X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staranie, polipy i ... Danazol ...
Odpowiedz

Staranie, polipy i ... Danazol ...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KolorowaPoziomka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 7 maja 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój pierwszy post. Zdecydowałam się napisać na forum ponieważ gnębi mnie poniższa sytuacja.
    Z mężem od marca 2016 roku staraliśmy się o dzidzię, po roku niepowodzeń wybrałam się do lekarza. Diagnoza:polip endometrialny 16mm.
    Lekarz wprowadził na 2 cykle Lutenyl tak aby polip się złuszczył. Bez skutku. Podczas ostatniej wizyty okazało sie, że urósł 2mm i obok wykrył kolejnego. W lipcu mam zaplanowaną histeroskopię. Natomiast po najbliższej miesiączce mam zażywać Danazol 200mg dwa razy dziennie przez 50 dni... Lekarz powiedział, że chce u mnie wywołać sztuczną menopauzę aby dokładnie określić położenie polipa... Mam wiele wątpliwości, czy lek będzie rzutował na przyszłe staranie się o dzidziusia??? Czy mam szanse aby po zabiegu w miare szybko zajść w ciążę?? Proszę o pomocną odpowiedź.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam KolorowaPoziomka

    Wydaje mi się, że wywołanie sztucznej menopauzy może spodowodać wiecęj szkody niż pożytku. Nie ma również pewności,że po odsatwieniu leków wszystko wróci do dawnego czy lepszego ładu. Równie dobrze może być jeszcze gorzej.
    Może warto zasięgnąć opinii jeszcze innego lekarz na ten temat?

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 7 maja 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolyna ma rację, też mam polipa i dziś miałam leżeć w szpitalu żeby jutro mogli usunąć ale okres się spóźnił i muszę przesunąć. Mój gin zobaczył go i powiedział że żadnych leków skoro staramy się o dziecko tylko trzeba wyciąć bo nie mamy czasu na zabawy. A jeszcze wywołanie sztucznej menopauzy??? W życiu bym się nie zgodziła. Położenie polipa będzie widać na histeroskopii.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 8 maja 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KolorowaPoziomka.... zapraszamy na forum "Polipowate endometrium - starania z pomocą medyczną"nie ma nas wiele ale może dowiesz się więcej o sposobach leczenia polipów. Ja już jestem po leczeniu getegenami, które wywołują menopauzę i przygotowuje się do inseminacji.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ