X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Stres w pracy, a zajście w ciążę
Odpowiedz

Stres w pracy, a zajście w ciążę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • CzekającaNaCud Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 28 lipca 2022, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Chciałabym się Was zapytać czy mimo stresów w pracy i w życiu udało się któreś z Was zajść w ciążę? My staramy się dopiero od 5 miesięcy, ale już po prostu psychicznie nie wytrzymuję przez swoją pracę. Nie mam pojęcia co mam robić. Partner mnie nie rozumie. Mówi, że mam się tam przemęczyć bo umowa na czas nieokreślony, że zajdę w ciążę i będę mieć spokój. Tylko, że to tak łatwo nie przychodzi. Wiem, że stres źle na nas oddziałuje, ale nie można tak po prostu się go pozbyć. Piszę to tutaj bo muszę się po prostu komuś wyżalić i zapytać czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 28 lipca 2022, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającaNaCud wrote:
    Witam. Chciałabym się Was zapytać czy mimo stresów w pracy i w życiu udało się któreś z Was zajść w ciążę? My staramy się dopiero od 5 miesięcy, ale już po prostu psychicznie nie wytrzymuję przez swoją pracę. Nie mam pojęcia co mam robić. Partner mnie nie rozumie. Mówi, że mam się tam przemęczyć bo umowa na czas nieokreślony, że zajdę w ciążę i będę mieć spokój. Tylko, że to tak łatwo nie przychodzi. Wiem, że stres źle na nas oddziałuje, ale nie można tak po prostu się go pozbyć. Piszę to tutaj bo muszę się po prostu komuś wyżalić i zapytać czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?
    No stres na pewno nie pomaga, a tylko szkodzi. A robiłaś jakieś wyniki?

  • CzekającaNaCud Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 28 lipca 2022, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Najgorszym wynikiem było AMH 1,06, a mam dopiero 26 lat. Jednak lekarz powiedział, że to nic nie przekreśla i mamy narazie "działać" z parterem. Czekam jeszcze. Czekam jeszcze na 20dc żeby zrobić prolaktyne i progesteron według jego zaleceń

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4294 6828

    Wysłany: 28 lipca 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bardzo duży i przewlekły stres w pracy, miesiącami ciągnęły się nieprzespane noce, a w szczęśliwym cyklu doszedł jeszcze stres w życiu osobistym, ale się udało :)

    natala, CzekającaNaCud lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • natala Ekspertka
    Postów: 187 221

    Wysłany: 28 lipca 2022, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającaNaCud wrote:
    Witam. Chciałabym się Was zapytać czy mimo stresów w pracy i w życiu udało się któreś z Was zajść w ciążę? My staramy się dopiero od 5 miesięcy, ale już po prostu psychicznie nie wytrzymuję przez swoją pracę. Nie mam pojęcia co mam robić. Partner mnie nie rozumie. Mówi, że mam się tam przemęczyć bo umowa na czas nieokreślony, że zajdę w ciążę i będę mieć spokój. Tylko, że to tak łatwo nie przychodzi. Wiem, że stres źle na nas oddziałuje, ale nie można tak po prostu się go pozbyć. Piszę to tutaj bo muszę się po prostu komuś wyżalić i zapytać czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?

    Jestem w takiej samej sytuacji jak Ty, też jest mi psychicznie bardzo ciężko w pracy. Tak jak w Twoim przypadku od jej zmiany powstrzymuje mnie umowa na czas nieokreślony. Staramy się o dziecko i liczę na to że jeśli się uda to wtedy odpocznę. Boję się jednak że ten stres będzie na mnie oddziaływać i utrudniać nasze starania 😔

    CzekającaNaCud lubi tę wiadomość

    ♀️ 29 lat
    ● Letrox 75

    💜starania o pierwszą ciążę od października 2021

    👩niedoczynność tarczycy

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    Termin na 22 sierpnia 2024 r.
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 28 lipca 2022, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającaNaCud wrote:
    Witam. Chciałabym się Was zapytać czy mimo stresów w pracy i w życiu udało się któreś z Was zajść w ciążę? My staramy się dopiero od 5 miesięcy, ale już po prostu psychicznie nie wytrzymuję przez swoją pracę. Nie mam pojęcia co mam robić. Partner mnie nie rozumie. Mówi, że mam się tam przemęczyć bo umowa na czas nieokreślony, że zajdę w ciążę i będę mieć spokój. Tylko, że to tak łatwo nie przychodzi. Wiem, że stres źle na nas oddziałuje, ale nie można tak po prostu się go pozbyć. Piszę to tutaj bo muszę się po prostu komuś wyżalić i zapytać czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?


    Hej, u nas podobną sytuacją od ponad roku staramy się o dziecko już z pomocą lekarza. Pracuję po 12 godzin i mam pracę trochę stresującą. Co się przekłada na podwyższony poziom kortyzolu który warto sobie zbadać. Też mam umowę na czas nieokreślony i to mnie trzyma by nie zmieniać pracy. Stres źle wpływa w cyklu w którym zaszłam ale niestety poroniłam najpierw byłam chora zapalenie zatok a później specjalnie przedłużyłam chorobowe na czas starań i się udało. Także stres i przemęczenie bardzo wpływa. Zbadaj sobie kortyzol. Będziesz wiedziała jak bardzo stres ma na Ciebie wpływ.

    CzekającaNaCud lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • CzekającaNaCud Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 29 lipca 2022, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wam za odpowiedzi ❤ Już naprawdę nie wiem co robić. Wiem, że dziecko jest najważniejsze, ale nie mogę pozwolić sobie na siedzenie w domu bez pracy. I takie jest to niestety błędne koło...

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3625 1860

    Wysłany: 29 lipca 2022, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem zbadaj przede wszystkim poziom kortyzolu. Wynik powie Tobie jak bardzo się stresujesz.
    I pomyśl czy nie warto by było chociaż na czas starań jednego cyklu od okresu owulacji iść na trochę na zwolnienie lekarskie. Może akurat załapie a nie zarzucisz sobie że nie zrobiłaś wszystkiego żeby temu pomóc. U mnie też kolejny cykl nieudany i zostały mi jeszcze 2 cykle bo mam stymulowane. Jeżeli w drugim cyklu nie załapie sama chcę iść na zwolnienie. Chociaż na tydzień w czasie kiedy mam płodne bo zmęczenie tak samo jak stres też wpływa na niepowodzenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2022, 08:33

    CzekającaNaCud, Mammisima88 lubią tę wiadomość

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Kil Autorytet
    Postów: 691 1261

    Wysłany: 29 lipca 2022, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stres może mega podnosić prolaktynę... Tak mi powiedział lekarz (prolaktynę ost. miałam 47 ng/mL a norma to do 23...) W pracy też mam mega stresy... Nazwałabym to, że kierowniczka lubi mobbing =] też staramy się od początku roku i jak narazie bez skutków. W ostatnich dniach doszedł wypadek męża więc aż strach znowu badać prolaktynę xD

    CzekającaNaCud lubi tę wiadomość

    Ona: 35
    On: 32

    16.01.2024 - 13 dpo - ⏸️🫶
    17.01.2024 - beta-HCG: 189 mlU/ml, Prog 26,1 ng/ml
    19.01.2024 - beta-HCG: 565 mlU/ml, Prog 21,7 ng/ml <3
    01.02.2024 - 0,42 cm mikro człowieczka <3 6t1d
    22.02.2024 - 2,4 cm Miśka <3 9w1d
    18.03.2024 - prenatalne Łódź
    21.03.2024 - kolejna wizyta


    preg.png
  • Andelulla Autorytet
    Postów: 835 1495

    Wysłany: 29 lipca 2022, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponuję zbadać kortyzol oraz prolaktynę. Oba ze sobą silnie oddziałowują na organizm kobiety.
    Tak jak koleżanki doradzają, spróbuj wziąć urlop/L4 w okolicach dni płodnych. Wyśpisz się, uspokoisz się, odpoczniesz psychicznie i fizycznie.
    Popołudniami czy wieczorem jeśli lubisz pij melisę również odpręży ci się organizm i lepiej będzie Ci się spało.
    Trzymam mocno kciuki ☺️

    CzekającaNaCud lubi tę wiadomość

    Mam obustronny niedosłuch (aparat+implant)🦻
    06.2017 - synek 🧒<3 (udało się w 3 cyklu starań)

    22.11 - ⏸ 🍀(7/8cykl)
    23.11 - Beta - 403,9 mIU/ml✊
    28.11 - II beta - 3478,00 mIU/ml✊(przyrost 130.3%)
    02.12 - III beta - 9768,00 mIU/ml ✊(przyrost 67.6%)
    06.12 - mamy pęcherzyk z ❤️
    16.01 - I USG prenatalne🤞🙏🏻 pomiary w normie + Pappa - ryzyka chorób niskie, jedynie ryzyko preeklampsji i porodu przedwczesnego wysokie ➡️ Acard 150 mg💊na noc, 💙?
    27.02 - (19+4) - ✅USG, 200g
    28.02-06.03 - (19+5)🏥, USG, krwinkomocz i białko w moczu.
    20.03 - (21+4) II USG, 430g dziewczynki 🧚‍♀️🌸
    22.05 - (30+4) - III USG, 1750g 🌸
    19.06 - (34+4) - ✅, 2800g 🌸
    29.06 - (36+0) - ✅, 3300g 🌸
    05.07 - (37+0) - 🏥, 3500g KTG, monitoring cukrów itp.
    17.07 - (38+4) - 🌸 Laura, 53 cm, 3750g🌸

    age.png
  • Mammisima88 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 29 lipca 2022, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc ja miałam spory stres, bo akurat był koronawirus w pełni i nie byłam pewna jaka jest przyszłość mojego zatrudnienia, ale starałam się oczyścić głowę innymi sprawami i nie nastawiać się na nic. I pykło 😊 Ale zaraz potem okazało się, że mam problemy kardiologiczne i już nie mogłam pracować a że akurat okazało się, że mam II to poszłam na zwolnienie odpicząć i pomyšleć o dziecku.

    CzekającaNaCud lubi tę wiadomość

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 29 lipca 2022, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającaNaCud wrote:
    Witam. Chciałabym się Was zapytać czy mimo stresów w pracy i w życiu udało się któreś z Was zajść w ciążę? My staramy się dopiero od 5 miesięcy, ale już po prostu psychicznie nie wytrzymuję przez swoją pracę. Nie mam pojęcia co mam robić. Partner mnie nie rozumie. Mówi, że mam się tam przemęczyć bo umowa na czas nieokreślony, że zajdę w ciążę i będę mieć spokój. Tylko, że to tak łatwo nie przychodzi. Wiem, że stres źle na nas oddziałuje, ale nie można tak po prostu się go pozbyć. Piszę to tutaj bo muszę się po prostu komuś wyżalić i zapytać czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?
    Ja mimo ogromnego stresu w pracy i życiu prywatnym zaszłam w ciąże i to dwukrotnie, z tym że poród miałam jeden

    CzekającaNaCud lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Hermiona5 Autorytet
    Postów: 408 311

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staraliśmy się od listopada 2021 bezskutecznie, zmieniłam pracę na mniej stresującą i udało się od razu w pierwszym cyklu (czerwiec 2022), więc u mnie mniej stresu zadziałało na korzyść :) a dodam, że długo się zbierałam żeby pracę zmienić, ponieważ miałam umowę na czas nieokreślony i to było jedyne co mnie tam trzymało, a byłam na stanowisku kierowniczym, więc stres towarzyszył mi nawet w dni wolne ;)

    CzekającaNaCud, Mammisima88 lubią tę wiadomość

    age.png

    👶 02.03.2023 💖 2600g bobasa 10/10pkt • 9cs 🍀 • 29.06 ⏸ • 24.10 345g • 02.11 480g • 30.11 750g • 19.12 1175g • 25.01 2050g • 15.02 2400g
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ