X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staranie i kolejne zwątpienie
Odpowiedz

Staranie i kolejne zwątpienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • DariaBN Koleżanka
    Postów: 38 14

    Wysłany: 8 listopada 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. W związku ze swoim partnerem jestem od 4 lat, nigdy się nie zabezpieczalismy, nie uważaliśmy, więc co raz częściej zaczęłam się zastanawiać, że coś musi być nie tak! Ja byłam u ginekologa, chcialam zacząć od siebie, nie chcialam ,aby partner czul,że wychodzę z załozenia,że to jego wina, wiecie...męskie ego.Ginekolog stwierdzila, żw cykle mam regularne (co 27/28dni) budowa jest ok, usg ok. Namówić partnera do badań było bardzo ciężko, droga przez mękę, aż w końcu wybrał sie dzisiaj sam, z własnej inicjatywy . Pierwsze badania dostał na hormony (testosteron, prolaktyna i tyreotropina TSH) dzisiaj mamy mieć wieczorem wyniki... jeśli to nie problem hormonów (chłopak był kulturystą, stąd myslimy o hormonach ) to ja będę mieć badania hormonalne a partner badania nasienia. Cieszę się, że wzięliśmy się oboje za to teraz, pomimo mojego młodego wieku(24lata). Proszę... trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze,strasznie sie martwie

  • DariaBN Koleżanka
    Postów: 38 14

    Wysłany: 9 listopada 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaliśmy wyniki badań: TSH 3 generacja: 0,985 mU/L( norma 0.35-5.5)
    Prolaktyna: 21.4 ng/ml (norma 2.1-17.7)
    testosteron: 5.19(norma 2.41-8.27) co sądzicie o tych wynikach? umówieni jesteśmy do endo, ale do tego czasu chcialabym się od Was dowiedzieć czy te wyniki są zle, czy przekroczona prolaktyna ma wplyw na plodność?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysoka prolaktyna to nigdy nie jest ok, czy u kobiet czy u mężczyzn..
    Ale nie wiem co ogólnie wysoka prolaktyna u mężczyzn znaczy - ale google prawdę powie (+ najważniejsze lekarz)

    Hmm, dziwne, że nie zrobiliście najważniejszego - badania nasienia..

    I z własnego doświadczenia jeśli bym usłyszała od mojej gin tekst, że wszystko ze mną ok bo mam regularne cykle to bym więcej do niej nie poszła..

    Miałam cykle książkowe. 27-29 dni.

    Gdybym nie mierzyła temperatury + nie była na monitoringu w życiu bym się nie dowiedziała że mam za krótką fazę lutealną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2017, 12:14

    edwarda20 lubi tę wiadomość

  • DariaBN Koleżanka
    Postów: 38 14

    Wysłany: 9 listopada 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz... ja myślę, że to był skrót myślowy. Ginekolog kntrolując mnie od lat i znając mojego narzeczonego ( to ze byl kulturystą) stwierdzila,że badania należy zacząć od niego. Dzwonilam teraz do endo, jutro mamy jeszcze zlecone kilka badań dodatkowych i 22.11 konsultacja z wynikami plus usg. Jeśli u niego wszystko będzie ok ( a na razie prolaktyna jest lekko podwyższona, więc ciekawe jak estradiol ) to będziemy badać nasienie, a potem sprawdzam swój organizm czy z nim wszystko w porządku. Zamierzam wziąć się teraz za mierzenie temperatury od nowego cyklu, żeby bardziej poznać swój organizm

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam jedną gin od momenty kiedy byłam u niej pierwszy raz mając 16 lat.

    Ale bez potrzeby nie korzystamy z gin kilka razy w miesiacu by mogła gin stwierdzić, że jest ok.
    Więc bez monitoringu owulacji nie mogła stwierdzić, że jest ok..

    A gdzieś tutaj był wątek o kulturystach. Jeśli robił to z głową, stosował odblok po kuracji. To nawet powinno być to u niego na plus. :D

  • DariaBN Koleżanka
    Postów: 38 14

    Wysłany: 22 listopada 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po badaniach. Wszystko wyszło w porzadku, jedynie testoteron jak powiedziala endo "mogłby być wyższy". Narzeczony umówiony został już na badanie nasienia oraz lh, testosteronu całkowitego i wolnego... strasznie się tym wszystim martwie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DariaBN wrote:
    Jesteśmy po badaniach. Wszystko wyszło w porzadku, jedynie testoteron jak powiedziala endo "mogłby być wyższy". Narzeczony umówiony został już na badanie nasienia oraz lh, testosteronu całkowitego i wolnego... strasznie się tym wszystim martwie

    Nie martw się tylko spokojnie zbadaj wszystko i czekaj na wyniki. Nie ma siły żeby przez 4 lata bie zajść w ciążę będąc zdrowym także cos jest nie tak i im szybciej sie dowiesz tym szybciej wyleczysz. Powodzonka

  • DariaBN Koleżanka
    Postów: 38 14

    Wysłany: 29 listopada 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedzialek narzeczonego czekają badania nasienia, oboje bardzo się stresujemy. A ja czekam na miesiączkę , planowana na 1.12

  • kamayya Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 30 listopada 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obyś nie dostała miesiączki i badania były niepotrzebne ale w innej sytuacji myślę, że badanie nasienia u was teraz kluczowe. My się staramy prawie rok i jak w tym cyklu się nie uda to też myślę, że zaczynam myśleć o diagnostyce u siebie i równolegle u męża. W końcu często jęst tak,że problem jest po obu stronach nie tylko po jednej

  • DariaBN Koleżanka
    Postów: 38 14

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miesiączkę dostałam równo 1.12, no trudno ... Bylismy dzisiaj na badaniach nasienia z narzeczonym , jutro do odebrania wyniki , dodatkowo powtarzane Miał badania na testosteron , oby wyszły dobre wybiki. Jestem tym wszystkim juz podłamana

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ