X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Suplementy i witaminy
Odpowiedz

Suplementy i witaminy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Justa01 Przyjaciółka
    Postów: 73 31

    Wysłany: 27 września 2022, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Jakie suplementy i witaminy polecacie zarówno dla nas i dla naszych facetów? Jak to skompletować, jakie dawki?

    Przeglądałam lupkę w poszukiwaniu odpowiedzi, ale mam coraz większy mętlik w głowie i już sama nie wiem co warto brać. Myślę dla siebie o Fertistim i o NAC (ale nie wiem jakie warto), a dla męża Fertilman Plus i dodatkowo maca. Co jeszcze warto? Może jakieś inne suple?

    Staramy się już ponad rok, w międzyczasie było jedno poronienie zatrzymane.

    Będę wdzięczna za podpowiedzi :)

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3441 6984

    Wysłany: 28 września 2022, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa01 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Jakie suplementy i witaminy polecacie zarówno dla nas i dla naszych facetów? Jak to skompletować, jakie dawki?

    Przeglądałam lupkę w poszukiwaniu odpowiedzi, ale mam coraz większy mętlik w głowie i już sama nie wiem co warto brać. Myślę dla siebie o Fertistim i o NAC (ale nie wiem jakie warto), a dla męża Fertilman Plus i dodatkowo maca. Co jeszcze warto? Może jakieś inne suple?

    Staramy się już ponad rok, w międzyczasie było jedno poronienie zatrzymane.

    Będę wdzięczna za podpowiedzi :)

    Fertistim jest bardzo spoko, brałam go przez kilka miesięcy i ładnie skrócił mi cykle z +30 do 26-28. Ten suplement jest stworzony głównie z myślą o osobach z PCOS ze względu na inozytole (obniża poziom męskich hormonow, wyrównuje wydzielanie LH i FSH) i astaksantynę (zwiększa wrażliwość na insulinę). Generalnie ma wszystko co potrzeba - witaminę D, odpowiednią ilość i przyswajalna formę folianow, odpowiedni stosunek mioinozytolu do d-chiroinozytolu 40:1. Jeśli chcesz brać jeden suplement tego typu to ja wybrałabym właśnie jego. Do tego polecam dodać jod (w postaci jodku potasu, np z Alliness), cynk (np Zinc Balance z Jarrow Formulas) i magnez w postaci chelatu (np. Chela mag b6). Możesz też rozważyć suplementacje Omega 3, ale niestety dobre omega kosztują sporo. Jeśli nie masz oporów to picie łyżki oleju lnianego będzie tańszym zamiennikiem 😁

    Co do męskiej suplementacji - u mojego męża najpierw włączyliśmy Fertistim w wersji dla mężczyzn, potem gdy nam się skończyły rozpoczęliśmy taka suplementację jaka widać w mojej stopce. U mężczyzn podstawa to cynk, selen, witamina C i D i B12. I magnez, bo to najważniejszy suplement dla każdego 😄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2022, 09:49

    Krakus lubi tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Justa01 Przyjaciółka
    Postów: 73 31

    Wysłany: 30 września 2022, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi! Na pewno spróbuję Fertistim, a do tego mimo wszystko ten NAC. Dodatkowo jeszcze olej z wiesiołka, olej lniany, q10, witamina d, c oraz e. Trochę zmartwił mnie ten NAC, ale czytałam o nim też dużo dobrego... Zastanawiam się też nad ziołami ojca sroki, ale nie wiem czy nie będzie tego wszystkiego za dużo.

  • Justa01 Przyjaciółka
    Postów: 73 31

    Wysłany: 8 października 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w tym cyklu wprowadzam kilka nowych witaminek, ale zebrało się tego trochę i nie wiem o jakich porach i jak stosować to wszystko. Pomożecie? To co stosowałam wcześniej plus kilka nowych:
    - fertistim ( to wiem że rano i wieczorem saszetkę)
    - NAC (600mg) - stosować cały cykl po jednej tabletce czy w dniach 3-7 dc można dwie tabletki?
    - koenzym Q10
    - omega 3
    - witamina d
    - witamina e
    - witamina c
    - olej z wiesiołka w kapsułkach
    - olej z czarnuszki
    - olej lniany

    Jak i kiedy to wszystko brać? 😅

  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 9 października 2022, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was stosowała korzeń MACA? Jestem ciekawa opinii.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ