X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania z metformina ;)
Odpowiedz

Starania z metformina ;)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny;)
    Chcialam zadac pytanie czy ktoras z Was brala lub bierze metformine ktora ma za zadanie uregulowac cykle wspomoc owulacje i tym samym ulatwic droge do zajcia w ciaze?
    Pytam bo sama dostalam od lekrza dawke Glucophage500 ktory ma pomoc i tak sie zastanawiam czy do dobra droga ;)

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 2 października 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2019, 20:50

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robilam badanie glukozy z obciazeniem;)
    Pierwszy pobor wyszedl w normie chociaz blisko gornej granicy po tabletce wzroslo po 3 pobraniu spadlo nizej niz pobranie na czco;)
    Ogolnie mam wysokie LH i cykle 35 dniowe lekarza stwierdzil ze metformina wplynie na.prace jajnikow dzieki czemu cykl powinnien mi sie troche skrocic i tym samym owulacja wystapi szybciej ;)
    No i zastanawiam sie wlasnie czy to dobra doroga oczywiscie jem nie znam.sie na tym wiec stosuje sie do zalecen.lekarza ale tak pytam.z ciekawosci czy ktos mial moze podobna sytuacje i czy rzeczywiscie to pomaga;)

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 2 października 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2019, 20:50

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 7 października 2018, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, mam PCO. Owulacji nie miałam od marca do września tego roku. Miesiąc temu zaczęłam brać metformax 500, 2x1 - monitoring w październiku pokazał dwa pęcherzyki 16mm oraz 22mm więc uważam, że może zdziałać cuda. Większość dziewczyn po włączeniu tego leku zaszło w ciąże. :) też na to liczę

    Żanetka93 lubi tę wiadomość

    ov72hlz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gozomalta wrote:
    hej, mam PCO. Owulacji nie miałam od marca do września tego roku. Miesiąc temu zaczęłam brać metformax 500, 2x1 - monitoring w październiku pokazał dwa pęcherzyki 16mm oraz 22mm więc uważam, że może zdziałać cuda. Większość dziewczyn po włączeniu tego leku zaszło w ciąże. :) też na to liczę

    Czyli rzeczywiscie moze zdzialac cuda ;)
    Ja.zauwazylam.ze skrocil sie cykl wiec mysle ze to dobra droga.
    Zastanawialam.sie tylko bo to ogolnie lek na cukrzyce ktorej nie mam hehe

  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 8 października 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie metformax pomógł po 2,5 roku starań!
    a tez mialam małą dawkę- 850 g raz dziennie

    Żanetka93 lubi tę wiadomość

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucecita wrote:
    Mnie metformax pomógł po 2,5 roku starań!
    a tez mialam małą dawkę- 850 g raz dziennie
    Gratulacje ;);)
    Ja mam dawke 500 raz dziennie na noc ale to dlatego ze nie mam wysokiego cukru itp chodzilo raczej o prace jajnjkow jak to nazwal lekarz zeby przyspieszyc bo mialam pozne owulacje.
    Mam te zawyzone LH w pierwszych dniach cyklu i niby na to tez ma pomoc:D
    No narazie jem i czekam na efekty :D
    Napewno widze poprawe bo juz drugi cykl zapowiada siesię krotszy a to juz u mnie duza poprawa;)

  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 8 października 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, to bardzo dobry lek, wpływa na cały organizm

    tylko tez pilnuj co jesz, bo to jest lek na cukier, wiec trzeba ograniczyc cukry proste itp.

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucecita wrote:
    tak, to bardzo dobry lek, wpływa na cały organizm

    tylko tez pilnuj co jesz, bo to jest lek na cukier, wiec trzeba ograniczyc cukry proste itp.

    Tak wiemm odrzucilam wlaasnie slodycze i tym podobne przerzucialam sie na warzywka owoce ogolnie wszystko co zdrowe ;)

    Moge zapytac jak dluzo zazywalas ten lek przed ciaza?;)
    Ja zaczynam drugi miesiac;)

  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 8 października 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może Wy mi pomożecie. Założyłam nowy wątek, ale cisza. Przez pół roku nie miałam owulacji, aż w tym miesiącu zaczęły mi rosnąć pęcherzyki i to aż dwa. W 9 dc w lewym jajniku 16mm pęcherzyk, a w prawym jajniku 22mm, endometrium 5,5mm. Brak płynu w zatoce douglasa. Dostałam estrogeny na poprawę endometrium, a także od 2-7dc cyklu brałam clo raz dziennie do tego cały czas 2x1 metformax 500. Dziś byłam znowu na ocenie owulacji - 13 dcień cyklu, endometrium się poprawiło 8mm, a pęcherzyki takie same jak 4 dni temu. Jednakże w zatoce douglasa pojawił się płyn, wczoraj miałam dzień wyjęty z życia cała macica spuchnięta, jajniki, nie mogłam siedzieć. Ginekolog karze mi przyjść pojutrze na kolejny monitorig. Powiedzcie, pocieszcie mnie czy jest możliwe, że była owulacji czy tworzą się torbiele? Jestem załamana, już brakuje mi sił oraz cierpliwości.

    ov72hlz.png
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 9 października 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka93 wrote:
    Tak wiemm odrzucilam wlaasnie slodycze i tym podobne przerzucialam sie na warzywka owoce ogolnie wszystko co zdrowe ;)

    Moge zapytac jak dluzo zazywalas ten lek przed ciaza?;)
    Ja zaczynam drugi miesiac;)
    3 miesiace
    i zaraz po pozytywnym tescie odstawilam

    chcialam kontynuowac diete cukrzycowa w ciazy, ale niestety totalnie mnie odrzucilo od tego co jadlam :D

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2018, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gozomalta wrote:
    Dziewczyny, może Wy mi pomożecie. Założyłam nowy wątek, ale cisza. Przez pół roku nie miałam owulacji, aż w tym miesiącu zaczęły mi rosnąć pęcherzyki i to aż dwa. W 9 dc w lewym jajniku 16mm pęcherzyk, a w prawym jajniku 22mm, endometrium 5,5mm. Brak płynu w zatoce douglasa. Dostałam estrogeny na poprawę endometrium, a także od 2-7dc cyklu brałam clo raz dziennie do tego cały czas 2x1 metformax 500. Dziś byłam znowu na ocenie owulacji - 13 dcień cyklu, endometrium się poprawiło 8mm, a pęcherzyki takie same jak 4 dni temu. Jednakże w zatoce douglasa pojawił się płyn, wczoraj miałam dzień wyjęty z życia cała macica spuchnięta, jajniki, nie mogłam siedzieć. Ginekolog karze mi przyjść pojutrze na kolejny monitorig. Powiedzcie, pocieszcie mnie czy jest możliwe, że była owulacji czy tworzą się torbiele? Jestem załamana, już brakuje mi sił oraz cierpliwości.

    Z tego co wiem plyn w zatoce douglasa pojawia sie tuz po owulacji ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucecita wrote:
    3 miesiace
    i zaraz po pozytywnym tescie odstawilam

    chcialam kontynuowac diete cukrzycowa w ciazy, ale niestety totalnie mnie odrzucilo od tego co jadlam

    Ja zaczynam drugi miesiac brania . Staram sie za duzo nie myslec no ale mam nadzieje ze wlasnie ten lek mi pomoze ;)

  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Odnośnie tematu - pisałam Wam poprzednio, że w pierwszym miesiącu brania metformaxu zaczęły mi rosnąć dwa pęcherzyki. Skończyło się to PODWÓJNĄ OWULACJĄ, którą mam teraz w brzuchu. W czwartek zaczynamy 7 tydzien i mamy drugie usg :)

    Żanetka93, Agagusia, Umka lubią tę wiadomość

    ov72hlz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje;);)

    Jakie mialas wyniki zanim zaczelas brac lek i jaka mialas dawke?;)

  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 8 listopada 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli pytanie do mnie o wyniki to szczerze - nie wiem. Nie miałam robionych żadnych krzywych cukrowych itp. Od odstawienia anty gdy zaczeły się moje problemy z PCO przytyłam kilka kg, pojawił się problem z owłosieniem i po wielu miesiącach stosowania clo i letrozolu inny lekarz zasugerował mi metformax 500 (pierwszy tydzień - pół tabletki rano i wieczorem, a w kolejnych już normalna dawka, czyli jedna tabletka rano, a druga wieczorem), a dziś na usg widziałam moje serduszko już :))

    Umka lubi tę wiadomość

    ov72hlz.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ