X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦
Odpowiedz

Styczeń❄️, wino🍷 i kebaby 🌯 to jest przepis na dwa szkraby 👨‍👩‍👧‍👦

Oceń ten wątek:
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5422 5647

    Wysłany: 29 marca 2023, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeg wydaje mi się, że tutaj może być analogicznie do wyników pappa i Twój wiek może zawyżać te wyniki 🤔
    Ale koniecznie omów :)
    Jeśli doktor uzna, że ryzyko jest duże to pewnie wdroży Ci profilaktycznie leki i będzie ok :)
    Ja mam acard od 6 TC właśnie jako profilaktykę stanu przedrzucawkowego

    Meeg lubi tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 29 marca 2023, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Meeg wydaje mi się, że tutaj może być analogicznie do wyników pappa i Twój wiek może zawyżać te wyniki 🤔
    Ale koniecznie omów :)
    Jeśli doktor uzna, że ryzyko jest duże to pewnie wdroży Ci profilaktycznie leki i będzie ok :)
    Ja mam acard od 6 TC właśnie jako profilaktykę stanu przedrzucawkowego

    Tak, jakos jestem spokojna mimo tych statystyk🙂 już mnie te pappa raz nastraszyła, ale na pewno warto monitorować. Mierze ciśnienie regularnje mam raczej niskie i póki co wszystko jest ok ale wiadomo że im dalej to może się odmienić o 180 stopni.
    Moja koleżanka zawsze niskocisnieniowa miała nadciśnienie w ciąży więc wiem że to możliwe.
    Porozmawiam z moim doktorkiem i zobaczymy co on na to 🙂 dzięki 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2023, 16:02

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5422 5647

    Wysłany: 29 marca 2023, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zgoła inaczej bo mam nadciśnienie od 3 lat ale tak, fizjologiczne ono spada z początkiem ciąży. I tak jak przed ciążą miałam 140/90 i skoki do 180/150 tak teraz mam 100/60-70 🤯
    Ale już mam leki od kardiologa bo to bardziej niż pewne, że za kilka tygodni zacznie rosnąć.
    U Ciebie może ale nie musi :) najważniejsze aby być pod kontrolą :)
    Teraz są tak bezpieczne leki dla ciężarnych, że z powodzeniem ciążę mogą donosić pacjentki nawet z ciężkimi chorobami przewlekłymi :)

    Fajnie dziewczyny, że już weszlysmy w taki bezpieczny, przyjemny etap 😍


    Kasio, czekamy na relacje z wizyty 😍

    Meeg, RiverS lubią tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • RiverS Autorytet
    Postów: 393 654

    Wysłany: 29 marca 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie! A propos ciśnienia to wczoraj się chyba wyjaśniło czemu tak chodzę po ścianach i mogłabym tyle spać - zmierzyli mi i wyszło 90/50 😱 zawsze miałam niskie całkiem bo właśnie tak 100/60 ale aż tak nisko nie było

    Wiecie czy coś się z tym robi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2023, 16:21

    26
    hashimoto + niedoczynność
    marzec 2022 usunięta torbiel jajnika 8 cm

    👩🏼‍🍼 Tosia 🤍
  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 29 marca 2023, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasio 🤞🤞🤞

    Ja ciśnienie mam takie dosyć niskie , ale w gabinecie ostatnio miałam mega wysokie :o z nerwów

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 29 marca 2023, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RiverS wrote:
    O właśnie! A propos ciśnienia to wczoraj się chyba wyjaśniło czemu tak chodzę po ścianach i mogłabym tyle spać - zmierzyli mi i wyszło 90/50 😱 zawsze miałam niskie całkiem bo właśnie tak 100/60 ale aż tak nisko nie było

    Wiecie czy coś się z tym robi?

    Nie wiem czy coś farmaceutycznie sie z tym robi szczerze mówiąc. Zawsze słyszałam że lepiej niskie niż za wysokie. Mi na myśl tylko przychodzi naturalne podniesienie ciśnienia poprzez ruch fizyczny no i ewentualnie zostaję stary który w tym temacie zawsze chętny pomóc 😉🙈

    age.png
  • Pucz Autorytet
    Postów: 678 750

    Wysłany: 29 marca 2023, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RiverS wrote:
    O właśnie! A propos ciśnienia to wczoraj się chyba wyjaśniło czemu tak chodzę po ścianach i mogłabym tyle spać - zmierzyli mi i wyszło 90/50 😱 zawsze miałam niskie całkiem bo właśnie tak 100/60 ale aż tak nisko nie było

    Wiecie czy coś się z tym robi?
    U mnie jak mierzyli teraz przed wizyta miałam 86/48, a zmierzyły mi ponownie 🙈 tes zawsze miałam dość niskie, ale to tak 90/60, a to 48 to aż sama niedowierzałam 😜 dr nic nie mówił, a ja też nie pytałam nic w tym temacie, pozostaje chyba tak tym żyć 😁

    07.22 - stymulacja lametta
    11.22 - badanie drożności ✅
    11.22 - stymulacja do IUI - lametta + gonal ❌
    12.22 - stymulacja do IUI - lametta + gonal ❌
    06.01.23 - ⏸ 🙏😍
    07.01.23 - ⏸ beta - 71.58 prog - 27.78 🥰 🙏
    09.01.23 beta - 333.02 prog 51.02 😍
    11.01.23 beta - 770.34
    14.01.23 beta - 2112.51
    18.01.23 - pęcherzyk ciążowy 🥰 + torbiel na jajniku - 6 cm 😱
    27.01.23 - zarodek z serduszkiem 😍
    15.02.23 - 26 mm maleńkiego człowieczka 🥰
    07.03.23 - 61 mm Maluszka ☺ Sanco - zdrowy chłopczyk 💙
    27.03.23 - 9.77 cm Bobasa 😍
    12.04.23 - 210 g Leosia 🥰
    08.05.23 - 411 g 🤩
    12.05.23 - połówkowe - 536 g zdrowego Akrobaty 😄
    29.05.23 - 731 g 😍 szyjka 2.6 cm 🥺
    14.06.23 - kilogram Bobasa 🥰 szyjka 2.1 cm 😞

    26.08.23 - Leopold 🧡🐻 3045 g 51 cm
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5422 5647

    Wysłany: 29 marca 2023, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RiverS to niestety ten fizjologiczny spadek. O ile w moim przypadku (nadciśnienie) jest bardzo porządany tak wierzę, że dla niskociśnieniowca to dramat samopoczuciowy 😅
    U mnie jak ze 140/90 spadło na 100/60 to takie samo odczucie spania na siedząco. Zaczęłam po prostu pić kawę by jakoś funkcjonować (normalnie nie piłam od 3 lat czyli odkąd mam zdiagnozowane nadciśnienie). Farmakologicznie chyba się nie da 🤷🏻‍♀️ dochodzi jeszcze kwestia pogody. Nie każdy na zmiany atmosferyczne reaguje ciśnieniem ale to też jest uciążliwe.
    Plus taki że niskie ciśnienie nie jest niebezpieczne dla dziecka tak jak wysokie :)

    Ja się właśnie spielam strasznie ze starym 😒 mamy jakiś kryzys. Tzn on ma 😅 i mnie wkur...
    Pamiętacie jak na początku Wam pisałam o tym, jak przeżywa ciążę, pilnuje abym brała suple itd. teraz zmiana o 180 😑 nie umie zrozumieć mojego gorszego samopoczucia, boczy się gdy w ciągu dnia położę się na chwilę bo mocno mi brzuch twardnieje. Kompletnie nie rozumie, że czuje się źle i uważa, że ciąża to nie choroba.
    Fakt, w ciąży z Tolą czułam się 100x lepiej i miałam o wiele więcej siły niż teraz. Ale to nie jest kwestia mojego lenistwa tylko naprawdę kiepskiego samopoczucia. Mam takie dni, gdy rozwala mnie energia ale to są pojedyncze zrywy 😒 Jest mi przykro, że tego nie rozumie.
    Trochę niepokoi mnie to twardnienie brzucha. pamiętam je doskonale z poprzednich ciąż ale zaczęło się pojawiać ok 25-28 TC a nie tak wcześnie... A powiedziałabym, że w poprzednich 2 ciążach mój tryb życia był znacznie intensywniejszy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2023, 17:14

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 29 marca 2023, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RiverS wrote:
    O właśnie! A propos ciśnienia to wczoraj się chyba wyjaśniło czemu tak chodzę po ścianach i mogłabym tyle spać - zmierzyli mi i wyszło 90/50 😱 zawsze miałam niskie całkiem bo właśnie tak 100/60 ale aż tak nisko nie było

    Wiecie czy coś się z tym robi?
    Ja pytałam, bo właśnie też mam takie niskie, ale powiedział że spoko, póki nie mdleje czy coś to nie ruszać, później się dźwignie...

    Pucz ale łupy 😍♥️ zazdroszcze 😍

    Pucz lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1773 1305

    Wysłany: 29 marca 2023, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już brzuchol widać konkretnie :D 🤣 i przypuszczam, że jedna koleżanka mnie w biurze podejrzewa, jutro idziemy na obiad po pracy, to może powiem... bo ona będzie przejmować moje obowiązki;)

    A dzisiaj wypiłam lekka kawe w pracy i takie teorie mi wychodziły, musiałam robić obliczenia ręczne i szyć z nieznanych mi wcześniej norm, jestem w szoku jaka wydajność dzisiaj 🤣 a wczoraj już prawie aferę kręciłam u klienta ,że zmienia dane, a to ja pomieszałam dwa projekty 🫣

    age.png
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 29 marca 2023, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa wrote:
    U mnie już brzuchol widać konkretnie :D 🤣 i przypuszczam, że jedna koleżanka mnie w biurze podejrzewa, jutro idziemy na obiad po pracy, to może powiem... bo ona będzie przejmować moje obowiązki;)

    A dzisiaj wypiłam lekka kawe w pracy i takie teorie mi wychodziły, musiałam robić obliczenia ręczne i szyć z nieznanych mi wcześniej norm, jestem w szoku jaka wydajność dzisiaj 🤣 a wczoraj już prawie aferę kręciłam u klienta ,że zmienia dane, a to ja pomieszałam dwa projekty 🫣

    Oh czyzby kalafiorek ? 😁 też się łapie na tym że nie pamiętam tego co rano usłyszałam.. nie kojarze czasami o co kaman, może młoda przejmuje moje szare komórki już 😅

    age.png
  • Kasio Autorytet
    Postów: 1700 1836

    Wysłany: 29 marca 2023, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na spadek ciśnienia gdzieś czytałam, że dobry jest pomidor z solą i popić to szklanką wody i podobno od razu się podnosi 😉

    My po wizycie, doktor sprawdziła szyjkę, mówi że jest wysoko, pH prawidłowe, wszystkie wyniki idealnie 🙂 na chwilę pokazała nam dzidziusia, żebyśmy sobie zobaczyli że jest z nim wszystko dobrze. Coś sobie robił rączką przy buzi, ale nie mamy zdjęcia 🙁 wymiaru też nie mamy, serduszko słyszeliśmy ale nie wiem ile bije. Trochę niedosyt czuję po tej wizycie 😁
    Kolejna wizyta dopiero 28.04, a połówkowe 17.05 🙂

    Meeg, Ogoorkowa, Ancalime, Pucz lubią tę wiadomość

    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5422 5647

    Wysłany: 29 marca 2023, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasio najważniejsze, że z maluchem wszystko dobrze :) szkoda, że wizyta taka "na szybkości"
    Ja w piątek liczę na dokładne USG i potwierdzenie płci 🙈 ale bez jaj. Nie dość że wizyty co miesiąc to jeszcze bule 350 zł więc bez USG nie wyjdę z gabinetu dobrowolnie 🤣

    Ja w ciąży z Emmą miałam USG prywatnie u położnej w pierwszym trymestrze (bo ciągle krwawiłam) co jakieś 2-3 tyg ale płaciłam ogromną kwotę, potem dopiero w 20 TC w szpitalu i potem do porodu nic 🙈 z Emilem miałam 3 USG przez całą ciążę. Prywatnie w 7 i 13 TC i potem to "połówkowe" w szpitalu w 20 TC i znów do porodu nic 🙈

    Dzisiaj nie rozumiem, jak ja mogłam wytrzymać 🤣😅 całe 2 ciąże prowadziła mi położna, starsza kobieta z Afganistanu. Na każdej wizycie słuchała tętno detektorem, dotykając brzucha określała położenie dziecka, szacowała wagę 😬

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5422 5647

    Wysłany: 29 marca 2023, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa wrote:
    U mnie już brzuchol widać konkretnie :D 🤣 i przypuszczam, że jedna koleżanka mnie w biurze podejrzewa, jutro idziemy na obiad po pracy, to może powiem... bo ona będzie przejmować moje obowiązki;)

    A dzisiaj wypiłam lekka kawe w pracy i takie teorie mi wychodziły, musiałam robić obliczenia ręczne i szyć z nieznanych mi wcześniej norm, jestem w szoku jaka wydajność dzisiaj 🤣 a wczoraj już prawie aferę kręciłam u klienta ,że zmienia dane, a to ja pomieszałam dwa projekty 🫣

    Jeszcze kilka tygodni i brzuszki się zrównają u Nas (w sensie u pierworódek i wieloródek :) ). Przy kolejnej ciąży wywala brzuch szybko, ale potem on nie rośnie już w takim tempie i na końcu nie ma różnicy :)
    Ja przy Tolci miałam malutki brzuszek do porodu a przy starszych gigantyczny 😅

    Ostatnie zdj przed porodem z Emilem i z Tolą 😅
    png-20230329-191015-0000.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2023, 19:11

    Meeg, Ogoorkowa, Ancalime, Maiora lubią tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 29 marca 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dalej mam taki, że kto nie wie, ten nie pozna ;)

    Dalej drzemie w dzień, tak 30-40 minut niekontrolowanej drzemki :D

    Wydaje mi się, że mnie coś dzisiaj ząb boli...

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5422 5647

    Wysłany: 29 marca 2023, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kania ja nie wiem co jest z zębami, ale kiedyś gdzieś czytałam, że w ciąży uwielbiają się odzywać.
    Ja pamiętam jak w ciąży z Emmą miałam uczucie "swędzenia" zębów 🤯 i chodziłam po ścianach.

    Moje dzieci dziś zbudowały łóżeczko dla lalki, kąpały ją, nosiły i stwierdziły, że "trenują przed prawdziwym dzidziusiem" 😅
    Po godzinie lalkę rzucili w kąt 🤣🤣🤣

    Emil dziś w przedszkolu opowiadał paniom, że w piątek mama jedzie do doktora i w końcu się dowie, czy będzie miał braciszka czy siostrzyczkę. Przeżywają na swój sposób ❤️

    Kania_czubajka, Ogoorkowa, Ancalime lubią tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 29 marca 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara, to urocze, naprawdę:)
    Może i my🤗, pierworódki, powinnyśmy w taka lale zainwestować, żeby potrenować przed prawdziwym dzidziusiem 😅

    Ogoorkowa lubi tę wiadomość

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Kasio Autorytet
    Postów: 1700 1836

    Wysłany: 29 marca 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kania, zęba chyba warto szybko sprawdzić żeby nie było gorzej 😘 mnie też się zdarzają drzemki i czasem się budzę i nie wiem która jest godzina i jaki dzień. A jak raz zasnęłam u rodziców to w ogóle hardcore - nie wiedziałam gdzie jestem 🙈

    Sara, Twoje wszystkie brzuszki są śliczne, a dzieciaczki kochane 🥰 trzymam kciuki żeby udało się potwierdzić płeć! Ja dopiero poznam 17.05... bardzo długo... Prenatalne i połówkowe robię u innego lekarza (z polecenia mojej pani doktor), a moja mówi, że ona w określanie płci jest słaba więc nawet nie będzie zgadywać. Powiedziała też że jakby doktor od prenatalnych był pewny płci to by nam powiedział 😐

    Aaaa i pisałyście o second handach 😁 ja bardzo lubię, chociaż mistrzynią w wyszukiwaniu perełek jest moja mama. Najczęściej ona coś wynajduje a ja jej zabieram 😁

    age.png
  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 29 marca 2023, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde ,ja na samym początku ciąży,w 6tygodniu byłam u dentysty i wszystko było okej.. nie wiem, może to dziąsło? Dam im chwilę na zastanowienie.

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5422 5647

    Wysłany: 29 marca 2023, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasio, w sumie to dobre podejście. Mój gin, który prowadził ciążę z Tola też zawsze mówił, że o płci mówi dopiero jak jest pewien 🙈

    A słuchajcie, byłam dzisiaj w DOZie po witaminy prenatalne. Mama premium DHA+ stacjonarnie kosztuje 57 zł a w aplikacji 28 🤯 akurat była koleżanka, i wzięła mi z aplikacji ale byłam w szoku, jaka różnica w cenie 🤯

    Kasio lubi tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

‹‹ 571 572 573 574 575 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ