Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦
Odpowiedz

Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦

Oceń ten wątek:
  • Abietis Ekspertka
    Postów: 134 191

    Wysłany: 16 marca 2023, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg wrote:
    Wysokie ryzyko trisomii 21, zalecana amnipunkcja 🥺
    Zostało to stwierdzone po prenatalnym USG? W połączeniu z pappą czy sama pappa?

    preg.png

    9cs
    👩
    Pcos
    Hormony, monitoring, krzywa ✅

    👨
    Nasienie ✅
  • Ancalime Autorytet
    Postów: 1474 2113

    Wysłany: 16 marca 2023, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg wrote:
    Wysokie ryzyko trisomii 21, zalecana amnipunkcja 🥺
    Pamiętaj, że to tylko statystyka i dużo czynników wplywa na zafałszowanie wyniku. Choćby wiek. Na spokojnie, co mówił lekarz? Umówił termin amniopunkcji, jesteś zdecydowana zrobić? Może wcześniej Sanco lub Nifty, w oczekiwaniu na datę?

    RiverS lubi tę wiadomość

    Starania od 01.20
    18.01. Beta 3454 prog 9,5
    24.01. Beta 10319 (44%)
    28.01. USG 6+1 CRL 4,7mm, YS 3,9mm
    03.02. USG 6+4 CRL 6,2mm
    ❤️ zostań z nami
    age.png
  • ChocoMonster Autorytet
    Postów: 5184 10426

    Wysłany: 16 marca 2023, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg, czy wysokie ryzyko trisomii wyszło z pappy? Pappa często sztucznie zawyża ryzyka ze względu na wiek. Jeśli z usg wyszło wszystko w porządku to ja bym się aż tak nie martwiła, naprawdę! Może najpierw NIFTY? (gdzieś widziałam jakąś zniżkę).

    Meeg lubi tę wiadomość

    08.23 Stasieńko 🩵

    Runda druga 🦋 🕊️

    15.10.25 8dpo ⏸️✨
    28.10.25 (5+1) pęcherzyk w macicy 🫧
    03.11.25 (6+0) 0,59 cm 🍤 z serduszkiem 💞
    20.11.25 (8+3) 1,76 cm 🍒
    27.11.25 (9+3) 2,59 cm 🐼
    04.12.25 (10+3) 3,82 cm 🐭
    17.12.25 (12+2) I prenatalne, 6 cm Bobka, 💙?
    29.12.25 (14+0) girl? 🌸

    preg.png
  • RiverS Autorytet
    Postów: 393 654

    Wysłany: 16 marca 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg, pewnie bardzo dużo stresu Cię to kosztuje, ale pamiętaj, że nic nie jest przesądzone! Jeśli masz możliwość spróbuj zrobić NIFTY albo Sanco, może dokładniejsze badanie wykaże, że maleństwo zdrowe 🤞❤️
    Pappa to statystyka i jasne, fajnie gdy wychodzi nisko, ale nigdy nie daje 100% gwarancji i w tych złych przypadkach często się myli, a maluchy rodzą się zdrowe. Mam nadzieję, że tak będzie w Twoim przypadku ❤️🫂
    Jesteśmy tu dla Ciebie!

    Ancalime, Meeg lubią tę wiadomość

    26
    hashimoto + niedoczynność
    marzec 2022 usunięta torbiel jajnika 8 cm

    👩🏼‍🍼 Tosia 🤍
  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1302 1568

    Wysłany: 16 marca 2023, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg, ja nie wiem dokładnie, co Ci poradzić, ale podpisuję się pod tym, co mówią dziewczyny 🤞

    Meeg lubi tę wiadomość

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1450

    Wysłany: 16 marca 2023, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg, jakbyś chciała nifty lub sanco, to są zniżki, jak coś to pytaj. Albo aminopunkcja :*

    Uszy do góry, to tylko ryzyko, nie diagnoza ♥️

    Meeg, Sara30 lubią tę wiadomość

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 16 marca 2023, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musiałem trochę ochłonąć całą droge powrotną płakalam i musiałam się troche uspokoić ale już wam mówię szczegóły.
    Ryzyko wyższe wynika a pappa. Pozostale trisomie niskie ale trosmia 21 ryzyko 1:93 😔
    USG wyszło poprawnie, NT 1,9 , kość nosowa widoczna i wszystkie pozostale parametry w normie, słuchaliśmy serduszka. Maluch/szka ma 6,5 cm i termin porodu pokrywa się z OM.

    Od razu oddałam krew na Nifty i po konsultacji z genetykiem będzie decyzja co dalej. Trzymajcie kciuki by szybko przyszły

    Nie sadzam że taksie rozkleje, już na fotelu patrząc na obraz łzy mi ciekły. Wyszłam z kliniki i poleciała fontanna.
    Bardzo wam dziękuję za każdy komentarz i wsparcie ❤

    age.png
  • RiverS Autorytet
    Postów: 393 654

    Wysłany: 16 marca 2023, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że od razu udało się oddać NIFTY. Kiedy możesz się spodziewać wyników?

    Pewnie najbliższe dni będą super trudne, ale mam nadzieję, że wsparcie najbliższych (i nasze) trochę Ci pomoże ❤️

    Nie ma się co dziwić, że się rozkleiłaś, sam w sobie to emocjonalny moment, a w momencie, w którym pojawia się ryzyko łzy same lecą do oczu. Jesteś dzielna babka!

    Meeg lubi tę wiadomość

    26
    hashimoto + niedoczynność
    marzec 2022 usunięta torbiel jajnika 8 cm

    👩🏼‍🍼 Tosia 🤍
  • Ancalime Autorytet
    Postów: 1474 2113

    Wysłany: 16 marca 2023, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg wrote:
    Musiałem trochę ochłonąć całą droge powrotną płakalam i musiałam się troche uspokoić ale już wam mówię szczegóły.
    Ryzyko wyższe wynika a pappa. Pozostale trisomie niskie ale trosmia 21 ryzyko 1:93 😔
    USG wyszło poprawnie, NT 1,9 , kość nosowa widoczna i wszystkie pozostale parametry w normie, słuchaliśmy serduszka. Maluch/szka ma 6,5 cm i termin porodu pokrywa się z OM.

    Od razu oddałam krew na Nifty i po konsultacji z genetykiem będzie decyzja co dalej. Trzymajcie kciuki by szybko przyszły

    Nie sadzam że taksie rozkleje, już na fotelu patrząc na obraz łzy mi ciekły. Wyszłam z kliniki i poleciała fontanna.
    Bardzo wam dziękuję za każdy komentarz i wsparcie ❤

    Kciuki za szybkie wyniki. Nie dziwię się, ze musiałaś odreagować - pewnie do momentu wyników jeszcze będzie to wracało do Ciebie. Ale przesyłamy mnóstwo dobrych myśli aby okazało się że to - jak zazwyczaj się okazuje - ta nieszczęsna statystyka nabruździła.

    Meeg lubi tę wiadomość

    Starania od 01.20
    18.01. Beta 3454 prog 9,5
    24.01. Beta 10319 (44%)
    28.01. USG 6+1 CRL 4,7mm, YS 3,9mm
    03.02. USG 6+4 CRL 6,2mm
    ❤️ zostań z nami
    age.png
  • Natosia Autorytet
    Postów: 3617 2756

    Wysłany: 16 marca 2023, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Nie 🤣 tzn ciążę z Emmą i Emilem obskoczylam w tych samych bo i plan był na dzieci z jak najmniejszą różnica wieku :) (udało się zajść jak Emma miała 6 miesięcy)
    Ale potem każdorazowo kupowałam nowe 😅

    No właśnie fajne jeansy z H&M kosztuja 150 zł. Biorąc pod uwagę jak krótko w nich pochodzimy, to mi było szkoda na nowe.

    Ale h&m ma dobrą rozmiarówke i ja np ubrania i zwykle i ciążowe mam tego samego rozmiaru :)
    Zawsze masz opcje - przymierzyć rozmiar w sklepie a kupić na olx lub vinted

    nie no, rozmiar niby znam, tylko jednak fasony są różne i mogą nie leżeć.

    2015/2016 - 2x cb, 1x cp

    Nasze czwarte szczęście:)))
    14.03- ⏸
    15.03- beta 53,09 prog- 26,81
    17.03-beta 142,46 (⬆167,9%)
    20.03-beta 1024 (⬆ 168,3%)
    24.03-beta 5830 (⬆ 138%)
    06.04- 1 cm i jest ❤
    27.04- 3,5 cm dzidziola:))
    16.05- prenatalne, 6,5 cm człowieka
    10.07-połówkowe,440g DZIEWCZYNKI 😍
    15.09- malutka ma 1100 g:)
    10.11- Marysia na świecie:)

    "...czemu Ty się zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem, jesteś a więc musisz minąć, miniesz a więc to jest piękne..."

    age.png
  • Natosia Autorytet
    Postów: 3617 2756

    Wysłany: 16 marca 2023, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg wrote:
    Wysokie ryzyko trisomii 21, zalecana amnipunkcja 🥺

    Meeg kochana czy to w związku z USG, czy Pappa?
    W naszym wieku mogą mocno zawyżać.

    Amniopunkcja to dobry kierunek.
    Masz fb?Jest fajna grupa Badania w ciąży:USG prenatalne, genetyczne .... (tytuł długi, ale wystarczy jak tyle wpiszesz). Kopalnia wiedzy.

    2015/2016 - 2x cb, 1x cp

    Nasze czwarte szczęście:)))
    14.03- ⏸
    15.03- beta 53,09 prog- 26,81
    17.03-beta 142,46 (⬆167,9%)
    20.03-beta 1024 (⬆ 168,3%)
    24.03-beta 5830 (⬆ 138%)
    06.04- 1 cm i jest ❤
    27.04- 3,5 cm dzidziola:))
    16.05- prenatalne, 6,5 cm człowieka
    10.07-połówkowe,440g DZIEWCZYNKI 😍
    15.09- malutka ma 1100 g:)
    10.11- Marysia na świecie:)

    "...czemu Ty się zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem, jesteś a więc musisz minąć, miniesz a więc to jest piękne..."

    age.png
  • Natosia Autorytet
    Postów: 3617 2756

    Wysłany: 16 marca 2023, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg wrote:
    Musiałem trochę ochłonąć całą droge powrotną płakalam i musiałam się troche uspokoić ale już wam mówię szczegóły.
    Ryzyko wyższe wynika a pappa. Pozostale trisomie niskie ale trosmia 21 ryzyko 1:93 😔
    USG wyszło poprawnie, NT 1,9 , kość nosowa widoczna i wszystkie pozostale parametry w normie, słuchaliśmy serduszka. Maluch/szka ma 6,5 cm i termin porodu pokrywa się z OM.

    Od razu oddałam krew na Nifty i po konsultacji z genetykiem będzie decyzja co dalej. Trzymajcie kciuki by szybko przyszły

    Nie sadzam że taksie rozkleje, już na fotelu patrząc na obraz łzy mi ciekły. Wyszłam z kliniki i poleciała fontanna.
    Bardzo wam dziękuję za każdy komentarz i wsparcie ❤


    będzie dobrze, jestem pewna:* poczytaj grupę, o której pisałam-tam jest mnóstwo takich historii i wszystko potem jest dobrze

    2015/2016 - 2x cb, 1x cp

    Nasze czwarte szczęście:)))
    14.03- ⏸
    15.03- beta 53,09 prog- 26,81
    17.03-beta 142,46 (⬆167,9%)
    20.03-beta 1024 (⬆ 168,3%)
    24.03-beta 5830 (⬆ 138%)
    06.04- 1 cm i jest ❤
    27.04- 3,5 cm dzidziola:))
    16.05- prenatalne, 6,5 cm człowieka
    10.07-połówkowe,440g DZIEWCZYNKI 😍
    15.09- malutka ma 1100 g:)
    10.11- Marysia na świecie:)

    "...czemu Ty się zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem, jesteś a więc musisz minąć, miniesz a więc to jest piękne..."

    age.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1450

    Wysłany: 16 marca 2023, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg wrote:
    Musiałem trochę ochłonąć całą droge powrotną płakalam i musiałam się troche uspokoić ale już wam mówię szczegóły.
    Ryzyko wyższe wynika a pappa. Pozostale trisomie niskie ale trosmia 21 ryzyko 1:93 😔
    USG wyszło poprawnie, NT 1,9 , kość nosowa widoczna i wszystkie pozostale parametry w normie, słuchaliśmy serduszka. Maluch/szka ma 6,5 cm i termin porodu pokrywa się z OM.

    Od razu oddałam krew na Nifty i po konsultacji z genetykiem będzie decyzja co dalej. Trzymajcie kciuki by szybko przyszły

    Nie sadzam że taksie rozkleje, już na fotelu patrząc na obraz łzy mi ciekły. Wyszłam z kliniki i poleciała fontanna.
    Bardzo wam dziękuję za każdy komentarz i wsparcie ❤
    Nie dziwię się emocjom :(
    Ale trzymam kciuki za NIFTY :*

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1302 1568

    Wysłany: 16 marca 2023, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trzymam kciuki również, Meeg.

    Słuchajcie ,mam pytanie: czy gin prowadzący zaleca na każdą wizytę robić wam podstawowe badania? Morfologia i mocz? Ja myślałam, że tak właśnie powinno się robić , a mój teraz powiedział , żebym na najbliższą wizytę nic nie robiła, że wyniki są świetne i nie trzeba się kłuć. Jak to jest u was ?

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 16 marca 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RiverS wrote:
    Super, że od razu udało się oddać NIFTY. Kiedy możesz się spodziewać wyników?

    Pewnie najbliższe dni będą super trudne, ale mam nadzieję, że wsparcie najbliższych (i nasze) trochę Ci pomoże ❤️

    Nie ma się co dziwić, że się rozkleiłaś, sam w sobie to emocjonalny moment, a w momencie, w którym pojawia się ryzyko łzy same lecą do oczu. Jesteś dzielna babka!

    Do 10 dni roboczych ale mam nadzieje ze szybciej będą

    age.png
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 16 marca 2023, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natosia wrote:
    będzie dobrze, jestem pewna:* poczytaj grupę, o której pisałam-tam jest mnóstwo takich historii i wszystko potem jest dobrze

    Dziekuje 😘

    age.png
  • Longanimity Autorytet
    Postów: 1979 1685

    Wysłany: 16 marca 2023, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg ja również trzymam kciuki za zdrowie dzieciątka 🤞🍀

    Kania mój gin każe na każdą wizytę morfologie i mocz (teraz uda mi się połączyć z badaniami do gastrologa że skierowania od rodzinnego więc nie muszę płacić choć raz 😊)

    Meeg lubi tę wiadomość

    👩34l 👦32l
    Rak piersi (w trakcie hormonoterapii), choroba autoimmunologiczna (wzjg z remisja po ciąży💪), endometrioza
    mutacja heterozygota:
    czynnik II(protrombina), PAI-1, MTHFR
    23.10.2022 - pęknięta torbiel, krwawienie do brzucha, poronienie 7/8tc 💔 (Jaś 💜) - usunięty lewy jajnik i jajowód (prawdopodobnie nie potrzebnie😮‍💨)

    23.09 Zbyś po drugiej stronie brzuszka 💙 52cm 3200g

    age.png
  • Ancalime Autorytet
    Postów: 1474 2113

    Wysłany: 16 marca 2023, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kania, tak co miesiąc mam glukozę, TSH i mocz. Morfologii nie zleca tak często 🤔.

    Ja mam kryzys związany z koniecznością poinformowania w pracy o moim stanie, jak również obiecaną rozmową o podwyżce. Boje się, że jedno przekreśli drugie 😔

    Starania od 01.20
    18.01. Beta 3454 prog 9,5
    24.01. Beta 10319 (44%)
    28.01. USG 6+1 CRL 4,7mm, YS 3,9mm
    03.02. USG 6+4 CRL 6,2mm
    ❤️ zostań z nami
    age.png
  • Kasio Autorytet
    Postów: 1707 1838

    Wysłany: 16 marca 2023, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg, trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze, mam nadzieję że Nifty Cię uspokoi 🙂 pamiętaj że ryzyka to tylko statystyka, nie musi to niczego złego oznaczać 🙂 kiedyś się bawiłam kalukuratorem do obliczania ryzyka i naprawdę jak zmieni się wiek to od razu wyniki inaczej wyglądają 🤷🏼‍♀️
    https://fetalmedicine.org/research/assess/trisomies

    Kania, chyba zależy od tego jak często są wizyty 😉 jak co dwa tygodnie to nie na każdą mi zlecają, a teraz będę miała po ponad miesiącu od poprzednich wyników to mówiła doktor żeby zrobić 🙂

    Meeg lubi tę wiadomość

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5526 5764

    Wysłany: 16 marca 2023, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg, kochana, nie martw się na zapas 😘
    Pappa to jest beznadziejne badanie. Tak samo często nie wykaże choroby dziecka jak i zestresuje zbędnie rodziców zdrowego maluszka. Z tego co pamiętam, skończyłaś już 35 lat więc tu już z automatu pappa wyjdzie Ci gorzej niż gdybys miała lat 34. Najważniejsze, że USG wyszło dobrze! :)
    Czekaj spokojnie na wynik nifty i spróbuj myśleć pozytywnie choć wiem, że się boisz.

    I spójrz na to z drugiej strony. Gdyby ktoś dał ci 93 zdrapki, przy czym w jednej jest milion zł a w reszcie zero, i kazał wybrać Ci jedną, wierzylabys, że trafisz akurat w tę z milionem? Wątpię ... :)
    Spróbuj być w miarę możliwości spokojna i poczekać do wyników nifty. Rozważasz amnio?

    💁🏻‍♀️34
    🙋🏻‍♂️39
    🐕K
    👩🏻🩷10 E 👦🏻🩵9 E 👧🏻🩷7 T 👶🏻 L:
    age.png
‹‹ 532 533 534 535 536 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Spokój rodziców zaczyna się od jednego sprytnego urządzenia. Czy niania elektroniczna to must have rodziców?

Pierwsze miesiące z dzieckiem to wyjątkowy czas, ale też nieustanna czujność i troska o jego bezpieczeństwo. Coraz więcej rodziców sięga po nowoczesne rozwiązania, które pomagają spokojniej czuwać nad snem malucha. Czy niania elektroniczna to rzeczywiście niezbędny element domowej wyprawki, czy tylko kolejny gadżet? Sprawdź, jak działa, co daje na co dzień i czy może realnie ułatwić życie rodzicom.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ