospała i lekko mnie głowa boli, najgorsze jest to że miałam przeważnie z rana jak jeszcze spałam a ostatnio miałam w południe padłam na podwórku na betonie.
    Miałam cesarke, niezapowiedzianą 😉, naturalnie się bałam, a Ty?
    A jakie badania robiłaś synkowi?

  • monia22222 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 13 września 2020, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam mu eeg bo strasznie się zapatrywał a to może się niestety wiązać z padaczką. U mnie neurolog nie zgodziła się na cesarkę ponieważ to nie jest przeciwwskazanie do porodu naturalnego. Ale pogadałam z ginekologiem że bardzo się boję i wypisał mi cesarkę.

    monia22222
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała w drugim miesiącu trafiła do szpitala, straciła chwilowo przytomność i też zapatrywała się w jeden punkt miała zrobione eeg ale nic nie wykazało. To chwilowe patrzenie w jeden punkt miała do pół roku a później minęło i na razie cisza. Mam nadzieję że tym naszym bobaskom nic nie będzie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi neurolog wypisał cesarke, ja się też bałam ale ginekolog powiedział że jak chce to będzie, miałam urodzić ok 10 lutego a urodziłam 3 tyg wcześniej

  • monia22222 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 15 września 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaką bierzesz dawkę kwasu foliowego? Bo ja 15mg taką mi przepisała ginekolog. Mój mały też miał przez jakiś moment a potem przeszło. Też mam nadzieję że będą zdrowe bo ciężka ta choroba. A jak karmiłaś piersią czy mm?

    monia22222
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy biorę rzadko bo zapominam, a jak biorę to 0,8. Tak było przy pierwszym dziecku, W październiku chyba pójdę do ginekologa na konsultacje bo chyba zacznę "starania" o drugie, nie ma co czekać. Mleko modyfikowane od pierwszych dni a jeszcze córeczka ma uczulenie na białko mleka krowiego i pije nutramigen od drugiego miesiąca,
    A chorujesz jeszcze na coś?

  • monia22222 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 15 września 2020, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na nic więcej nie choruje. Ma zespół policystycznych jajników i dałam sobie rok na ciąże jak się nie uda to trudno. Ja w pierwszej ciąży też brałam 0,8 kwasu foliowego.

    monia22222
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2020, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze mam niedoczynność tarczycy a to też wpływa na ciąże, jak urodziłam córkę to nie biorę leków na tarczycę bo wyniki robię co parę miesięcy i są dobre ale chyba pójdę jeszcze w tym roku do endokrynologa, zobaczymy co powie, bo tu leki się bierze już do końca. Na padaczkę już mam dość leków tyle lat więc jak wyniki dobre na tarczycę to nie biorę, może to błąd no ale,.
    Obawiam się cukrzycy bo w ciąży miałam ciążowa, a to dziedziczne
    Trochę się rozpisalam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia22222 zapisałam się do ginekologa na 14 X, coś mi się cykle skróciły po poronieniu i bardzo skąpe są. Zrobiłam w tyg wyniki na Tsh i mam 2.45ngml, chyba zacznę brać leki, A jak u Ciebie z cyklami?

  • Andzia91 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 19 października 2020, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja choruję 11 lat. Biorę Lamitrin 150-50-150, kwas foliowy i od dwóch cykli duphaston(cykle trwały nawet 60 dni). Ostatni cykl z dupkiem piękny 28 dni. Dziś kolejny 15 dc i dostałam miesiączki...a 4 dni temu miałam kłócie w lewym jajniku i myślałam że to owu...

    21.03 dwie kreski na teście
    06.04 jest ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Andzia91 a można wiedzieć ile masz lat? Rozumiem że jeszcze nie masz dziecka?

    Monia22222 byłam u ginekologa tydzień temu i kazał brać leki na tarczycę, za dwa miesiące mam zrobić wynik i jak nic się nie zmieni to endokrynolog mnie czeka.
    Byłam u niego w 16 dniu cyklu i coś z owulacja jest nie tak, robiłam progesteron i wynik 12,05ngml mówił, że niski progesteron i 100 % niema że owolacja się odbyła. Coś mi się wydaje, że mam niedomoga lutealna. Chyba e-mail napisze do ginka, za dużo objawów mam a na wizycie nie napomnelam mu o tym 😉

  • Andzia91 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 3 listopada 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W marcu 30 lat kończę...😔Nie mam dzieci. Lata lecą a starania nie przynoszą efektów...Czasami już mnie taka załamka łapie że szok.
    Jeszcze teraz mam 30dc,od 3 dni plamiłam. Myślałam że miesiączka idzie a dziś przestało...

    21.03 dwie kreski na teście
    06.04 jest ❤
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ